Спалахнули нові зірочки на музичному небосхилі | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Спалахнули нові зірочки на музичному небосхилі
Спалахнули нові зірочки на музичному небосхилі
8 квітня 2016, п'ятниця
Поширити у Facebook

Протягом тижня у Запоріжжі в різних куточках міста звучала чарівна класична музика, яку творили юні таланти. Тривав XVI міжнародний конкурс-фестиваль дитячого і юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці».
Акорди Хортиці

«АКОРДИ Хортиці» стали одним із найвідоміших в Україні музичних проектів для молоді. Це потужний форум юних виконавців, котрий має великий авторитет серед професійних художніх кіл. У святі музики цього разу взяли участь майже 700 виконавців віком від семи до двадцяти років, які представляли різні куточки України, а також Литву та Японію. Змагання розгорнулось у п’яти номінаціях: соліст з оркестром, соліст-інструменталіст, ансамблі, теорія музики й сольфеджіо, юний концертмейстер.

Виступи учасників відбувалися в обласній філармонії імені М.Глінки, музичному училищі імені П.Майбороди, школі мистецтв № 1, дитячих музичних школах № 1 і № 2. Виступи оцінювало, як завжди, авторитетне журі: професор Національної музичної академії імені П.Чайков­ського, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України Юрій Кот (голова журі), віце-президент асоціації Європейських музичних конкурсів для молоді (EMCY), організатор і член журі багатьох міжнародних конкурсів в Європі, Азії, Північній та Південній Америці Юстас Дваріоніс (Литва), відомий віолончеліст, викладач камерної і старовинної музики, професор Вищої школи музики в Женеві й Вищої школи мистецтв у Берні, президент міжнародної благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів», лауреат міжнародних конкурсів Денис Северин (Швейцарія), головний диригент і художній керівник Запорізького академічного симфонічного оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя та інші провідні педагоги, представники української і світової виконавських шкіл.

За доброю традицією під час відкриття конкурсу-фестивалю відбувся великий концерт в обласній філармонії. На сцені в супроводі симфонічного оркестру виступили члени журі, провідні майстри України й зарубіжних країн. Продемонстрували зразки виконавської майстерності, настроїли юних на серйозний творчий процес. Вони побажали учасникам змагань творчих злетів, запалити нові зірочки на музичному небосхилі. А Денис Северин не лише віртуозно виконав на віолончелі кілька чарівних класичних творів, а ще й подарував музичному училищу імені П.Майбороди й дитячій школі мистецтв № 1 скрипки. Найпалкіше майстрам аплодували юні музиканти.

Під час конкурсу-фестивалю його учасники не лише змагались у виконавській майстерності, а й брали участь у майстер-класах, відвідали цікаві куточки міста на Дніпрі, легендарну Хортицю.

Після завершення конкурсу відбулось урочисте наго­родження його призерів і переможців. Лише тих, хто виборов перші місця, виявилося понад 20 дітей. Зокрема в номінації «соліст з оркестром» переможцями стали Марія Клименко (Іллічівськ), Микола Бурзаниця (Донецька область), Габріела Магальяш (Дніпропетровськ) та Христина Михайличенко (Київ). Їм вручили дипломи, подарунки, заохочувальні призи, почесне право виступити на гала-концерті та представляти Україну на міжнародних конкурсах.

Від членів журі, ряду організацій та облдерж­адміністрації переможці отримали спеціальні іменні призи – грошові премії, цінні подарунки. Гран-прі конкурсу-фестивалю виборола десятирічна піаністка з Києва Христина Михайличенко. Вона ж посіла перші місця в номінаціях соліст-інструменталіст і соліст з оркестром. Заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров привітав талановиту дівчину і вручив їй премію міськради в сумі 10 тисяч гривень. В свою чергу дипломанти фестивалю подарували викладачам, батькам, усім присутнім у великій залі філармонії чудовий гала-концерт на два відділення.

Безперечно, свято музики, яке організували департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, управління культури і мистецтв Запорізької міської ради, обласний методичний центр культури і мистецтва, обласна філармонія та обласний благодійний фонд «Акорд» у цей непростий час, засвідчило про високий культурний рівень країни, багатство юних талантів українського мистецтва. За роки існування конкурсу-фестивалю його гостями й учасниками стали понад шість тисяч юних музикантів з Австрії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Кореї, Китаю, Росії, Сербії, Чехії, США, Японії, Литви та всіх куточків України.

Особлива роль у проведенні мистецького заходу належить академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії й особисто головному диригенту й художньому керівникові оркестру В’ячеславу Реді. Близько 400 талановитих юних музикантів мали унікальний шанс виступити як солісти з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. І цього року ще 24 конкурсанти скористалися такою можливістю.


Автор: Григорій Петраков
Концертна організація: Запорізька обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва "Акорди Хортиці"
Джерело: Рабочая газета



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine