Український вечір на Musikfest Berlin | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Український вечір на Musikfest Berlin
Національний Одеський філармонійний оркестр
Ерл Хобарт
Український вечір на Musikfest Berlin
14 вересня 2022, середа
Поширити у Facebook

з 27 серпня по 19 вересня триває знаменитий Musikfest Berlin 2022, у рамках якого у вівторок, 6 вересня, вперше свою концертну програму представив Національний одеський філармонійний оркестр (НОФО).

Як зазначалося у пресрелізі-анонсі імпрези (на жаль, внесені корективи у роботу видавництва дещо сповільнили можливості преси Одещини своєчасно інформувати про перебіг подій як в Україні, так і в світі, а відтак ми не можемо сьогодні оперативно повідомити про те, як саме пройшов виступ нашого колективу. - Прим. "ЧН"), Musikfest Berlin радий вітати концерт запрошеного Національного одеського філармонійного оркестру під керівництвом головного диригента Хобарта Ерла разом із солісткою-піаністкою Тамарою Стефанович.

Цей концерт - єдиний гастрольний виступ оркестру в Німеччині - організований у співпраці з Фондом Берлінського філармонійного оркестру і за підтримки уповноваженої Федерального уряду Німеччини з питань культури та ЗМІ.

"У злочинній загарбницькій війні проти України здійснюються цілеспрямовані атаки на пам'ятки і скарби культури. За цим стоїть спроба путінського режиму послабити й зрештою знищити українську ідентичність. Ми не можемо цього допустити! Тому у лютому я закликала всі культурні організації в Німеччині більше демонструвати мистецтво, культуру і музику з України, щоб показати, якою самодостатньою і багатою є українська культура. Виступ Національного одеського філармонійного оркестру дає нам можливість краще познайомитися з українською музичною традицією. Тому цей концерт є не лише проявом нашої солідарності, а й водночас - проявом потужної культурної ідентичності України", - наголосили Клаудія Рот, державна міністерка Німеччини з питань культури та ЗМІ.

"Ми дуже раді, що Національний одеський філармонійний оркестр і його головний диригент Хобарт Ерл змогли прийняти наше запрошення виступити на цьогорічному Берлінському музичному фестивалі - попри всі перешкоди та надзвичайно складні умови для репетицій і подорожі, зумовлені війною. Концертна програма подарує нам можливість долучитися до особливої музичної культури, якій західноєвропейський музичний світ досі приділяв мало уваги. Нехай цей гастрольний виступ на Берлінському музичному фестивалі стане для всіх нас важливим проявом солідарності з українським народом і символізуватиме наш протест проти війни й підтримку гуманності та надію на мир", зазначили Андра Цічман, керівниця Берлінського філармонійного оркестру, та Вінріх Гопп, художній керівник Musikfest Berlin.

На концерті 6 вересня НОФО під керівництвом Хобарта Ерла із солісткою Тамарою Стефанович виконали твори українських композиторів, які особливим чином відображають історію, зокрема й історію музики та культури України. На завершення - Друга симфонія Яна Сібеліуса, прем'єра якої відбулася 8 березня 1902 року під керівництвом самого композитора в Гельсінкі.

Український вечір у Берлінській філармонії відкрив твір "Дитинство", фрагмент з музики до фільму "Тіні забутих предків" (1965) тоді ще 26- річного композитора Мирослава Скорика (1938-2020).

Цей фільм вірменського режисера Сергія Параджанова представляє українську культуру на багатьох рівнях і був відзначений як фільм з СРСР на престижних міжнародних фестивалях. Нью-Йоркський кінофестиваль 1966 року наголошував на значенні музики у стрічці: "Співи, народні пісні, атональна музика - все це в поєднанні з фантастичною роботою камери робить цей фільм вражаючим шедевром".

Композитор і піаніст Микола Лисенко (1842-1912) ще інтенсивніше займався українською народною музикою і як етнограф видав кілька збірок народних пісень, які стали основою для музикознавства. Він вважається винахідником нових форм музичної композиції та основоположником національного стилю. Його "Елегія" оp. 41 No3, яка спочатку була написана для фортепіано, і прозвучала на Берлінському музичному фестивалі в оркестровій редакції.

У виконанні піаністки Тамари Стефанович прозвучав концерт для фортепіано No 3 "Ave Maria" композитора - уродженця Криму Алемдара Караманова (1934-2007).

Загалом у програмі Musikfest Berlin 2022 прозвучать 50 творів близько 40 композиторів та композиторок у 28 концертах. Серед запрошених гостей - оркестри та ансамблі зі США, Нідерландів, Великобританії, Бельгії, Італії, Грузії.


Колективи: Національний Одеський філармонійний оркестр
Диригенти: Хобарт Ерл
Джерело: Чорноморські новини 



Інші:

Вперше в Одесі: філармонія представила Суму часу та Пісню без слів
«Пригоди Орфея» - французько-українська постановка в Національній опереті України
Дві українські організації в Чехії відзначили ювілеї своєї діяльності
В театрі Франка резентували виставу "Шевченко 2.0"  Харківського академічного театру імені Тараса Шевченка "Березіль".
Відбувся перший концерт нового проєкту від INSO-Львів на сцені Barvy Hall
Концерт «Польська музика в Україні» ансамблю солістів «Київська камерата» під батутою польсько-українського маестро Романа Реваковича
Обговорення дезінформації: показ фільму «Zinema» та дискусія з міжнародними експертами в Торонто
Камерна опера “Русалонька” у “Малярці”
Завершився проєкт з оцифрування кіноархіву «Національної кінематеки України»
У херсонському укритті відбулась прем’єра моновистави
У Венеції оперою GAIA-24 закрили публічну програму Українського павільйону
Композитор зіграв концерт на російській ракеті, компоненти якої замінили на струни
“Вечір аргентинського танго”
У Києві відбувся концерт із нагоди 85-річчя композиторки Лесі Дичко
Рефлексії про втрачене та мрії про майбутнє
Французький віртуоз без нот на відкритті XIV Міжнародного львівського органного фестивалю
У Херсонському укритті провели обряд ворожіння
«Трубадур» – нова версія класики
«Король Артур» від Open Opera Ukraine: у пошуках героїв, сенсів та актуальних меседжів
“Ці діти ще не раз повернуться до концертного залу”
Обʼєднані сакральною спадщиною
Одеська опера тріумфально провела IX Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері»
У Херсоні показали осінню терапію
Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова виступив під орудою польського диригента
Зшивання країни нитками культури
Доступний театр: додатки Earcatch і Subcatсh презентували в Національній опереті України
Мікс жанрів
У Харкові пройшов фестиваль "Арфові Барви 2024: акустика та цифрові технології"
Сьогодні на Одещині відкривається міжнародний органний фестиваль ім. Теофіла Ріхтера
Віват, Схід Опера!
В Україні вперше пройшли концерти кримськотатарської симфонічної музики
Веселе хуліганство, але з тонким смаком
Післямова до фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики»
Херсонці відвідали музично-терапевтичну програму
Символи війни у творах українських композиторок
Музика австрійського композитара, автора понад ста симфоній, звучала в чернігівській філармонії
Житомирська філармонія відкрила новий сезон виступом симфонічного оркестру з Черкас та столичного квартету тенорів
Національний президентський оркестр виступив у Кропивницькому з благодійним концертом 
У Львівському органному залі тріумфально прозвучав Гімн Незламності українців
З нагоди Дня міста незламний Харків вітали світові оперні зірки. Людмила Монастирська та Олег Злакоман заспівали у великому концерті «Хариків об’єднує серця!»
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
22.jpeg