KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії:
Півненко Богдана
Супрун Катерина
Національний ансамбль солістів
Родін Олександр Леонідович
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
23 квітня, середа
Поширити у Facebook

KharkivMusicFest 2025 розпочнеться концертом легендарного Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» з Богданою Півненко — всесвітньовідомою скрипалькою, яка першою привезла музику до воєнного Харкова у 2023 році.

Тема цьогорічного KharkivMusicFest «Коди відродження» утверджує силу культури як джерела стійкості та відновлення. Впродовж травня-червня 2025 року Харків наповниться музикою, яка допоможе відчути, зрозуміти й переосмислити власні внутрішні та суспільні переживання. Організатором фестивалю є фонд громади Харкова «Толока».

Спільний пошук кодів відродження

Фестиваль відкриється 2 травня концертом ансамблю солістів «Київська Камерата» за участі зіркових солістів:
Богдана Півненко — народна артистка України, лауреатка Шевченківської премії, одна з провідних українських скрипальок, амбасадорка та справжній друг KharkivMusicFest. Богдана народилася в Харкові, і її участь у фестивалі сповнена особистого змісту та глибокої підтримки для рідного міста. Саме вона першою після повномасштабного вторгнення зголосилася приїхати у 2023 році до воєнного Харкова і виступити з Фестивальним оркестром на концерті-відкритті, а потім прикрасила своєю творчістю відкриття KharkivMusicFest-2024. Її повернення у 2025 році — це потужний жест підтримки, вірності місту та культурі.

Юліан Мілкіс — всесвітньо відомий канадський кларнетист, виконавець класики та джазу; учень легендарного Бенні Гудмана, володар неповторного стилю, що поєднує віртуозність, глибину й експресію. Грав сольні концерти з Торонтським симфонічним оркестром, Камерним оркестром Вівальді, Едмонтонським симфонічним оркестром, Симфонічним оркестром Ліону, Сеульським симфонічним оркестром тощо.

Катерина Супрун — заслужена артистка України, альтистка, активна промоутерка української музики в Україні та за її межами.
Програма концерту об'єднує три масштабні твори видатних композиторів сучасності. Представлені твори двох українських авторів: Валентина Бібіка — класика української музики, одного з лідерів харківської композиторської школи, гордості Харкова та Олександра Родіна – популярного, досвідченого автора.

Ексклюзивною «родзинкою» концерту стане прем’єрне виконання в Україні «Листів до друзів» — глибоко особистого циклу Гії Канчелі, геніального сучасного композитора, чия музика звучить на всіх континентах у виконанні найкращих оркестрів і солістів світу.

Гія Канчелі «Листи до друзів» — зворушливий твір для кларнета з оркестром, який сам композитор назвав «музичними листами до втраченого світу». Цей унікальний музичний цикл складається з 25 мініатюр — кожна з них є своєрідним музичним посланням композитора до близьких друзів-співвітчизників: художнику Тенгізу Мірзашвілі, режисеру Георгію Данелію, драматургу Резо Габріадзе (йому присвячено «лист» на основі мелодії з фільму Кін-дза-дза, до якого він написав сценарій), а також Вахтангу Кікабідзе, Нані Брегвадзе та багатьом іншим.

Версія для кларнета з оркестром — присвята Юліану Мілкісу, який буде солістом концерту.

Валентин Бібік, Симфонія-концерт для скрипки й альта — один із найзначніших творів харківського композитора світового рівня, що поєднує модернізм і глибоку емоційність. Даний твір не виконувався у Харкові з моменту його написання у 1986 році.

Олександр Родін «Після прочитання Лавкрафта» — містичний, атмосферний твір для струнних, натхненний творчістю класика жахів, який переносить слухача у світ тривожних видінь і філософських роздумів. «Після прочитання Лавкрафта» взагалі ніколи не звучав у Харкові, тож на слухачів чекає прем’єра!

Президент KharkivMusicFest Сергій Політучий:
«Якщо дивитись масштабно, то відродження – це загальнонаціональна метафора, бо раз по разу сама Україна, попри усі загрози, відроджується як фенікс, і наші коди – символи ідентичності, що маркують шлях до незалежності та свободи. Процес відродження української культури, нації триває просто зараз, і фестиваль є одним з його інструментів, який допомагає репрезентувати унікальність та багатство нашої культури, популяризувати її та розширювати горизонти, зрештою, формувати культурну екосистему, яка взаємодіє з аудиторією і впливає на майбутнє».

Програмна директорка KharkivMusicFest Юлія Ніколаєвська:
«Від початку повномасштабного вторгнення команда фестивалю постійно шукала нові формати. Так у 2022 році був «Концерт поміж вибухами» – як виклик війні та презентація нашої стійкості, у 2023 на фестивалі «Харків – місто нових сенсів», ми разом дивились у майбутнє рідного міста, у 2024 – тема «Слухати. Чути. Відчувати» про важливість спільномови почуттів та відчуттів. Тема цьогорічного фестивалю «Коди відродження» традиційно осмислена поліжанрово – через музику, візуал, театр, перформанс, медіа – та через «коди» – емоційний, інтелектуальний, соціальний, духовний тощо. Для фестивалю перший з таких кодів – відродження культурне, своєрідна «перепрошивка» національного коду, що спонукає до знання власних коренів і традицій».

Виконавча директорка KharkivMusicFest Марія Горбонос:
«Саме зараз важливо говорити про відродження, бо культура — це те, що не дає зламати націю, що гуртує людей, допомагає формувати нові сенси. Саме зараз час перевідкривати для себе наше багате культурне надбання, яке має світовий рівень, і впливати на те, щоб воно набуло ще й світового значення. Відродження культури — це не розкіш, яку ми зможемо собі дозволити після перемоги, а один із факторів, що наближає нашу перемогу».

Як зазначають організатори, протягом фестивалю на гостей чекатимуть численні події, серед яких оркестрові та камерні концерти, інтерактиви, театральні вистави, покази фльмів і зустрічі з відомими митцями.

Закриття фестивалю відбудеться 10 червня виступом Президентського симфонічного оркестру.

Детально ознайомитись з програмою фестивалю можна на сторінці фейсбук

Детальна програма - на сайті фестивалю: KharkivMusicFest

















Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко, Катерина Супрун
Композитори:Олександр Родін
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: kharkivmusicfest



Інші:

План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
«Золотий обруч» повертається на сцену
Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
14.jpg