Молдова організує в Україні Х "Концерт прем'єр" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Молдова організує в Україні Х
Симфонічний оркестр Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка
Оркестр
Макаренко Герман Георгійович
Скорик Мирослав Михайлович
Молдова організує в Україні Х "Концерт прем'єр"
7 вересня 2011, середа
Поширити у Facebook
Джерело: Укрінформ

З нагоди 20-ї річниці незалежності Республіки Молдова у Києві 14 вересня відбудеться великий концерт молдовської музичної культури - Х "Концерт прем'єр".

"Такий концерт з нагоди відзначення річниці незалежності Молдови в Києві на чолі з художнім керівником оркестру "Київ-Класік" і оркестру Національної опери маестро Германом Макаренко пройде вперше.

У ньому візьмуть участь українські та молдовські виконавці. Ми надіємося, що цей проект буде вдалим, і сподіваємося продовжити його в Кишиневі та інших містах України", - повідомив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле.

Посол упевнений, що дипломатія мовою музики - "кращий засіб для утвердження ідеалів миру, дружби і співпраці між народами".

Родзинкою Х "Концерту прем'єр" стане участь провідних майстрів музичного мистецтва Молдови. "Для участі у концерті запрошено найкращих виконавців з молдовської сторони на національних музичних інструментах. Виконання на наї (духовий музичний інструмент - ред.) творів Йоганна Себастьяна Баха покаже, наскільки різноманітна та багатогранна молдовська культура. У святкову програму також включено українські мелодії, зокрема візитівка музичної культури України за кордоном - "Мелодія" Мирослава Скорика. Наприкінці концерту пролунає молдовсько-український віночок", - розповів автор та художній керівник проекту Герман Макаренко.

З 2004 року в Україні відбулося дев'ять "Концертів прем'єр" різних музичних культур світу. На них виконувалася музика австрійських, чеських, німецьких, норвезьких, грецьких, швецьких, азербайджанських композиторів, також було організовано два "Концерти прем'єр" з музикою усіх континентів до 60-го та 65-го ювілею Організації Об'єднаних Націй.

На Х "Концерт прем'єр" запрошено представників політичної еліти України, владних структур, дипломатичного корпусу, науковці, митці та представники молдовської громади в Україні.


Автор: Віталій Сич
Колектив: Симфонічний оркестр Національної опери України ім. Т.Г. Шевченка, Оркестр "Київ-Класик"
Диригент: Герман Макаренко
Композитор:Мирослав Скорик
Джерело: Укрінформ



Інші:

Британське музичне видання опублікувало інтерв`ю з органісткою з Рівного
Відбулася презентація видання "Кобзар" Тараса Шевченка композитора Владислава Заремби
Центр Кеннеді продовжує втрачати співробітників: директорка Національного симфонічного оркестру йде у відставку
Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Музиканти оркестру "Київ-Класик" виконають на Майдані концерт-нагадування про 4 роки великої війни
Кіровоградська обласна філармонія: мистецтво, що тримає тил
Ігоря Муравйова обрали генеральним директором Львівської національної філармонії
Симфонію Саратського в Органному залі запише Радіо Культура
У Галереї органного залу відкривається виставка про хор “Гомін”
Які прем'єри українські театри покажуть весною 2026
Березень під знаком Баха
130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
23 лютого день пам'яті Левка Колодуба
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110615_125.jpg