Новина |
|
|
|
|
Події грудня від Національного будинку музики
28 листопада, четвер
Поширити у Facebook
Очікування «Месії», незвичні камерні звучання та різдвяний настрій.
У грудні Національний будинок музики підготував для любителів класики яскраву палітру програм. Українські колядки та цілий спектр різдвяної музики, присвята Франсісу Пуленку, рідкісні інструментальні ансамблі від гостей зі Львова, а також погляд під іншим, несподіваним, ракурсом на творчість відомих композиторів — все це чекає нас останнього місяця року.
Гендель. «Месія»
Найуспішніший твір в історії світової музики після тривалої паузи знову прозвучить у Києві! Ораторія «Месія» Ґеорґа Фрідріха Генделя була написана у 1741 році всього за три тижні та вперше виконана навесні 1742 року. З того часу важко простежити хоч один рік, коли б цей масштабний твір не виконувався хоча б десь. Він настільки увійшов у європейську традицію святкування Різдва, що став невідʼємною його частиною поруч із ялинковими вогниками, ярмарками, колядками та вірою в чудеса. Це й не дивно, адже музика ораторії настільки яскрава, а її драматургія настільки вражаюча, що твір може зрівнятися із голлівудським блокбастером за рівнем захопливості.
Це буде абсолютно нове прочитання «Месії» завдяки солістам, які вперше звучатимуть у цих партіях (Олеся Люба, Оксана Гордик, Роман Меліш, Денис Сагіров, Роман Арабаджі), хормейстерам, що спеціалізуються на виконанні ранньої музики (Наталія Хмілевська, Костянтин Ленчик), та Теодору Кухару — диригенту, що пропонує найцікавіші інтерпретації партитур найбільших масштабів.
27 грудня, 18:00 — Національна філармонія України
Настрій Франсіса
Франсіса Пуленка можна вважати одним з найоригінальніших і найщиріших голосів у музиці ХХ століття. Він не був революціонером, а його музика і особистість лиш віддзеркалювали часто суперечливу природу сучасного йому людства. Одночасно приземлений і витончений, Пуленк був урбаністичним композитором, який не боявся потурати своїм поривам до ностальгії та містичної духовності.
Ця музична програма, що відбудеться за підтримки Посольства Французької Республіки в Україні, покликана розкрити загадкову та багатогранну ідентичність Франсіса Пуленка.
7 грудня, 18:00 — Київська опера (Межигірська, 2)
Тріо: Й. С. Бах, Брамс, Пуленк
Національний будинок музики розпочинає серію концертів у межах співпраці з провідними українськими колектиами. І першою ластівкою стане проєкт у кооперації з Львівською національною оперою. Тож, нашими гостями стане тріо провідних львівських музикантів: Миколи Гречуха (кларнет), Дмитра Ніколаєва (віолончель) та Максима Саська (фортепіано).
Кларнет, віолончель і фортепіано — доволі рідкісне поєднання у світі камерної музики. Кожен з інструментів має свій унікальний тембральний спектр, а в ансамблі вони зливаються у багату та різнобарвну палітру. Музиканти відкриють для вас нові звукові горизонти та нескінченні художні можливості такого інструментального складу у творах Йоганна Себастьяна Баха, Йоганнеса Брамса та Франсіса Пуленка.
6 грудня, 18:00 — «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська»
Концерти Національного будинку музики, які також варто відвідати у грудні:
Європейська камерна музика
10 грудня, 19:00 — Національна філармонія України — NotaBene: Моцарт, Гіндеміт, Клара та Роберт Шуман
14 грудня, 17:00 — «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» — Інший ракурс: Брух, Мошковський
21 грудня, 17:00 — Національний музей «Київська картинна галерея» — Форель і контрабас
Музика для різдвяного настрою:
19 грудня, 19:00 — Національна філармонія України — Органне Різдво
22 грудня, 17:00 — Андріївська церква — Зимова романтика
29 грудня, 17:00 — Андріївська церква — Тиха ніч
Більше концертів класичної музики можна знайти на офіційному сайті Національного будинку музики.
Концертна організація: Національний будинок органної та камерної музики України
|