Івано-Франківськ — у музичному полоні | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Івано-Франківськ — у музичному полоні
Лінник-Савка Людмила
Івано-Франківськ — у музичному полоні
27 травня 2014, вівторок
Поширити у Facebook

Івано-Франківськ — у музичному полоні.Фото з сайту: http://www.galychyna.if.ua17 травня на вулицях 11 українських міст та восьми країн світу лунала музика різних жанрів і стилів як від професійних музикантів, так і від аматорів.

Івано-Франківськ не зміг оминути це дивовижне мистецьке дійство і першим після української столиці долучився до Дня вуличної музики в Україні.

«Я мрію, що колись у всіх містах усіх країн одночасно лунатиме музика. Після цього світ точно стане кращим», — так пояснює свою ідею литовський музикант Андрюс Мамонтовас, який і започаткував такий музичний день 2007 року в Литві. Поступово його мрія стає реальністю. Адже з кожним роком до цієї мистецької ініціативи долучається все більше міст по всьому світу. Цього року — дебют України. Мелодії різних стилів і жанрів упродовж дня наповнювали вулиці Києва, Івано-Франківська, Львова, Ужгорода, Чернівців, Тернополя, Дніпропетровська, Одеси, Харкова, Переяслава-Хмельницького, Хмельницького.

Особливістю Дня вуличної музики в Івано-Франківську стало вуличне піаніно, подароване ініціативною групою містові. Цей музичний інструмент розмістили біля скверу Міцкевича навпроти пам’ятника «Пластунам». А молода художниця з Івано-Франківська Ганнуся Багрій попрацювала над його «зовнішнім виглядом». Тож тепер це фортепіано пасує лише для Івано-Франківська, адже на ньому намальовано ратушу і тонко передано затишну атмосферу рідного міста. Найменші жителі обласного центру вже за лічені хвилини облюбували розфарбоване піаніно. Першим зіграв на ньому маленький Ярослав, йому лише рочок і шість місяців. Випробовували чорно-білі клавіші і більші діти. Зіграли на ньому і професіонали — студенти музичного училища ім. Д. Січинського Орест Григорчак і Матвій Мельник. А глядачі спостерігали за вправними пальцями музикантів та насолоджувалися музикою, котра народжувалася на їхніх очах.

Це піаніно стоятиме тут весь теплий сезон, тож випробовувати свій музичний талант зможе кожен охочий, а професійні піаністи даруватимуть іванофранківцям музику. «Це тільки перше піаніно, — констатує організатор Дня вуличної музики в Івано-Франківську ірина Слободян. — Ми будемо встановлювати й інші. Ми закликаємо всіх приєднуватися до нашої сторінки на «Фейсбуці» — «Play Me, I’m Yours Stanislawow». «Заграй на мені, я — твоє» — це гасло всесвітнього руху вуличного піаніно. З ним ми продовжимо дарувати Івано-Франківську інструменти».

Суботнього дня все середмістя Івано-Франківська заполонила музика. В сквері Міцкевича концерти просто неба давали музиканти обласної філармонії, у внутрішньому дворику медичного університету «владарювали» ді-джеї та «міксували» електронну музику, на «стометрівці» — грали всі, хто хотів, навіть відомі гурти — такі як «Перкалабські придатки» та «КораЛЛі», на площі фортечної галереї «Бастіон» був повноцінний рок-концертѕ Словом, музикувало все місто, хтось тонко підмітив, що музика того дня була на волі, а не в стінах академічних залів.

Художник і вокаліст «Перкалабських придатків» Ярема Стецик зізнався, що йому дуже приємна роль саме вуличного музиканта, адже, на його думку, вуличний музикант краще почувається, аніж «підвальний». «Ми — в себе вдома, — підсумовує він. — Якщо комусь щось не подобається, він має можливість не зупинятися, а просто пройти мимо. В залі ти не можеш так просто встати і вийти, бо вже заплатив за квиток».

Ведуча концертів обласної філармонії Людмила Лінник—Савка констатує, що академічні музиканти — на одній хвилі з ініціаторами Дня вуличної музики. «Ми започаткували проект «Відкрита філармонія», це коли наші артисти виходять на вулиці міста і грають для людей. Нині ми беремо участь у проекті вуличної музики. Нам це дуже подобається, це цікаво, це зовсім інший формат, дуже незвичний для нас, однак дуже приємно експериментувати в цьому напрямі. Ми об’єднуємо людей музикою, це дуже красиво й актуально в світлі сьогоднішніх подій. Ми несемо щось світле, добре і прекрасне, незважаючи ні на що», — наголошує лектор-музикознавець.

Очікування організаторів музичного дня стали реальністю. Того дня музика лунала всюди, іванофранківці з цікавістю та із задоволенням зупинялися біля вуличних музикантів, щоб послухати їх, деякі навіть пританцьовували. Тож, мабуть, цей захід стане доброю традицією та візитівкою міста.


Автор: Ольга Мончук
Виконавці: Людмила Лінник-Савка
Концертна організація: Івано-Франківська обласна філармонія
Джерело: www.galychyna.if.ua



Інші:

«Кращі мюзикли»
У Києві до Дня Європи виконали гімн ЄС
У Токійському музеї мистецтва відбувся концерт української музики
У Королівській опері Швеції відбувся концерт, присвячений українським співакам Менцинському та Крушельницькій
У Харкові відбувся вечір музики Валентина Сильвестрова «Коди відродження: тиша»
Європейський тур Одеської опери у Нідерландах назвали «потужною культурною заявою»
Світова прем’єра документального фільму «Куба&Аляска» про життя українських парамедикинь
Рівненський музичний фаховий коледж концертом відзначив 70-річчя
Українські музиканти виступлять у Музеї д'Орсе в Парижі
У Києві відбувся концерт до 100-річчя Ігоря Шамо
На Шаргородщині відбувся виступ Національного президентського оркестру
У Японії відбувся концерт української музики
Міжнародний культурно-мистецький фестиваль пам'яті Мирослава Скорика - Skoryk FEST
Мистецьке братерство Львівської та Запорізької філармоній
Як відмітили ювілей «Кармен» у Києві?
Це було неймовірно: національний ансамбль солістів "Київська камерата" виступив у Берліні
Згадуємо Євгенію Мірошниченко
У Харкові відбулася прем’єра опери-кабаре «ТГШ. Подорож у часі»
У Мукачеві виступив оркестр тромбонів з Баварії
Музика — це мова, яка не потребує перекладу
Балет «Соляріс» - нова творча перемога Львівської опери
Молодь експериментує
Артисти Одеської опери підкорили серця глядачів в Нідерландах та Німеччині
Оркестр "Кантабіле" виступив у ковельскому костелі Святої Анни
«Створення світу»
«Місяць» Карла Орфа вперше «засвітив» в Україні
«Камінний господар» від Театру Лесі і заньківчан: батл чи суголосся?
«Запорожець за Дунаєм» лунав у Харкові
«Чарівна флейта» в Нюрнберзькій опері: per aspera ad astra, або «здогадайся з трьох разів»
«Музика при свічках»
«Брати» - про родину, кохання і кров
"Стоїмо на сцені на своїй землі" - так називалося дійство, присвячене ювілею франківців
Квітучі мальви та символ української жінки: в одеській Опері показали прем`єру «Наталки Полтавки»  
Враження про бенефіс Алли Сіренко
Магічний світ Баха
Концерт та фотодокументальна виставка: у Житомирі відзначають 110-ту річницю від дня народження Святослава Ріхтера
У Житомирі стартував Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Острівець позитиву у «Схід Опері»
Гастролі львівських музикантів в Одесі
У Вінницькому храмі відбувся благодійний концерт "Мелодії Шевченкового слова"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
515.jpg