Огляд |
|
|
|
|
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
ФОТОРЕПОРТАЖ
20 квітня, субота
Поширити у Facebook
Мюзикл-детектив
У Національній опереті України - аншлаг: на всі прем’єрні покази квитки глядачі розкупили ще за місяць до події, яку шанувальники жанру мюзиклу чекали з великим нетерпінням!
Вчора вперше в Києві відбулася прем’єра мюзиклу " Чикаго ", поставленого за однойменною п'єсою Морін Даллас Воткінс. Нагадаємо, в основі цього твору покладений огляд деяких гучних кримінальних справ, що сталися в Чикаго у 1920-х... А світло рампи адаптована для Бродвею вистава побачила у 1975 році й стала суперпопулярною у глядачів (сценарій - Фреда Ебба та Боба Фосса, а музику написав Джон Кандер). У 2002 році "Чикаго" було екранізовано Робом Маршаллом, а головні ролі зіграли кінозірки: Рене Зеллвегер, Кетрін Зета-Джонс та Річард Гір. Стрічка була номінована на "Оскар" у тринадцяти категоріях, в шести з них — перемогла...
Нагадаємо, на початку 1920-х років у США преса та громадськість Чикаго були прикуті темою вбивств, здійснених жінками. Виникло кілька резонансних справ, що стосувались жінок, які вбивали своїх коханців чи чоловіків.
Ці справи розглядалися на тлі зміни поглядів про жінку в епоху джазу, а також на тлі довгих низок виправдувальних вироків присяжними округа Кук щодо жінок-вбивць (у час присяжними були чоловіки, засудженим вбивцям, як правило, загрожувала смерть через повішення). З'явилася думка про те, що в Чикаго неможливо засудити привабливих жінок. «Чикаго Триб'юн», як правило, підтримувала версію обвинувачення, водночас розповідаючи подробиці життя цих жінок.
Їхні конкуренти з газет Герста були прихильниками підсудних і використовували метод «сестер-плакальниць» — журналісток, які наголошували у статтях на важкому становищі, привабливості, спокуті або пристойності обвинувачених жінок. Незалежно від позиції, преса називала деяких із цих жінок «знаменитостями»..
Головні героїні мюзиклу “Чикаго” Велма та Роксі стали “зірками” та “знаменитостями”, завдяки спритному адвокату Флінну, а їхні історії - сюжетом вистави...
Нині кияни та гості нашої столиці мають змогу побачити знаменитий мюзикл, завітавши до Національної оперети. Ще у фоє глядачів зустрічає харизматичний бенд, який поступово вводить публіку в атмосферу дійства, яке буде розвиватися не лише на сцені, а й у партері глядацької зали. Це вийшла яскрава гранд-постановка, в якій задіяні всі творчі сили театру, а також залучена талановита молодь, яка вчиться на курсі у Б. Струтинського у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.
-Ми підписали договір і отримали ліцензію на постанову мюзиклу «Чикаго». Для нас це дуже великий виклик, оскільки це дуже популярний світовий мюзикл, - підкреслив генеральний директор-художній керівник Національної оперети України, режисер-поставник вистави “Чикаго “ Богдан СТРУТИНСЬКИЙ.
- З музичного погляду, це є один з найскладніших творчих проєктів, який коли-небудь був на сцені нашого театру. В музиці цього твору дуже багато ритміки, джазу, перкусії, також задіяні хорові ансамблі. І хор не просто співає, а робить оцінку, підкреслюючи другий план думок головних героїв, проживаючи різні ситуації...”
За словами художниці з костюмів Анни Шкрогаль, працюючи над образами персонажів, її команда прагнула зберегти візуальну спорідненість з образами бродвейського мюзиклу, але водночас знайти оригінальні ходи й рішення.
Так, ув'язнені мають на своїх тілах "смужки", що візуально нагадують тюремну форму, чи вигляд татуювань...для кожного учасника вистави було розроблено різні “принти”...
Перший прем’єрний показ відбувся під овації публіки.
ПОСТАНОВНИКИ МЮЗИКЛУ ”ЧИКАГО”:
Режисер-постановник – н. а. України Богдан Струтинський
Диригент-постановник – з. д. м. України Сергій Дідок
Балетмейстер-постановник – з. а. України Вадим Прокопенко
Хормейстер-постановник – Максим Ковальчук
Художник-сценограф – н. а. України Олександр Білозуб
Художник з костюмів – Анна Шкрогаль
Асистент режисера – Станіслав Іванов
Асистенти балетмейстера – Наталія Скуба, Олег Чиш
Диригент – Віталій Фізер
Світлове оформлення – Руслан Долинич, Андрій Севастьянов
Звукорежисер – Ігор Роїк
Концертмейстери – з. а. України Олена Опанасенко, Лілія Бежиташвілі, Олена Бояринцева Ольга Савайтан, Єлизавета Хляпова
Помічники режисера – Каріна Бірюкова, Лілія Муравська
Переклад українською - Яна Іваницька
АРТИСТИ, ЯКІ ГРАЛИ У ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПРЕМ'ЄРИ (19 квітня):
Велма Келлі - Софія Павліченко
Роксі Харт - Олена Урванцова
Біллі Флінн -Валентин Котенко
Мері Саншайн - з. а. України Ірина Беспалова-Примак
Еймос Харт – Кирило Басковський
Фред Кейслі - Валерій Мирошниченко
«Мама» Мортон - з. а. України Ганна Довбня
Сержант Фогарті - Ігор Ніколаєв
Ведучий - з. а. України Арсен Курбанов
Мона - з. а. України Ольга Федоренко
Енні -Олена Галушка
Джун- Мар’яна Боднар
Юняк – Вікторія Бусел
Ліз - Катерина Ясенчук
Суддя - н. а. України Микола Бутковський
Мартін Гаррісон - Олександр Мельник
Клерк суду - Олександр Кушнірюк
Лікар, репортер А. Куріний
Кітті - К. Вовк
Бенд - І. Довженко, М. Ковальова, І. Михайленко, Я. Рудько, А. Шульгіна
Репортери, присяжні та інші артисти хору та балету театру
Наступні прем'єрні покази мюзиаклу "Чикаго" відбудеться 20, 21 квітня і 23, 24 травня на головній сцені Національної оперети України.
Фото: Анатолій Федорців
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Київського національного академічного театру оперети
|