У Харківській філармонії пройде Різдвяний фестиваль | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Харківській філармонії пройде Різдвяний фестиваль
Академічний камерний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії
Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Янко Юрій Володимирович
У Харківській філармонії пройде Різдвяний фестиваль
Фестиваль мистецтв "Різдво у Харкові"
21 грудня 2012, п'ятниця
Поширити у Facebook

З 29 грудня знову у Харкові відкривається свято класичної музики - ідейно об'єднаний з прекрасними зимовими урочистостями фестиваль мистецтв "Різдво у Харкові".

Згідно з традиціями фестивалю, слухачів чекають цікаві зустрічі з гастролюючими музикантами та святкові програми від солістів і колективів філармонії.

Відкриття фестивалю відбудеться 29 грудня в Будинку органної та камерної музики, на якому прозвучить один з монументальних творів духовної музики, багатовіковий орієнтир високопрофесійної майстерності, надзвичайної глибини філософського сенсу і величі - "Висока Меса» сі мінор Й.С. Баха. Меса в 24 номерах викладає нам новозавітні оповіді про життя і муки Ісуса Христа - це не тільки страждання, скорбота, але й надія і радість. Геній Й.С. Баха створив досконалий зразок жанру, який вже більше двох століть вражає слухачів з усьому світі, в незалежності від їх релігійних сповідань. «Високу Месу» для харків'ян виконають оркестр, хор, солісти і органіст філармонії.

Вечір 30 грудня в Будинку органної та камерної музики осяється арфовимі пасажами в ансамблі з органом. На сцені - чарівна молода арфістка Вероніка Лемішенко - студентка Російської академії музики ім. Гнесіних. Всі її концерти в Харкові овіяні любов'ю і теплотою до рідного міста. Адже свої перші кроки в музичній кар'єрі Вероніка зробила саме тут, саме в Харкові арфістка стала однією з кращих випускниць відомої школи-десятирічки, яка відкрила артистці зоряний шлях у світ мистецтва. У програмі прозвучить блискуча святкова музика від епохи бароко і до композиторів ХХ століття.

5 січня порадує симфонічною програмою диригент Аморі дю Клозель. Північні пейзажі, які малює Симфонія № 3 фінського композитора Я. Сібеліуса і увертюра "Гебріди, або Фінгалова печера» Ф.Мендельсона відтворять зимову казку прямо в концертному залі філармонії, а розсип романтичних пасажів Другого фортепіанного концерту К.Сен-Санса від корейської піаністки Мунджін Паїк довершить святковість дійства.

7 січня лауреат міжнародних конкурсів органіст Станіслав Калінін і поетеса Лілія Собко присвячують святковій музиці, без якої неможливо уявити Різдвяний вечір. Вас чекають в Будинку органної та камерної музики прекрасні органні твори - Й.С.Баха, Л.Вьерна і оркестрова музика П.І.Чайковського в перекладенні для органу.

11 січня диригент Грегорі Ніколас Літ дарує харків'янам зустріч з американським симфонізмом. Барбер, Копленд, Гершвін, Бернстайн - ось чудова четвірка цього вечора! В їхній музиці воєдино злиті запальний джаз і фундаментальні класичні традиції, їхні твори - осередок гумору, дотепності, оптимізму та святкового світосприйняття.

12 січня молоді солісти оркестру Харківської філармонії відкривають в будинку органної та камерної музики новий цикл концертів «Музичні моменти». У першому концерті циклу вас чекає камерна музика, в якій представлені яскраві моменти музичного мистецтва - від Моцарта і Брамса і до самої популярної різдвяної музики в перекладенні для ансамблю струнних з органом.

Вечір Старого нового року (13 січня) філармонія пропонує присвятити музиці для саксофона. Ви почуєте цей приголомшливий інструмент в незвичному амплуа. У виконанні одеської саксофоністки Ганни Степанової прозвучить найрізноманітніша музика - від перекладання класичних творів І.С. Баха, Дж.Гершвіна, до сучасності - А.П 'яццолла, Е.Бозза в ансамблі з органом! Саксофон настільки органічно вписався в джазовий стиль, що нами вже забутий цей представник дерев'яної духової групи в ролі соліста класичної музики, тому прославлена виконавиця, лауреат численних міжнародних конкурсів, гастролююча саксофоністка Анна Степанова і Станіслав Калінін презентують вам дивовижний музичний подарунок.

І, нарешті, закриття фестивалю - 16 січня стане святом хорової музики. Звуковий живопис літургії Іоанна Златоуста С.В. Рахманінова - це один з рідкісних духовних творів ХХ століття. Літургія являє собою вільну композицію з 12 пісень, що виражає суто авторське розуміння літургійного дійства, своє особисте ставлення до піднесених текстів. Її музика пройнята лірикою, що не порушує простоти і суворості богослужіння.

Друге відділення познайомить слухачів з хоровим концертом сучасного московського композитора Анатолія Кисельова - "Російське весілля". Будучи наступником Г. Свиридова, А.Кісілев продовжує розвивати жанр народної пісні, насичуючи її часом самими екстравагантними виразними засобами, наприклад - джазової гармонією.


Колективи: Академічний камерний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії, Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Диригенти: Юрій Янко
Концертна організація: Харківська обласна філармонія
Концертний зал: Великий зал Хмельницької обласної філармонії, Концертний зал органної і камерної музики Хмельницької обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Фестиваль мистецтв "Різдво у Харкові"
Джерело: vecherniy.kharkov.ua



Інші:

В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
121216_014.jpg