Концерт Україна Незламна у Національній філармонії України | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Концерт Україна Незламна у Національній філармонії України
Ткаченко Дмитро
Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Голубничий Сергій
Польова Вікторія Валеріївна
Станкович Євген Федорович
м. Київ
24 лютого, субота, 07:00
Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Концерт Україна Незламна у Національній філармонії України

Під такою назвою 24 лютого  у Національної філармонії України відбудеться гранд-концерт, який транслюватимуть у Франції

В день повномасштабного вторгнення рф в Україну

У партнерстві з Паризькою філармонією в межах місії підтримки українських музикантів

Трансляція Philharmonie Live / https://philharmoniedeparis.fr/fr/live
 
Два роки тому, 24 лютого, росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Саме цього дня українці по всій країні прокинулись від вибухів бомб та у новій реальності, коли на площі в 603 700 кв. км не стало жодного безпечного місця.
 
За період з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року зазнали пошкоджень або руйнувань 1938 об’єктів культурної інфраструктури. З них 314 – знищені.

З 2014 року, коли фактично почалася ця війна, Україна втрачає акторів, музикантів, письменників, режисерів, солістів балету, кінорежисерів, поетів, перекладачів, культурологів, істориків, культурних менеджерів. Серед них і ті, хто виступав на сцені Національної філармонії України у Києві. Як от оперний співак Василь Сліпак, що був солістом Паризької національної опери, а у 2016-му загинув в бою на сході України. Або вбитий на фронті у 2023 році фаготист і диригент Костянтин Старовицький. Чи їхній колега з Херсона – диригент Юрій Керпатенко, якого росіяни розстріляли просто у власному будинку у вересні 2022 року за відмову співпрацювати з окупантами...
 
Українська культура та її діячі – під російським ударом. Саме тому її видимість у світі є важливою як ніколи.

24 лютого концерт Національної філармонії України почують у Франції та світі завдяки трансляції, здійснений у партнерстві з Паризькою філармонією.

Як символ української незламності та потужності нашої культури, що звучить на повний голос попри все – бомбардування та втрати.
 
Концерт Академіного симфонічного оркестру НФУ під орудою дириґента Сергія Голубничого, – відкриє бетховенська Увертюра Леонора №3 (1806), яка вважається однією з найбільш монументальних увертюр в історії музики та завершується ствердженням свободи.
 
Українська музика буде репрезентована творами двох сучасних композиторів: Євгена Станковича та Вікторії Полевої.

«Допоки живе людина, для неї музика вічна. Коли людини немає – я не знаю, хто визначатиме вічність чи не вічність музики», – говорить один із провідних українських композиторів Євген Станкович, який залишився в Києві та продовжує творити під регулярними російськими бомбардуваннями української столиці. Як і відомий київський композитор Валентин Сильвестров, Станкович – учень композитора-модерніста Бориса Лятошинського, якого радянська влада утискала у творчих проявах й лише зараз європейський слухач відкриває для себе цю постать та його твори. 
 
Вершиною інструментальної творчості Станковича є Другий скрипковий концерт (2006). Трагедійне наповнення зближує цей твір із такими жанрами, як сповідь і навіть реквієм. Твір був написаний невдовзі після подій 2004 року, відомих як «Помаранчева революція»: ще тоді український народ показав свою незгоду із наступом на демократичні цінності, які продовжує захищати і зараз.

Соліст Дмитро Ткаченко – випускник Національної музичної академії України (Київ) та Школи музики і драми Гілдхолл (Лондон).
 
Не залишала Київ у перші дні війни і композиторка Вікторія Полева. Її «Bucha. Lacrimosa» – оплакування, увічнення у мистецтві пам’яті про сотні мирних жителів, закатованих росіянами у березні 2022 в передмісті Києва – містечку Буча.
 
У фіналі – музика сучасної французької композиторки Камій Пепан – «На вістрі бурі», натхненна швидкоплинними світловими спалахами, які знаменують розпал нестримного буревію. Втім, твір дуже точно резонує зі станом, в якому зараз перебувають українці – а зрештою, і весь світ – балансуючи на межі, в очікуванні переломного моменту.
 
Захід відбудеться за підтримки Посольства Французької Республіки та Французького Інституту в Україні.



















Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Виконавці: Дмитро Ткаченко
Диригенти: Сергій Голубничий
Композитори:Вікторія Польова, Євген Станкович
Концертні організації: Національна філармонія України
Джерело: Національна філармонія України

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100629_02.jpg