Симфонічний концерт до Дня Європи в Україні | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Симфонічний концерт до Дня Європи в Україні
Безбородько Олег
Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Плоскіна Віктор
Симфонічний концерт до Дня Європи в Україні
19 травня у Великій залі Дніпропетровської філармонії відбудеться цікавий музичний вечір
18 травня 2023, четвер
Поширити у Facebook


У програмі будуть виконані такі твори:
Валентин БІБІК. Концерт для фортепіано з оркестром № 1
Густав МАЛЕР. Симфонія № 1
Соліст: Олег БЕЗБОРОДЬКО, фортепіано, Київ
Виконавці: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії
Головний диригент: Віктор ПЛОСКІНА, заслужений артист України.


***
Валентин БІБІК (1940-2003 рр.) був композитором уселенського масштабу. Він народився у Харкові, де згодом став знаковою фігурою у музичному світі. Останні роки жив і працював у Санкт-Петербурзі та Тель-Авіві, куди був запрошений для викладання в місцевому університеті.

Композитор невпинно писав музику: у його спадщині понад 150 творів (!), які сьогодні виконуються на престижних сценічних майданчиках світу знаменитими музикантами. Викладав і створив свою школу, з якої вийшло багато визнаних українських композиторів. І залишився в пам’яті всіх, хто його знав, людиною, якій була властива найрідкісніша у всі часи якість - шляхетність.
Валентин Бібік відрізнвся від багатьох сучасних українських композиторів тією феноменальною свободою музичного мислення, яку неможливо пояснити словами.

У своїй музиці він абсолютно вільна особистіст, яка творила у скованій країні колишнього СРСР. Композитор творив у всіх жанрах і залишив величезну спадщину. 1960-1970-ті - роки його розквіту…

Близько сорока партитур Валентина Бібіка на протязі багатьох років «мертвим вантажем» лежали в архіві Харківської організації спілки композиторів. Бо за радянських часів таке було відношення до своєї культури… Нині, попри війну, музиканти на творчомц фронті дають змогу меломанам знайомитись з творчістю композитора, чия музика звучить сьогодні в усьому світі.

***

Густав МАЛЕР (1860 — 1911 рр.) — австрійський композитор, оперний і симфонічний диригент єврейського походження. За життя

Малер був знаменитий передовсім як один із найвидатніших диригентів свого часу, представник так званої «післяваґнерівської п'ятірки». Хоча мистецтва диригування оркестром він ніколи не вчився сам і ніколи не навчав інших, вплив, справлений ним на молодших колег, дає змогу музикознавцям говорити про «малерівську школу», зараховуючи до неї таких видатних диригентів як Віллем Менгельберг, Бруно Вальтер і Отто Клемперер.

Малер-композитор мав за життя лише відносно вузьке коло відданих шанувальників, і тільки за півстоліття по його смерті він здобув справжнє визнання — як один із найвидатніших симфоністів XX століття. Його творчість, що стала своєрідним мостом між пізнім австро-німецьким романтизмом XIX століття та модернізмом початку XX.


Маестро говорив, що для нього писати симфонію – це будувати новий світ.

Кожна симфонія Малера – це спроба здобуття гармонії, пошуку істини, усвідомлення місця людини у Всесвіті.

Цікаво, що спочатку композитор назвав свою Першу симфонію “Титан”, узявши за основу роман Дана Поля. Але з часом для самого Малера стало очевидним, що його герой – зовсім не “Титан”. В цій музиці романтизму більше, аніж героїки. Вона народжується з пісні.

Музиканти кажуть: ”Якби Шуберт прожив ще 50 років – це був би Малер”…
***

Олег БЕЗБОРОДЬКО – український композитор, піаніст та педагог.

Репертуар піаніста включає твори як класиків, так і сучасників.  Серед сучасників-українців О.Безбородько виконує твори: З.Алмаші, В.Бібіка, В.Годзяцького, О.Грінберга, Ю.Іщенка, І.Карабиця, В.Польової, В.Сильвестрова, Є.Станковича, О.Щетинського. В доробку піаніста більша ста світових і національних прем’єр творів зарубіжних та українських авторів. У якості соліста О.Безбородько виступав в Україні, Швейцарії, США, Англії, Франції, Польщі, Канаді, Росії, Естонії, Кубі та Німеччині. Брав участь у майстер-класах видатних педагогів-піаністів.

Працював з такими відомими диригентами, як Микола Дядюра, Кирило Карабиць, Богодар Которович, Роман Кофман, Микола Лисенко, Віталій Протасов, Володимир Сіренко.

Творчі пошуки композитора О.Безбородька знайшли втілення у жанрах симфонічної, камерної, хорової та «легкої» музики. Його твори прозвучали більше ніж у десяти країнах світу (серед яких Україна, Польща, Румунія, Узбекистан, Туреччина, Литва, Німеччина, Франція, Греція, Голландія, Ізраїль, Данія, Швейцарія, Португалія, Велика Британія, Китай, США, Сінгапур та Малайзія). Ноти виходять друком як на території України, так і за кордоном.

Найвідоміші скрипалі, що виконували твори О.Безбородька – Дмитро Ткаченко, Лусін Азізян, Орест Смовж; піаністи – Стівен Гутман, Рогліт Ішай та Тімоті Хофт; мандоліністка Олена Оленчик; кларнетистка Ліза Качує; флейтисти – Сергій Вілка та Ігор Єрмак; вокалістки – Інна Галатенко, Тамара Ходакова та Ольга Кульчицька; фаготисти – Марк Крещенський та Себастьян Стівенссон.



Колективи: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Виконавці: Олег Безбородько
Диригенти: Віктор Плоскіна
Концертна організація: Дніпропетровська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Дніпропетровської обласної філармонії



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110801_018.jpg