Особистість |
|
|
|
Ірина Нестеренко
м. Київ
режисер
Загальні відомості
Ірина Нестеренко стрімко увійшла до когорти сучасних режисерів музичного театру, здійснивши за короткий час цілу низку самобутніх, захоплюючих оперних вистав (близько 20-ти) і концертних вистав (близько 25-ти) у різних театрах та концертних залах міст України (Київ, Харків, Львів). Її вистави завжди позначені яскравістю образного бачення, сучасністю і своєрідністю режисерської інтерпретації, чіткістю і точністю донесення художньої ідеї автора твору. Вони завжди відрізняються цікавими акторськими роботами, злагодженістю і виразністю акторського ансамблю, єдністю і гармонією всіх складових компонентів постановки.
У 1979 році вона закінчила історико-теоретичний відділ Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені М.В.Лисенка, у 1984 році - Московську державну консерваторію імені П.І.Чайковського за спеціальністю «музикознавство», у 2003 році - Національну музичну академію України імені П.І.Чайковського (факультет музичної режисури).
Нині вона працює режисером-постановником Національної філармонії України, а також є старшим викладачем кафедри оперної підготовки НМАУ імені П.І.Чайковського.
Ірина Аркадіївна Нестеренко - режисер високопрофесійної ерудиції і культури, яка глибоко розуміє природу і специфіку оперного жанру, її постановки завжди отримують високу оцінку шанувальників оперного мистецтва та фахових журналістів і критиків.
Ірина Нестеренко здійснила такі постановки:
На сцені Національної філармонії України - моноопера В.Губаренка «Ніжність», 2001 р.; музично-драматичні сцени «Заметіль» (за О.Пушкіним і Г.Свиридовим), 2002 р.; опера М.Римського-Корсакова «Моцарт і Сальєрі», 2004 р.: Симфонія для дійових осіб з оркестром «Віч-на-віч з Моцартом» (за Е.Радзинським за участю автора), 2005 р.; ліричні сцени «Євгеній Онєгін» (за О.Пушкіним і П.Чайковським), 2007 р.; концерт-вистава «Ліст і Україна», 2007 р.; «Пам'яті Кармен» (у рамках фестивалю «Французська весна»), 2004 р.; композиція опери Л.Бетховена «Фіделіо» (яка також була показана на фестивалі «Віртуози Львова» у Львівській державній філармонії); цикл з п'яти концертів-вистав під загальною назвою «Велич опери», 2008 р.
В Національній опері України - опера-балет «Фрески Києва» І.Карабиця, 2004 р.
На сцені Харківського академічного театру опери та балету - «Самсон і Даліла» К.Сен-Санса, 2004 р.; «Князь Ігор» О.Бородіна (у співавторстві з народним артистом України В.Лукашевим), 2007 р.; «Богема», 2008 р. (до 150-річчя від дня народження Дж.Пуччіні); «Черевички» П.Чайковського (до 200-річчя М.В.Гоголя), 2009 р.
В Оперній студії Національної музичної академії України - «Моцарт і Сальєрі» М.Римського-Корсакова, 2003 р.; «Іоланта» П.Чайковського, 2007 р.
Вона була режисером постановок: «Руслан і Людмила» М.Глінки (2002 р., Національна філармонія України), «Тоска» Дж.Пуччіні (2002 р., Одеський академічний театр опери та балету); «Джоконда» А.Понк’єллі (2004 р., Національна опера України), є автором сценаріїв і режисером-постановником багатьох ювілейних концертів, зокрема: 25-річчя Муніципального камерного хору «Хрещатик», 2004 р.; 25-річчя Великого дитячого хору Національної радіокомпанії України, 2005 р.; 90-річчя Харківського державного університету мистецтв, 2007 р.; 90-річчя народного артиста України П.І.Муравського, 2004 р.; 70-річчя народного артиста України В.А.Лукашева, 2006 р.; 70-річчя народного артиста України Є.Г.Савчука, 2006 р.; 60-річчя ректора Національної музичної академії В.І.Рожка, 2006 р. та ін.
[
|