Ми – є!» | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Ми – є!»
Ми – є!»
Під такою назвою відбувся концерт ансамблю «Одеська камерата», солістів Одеської опери та артистів балету
19 липня 2023, середа
Поширити у Facebook

Одеська опера завершила свій 213-й театральний сезон, проте не припинила роботи, і у липні на глядача чекають різноманітні концертні програми. Прем’єра однієї з таких програм - гала-імпреза «Ми - є!» за участю інструментального ансамблю «Одеська камерата», солістів опери та артистів балету відбулася 15 липня.

Назву програмі дав твір “Ми – є!” — це геніальний парафраз Юрія Шевченка на мелодію Державного Гімну України. Музика світла, любові та журби звучала цього вечора на сцені Одеської опери. Це були нові твори вітчизняних сучасних композиторів та відомі й близькі серцю українські мелодії Анатолія Кос-Анатольського, Олександра Білаша, Миколи Лисенка, Алемдара Караманова  в оригінальних аранжування Сергія Кушнірука та солісток ансамблю Олени Іонової й Анни Філіпової. Глядачі відчули відлуння карпатських трембіт, запальні ритми коломийок, знайомі мотиви української Одеси та енергетику нашого Криму.


Нагадаємо, «Одеська камерата» була створена у вересні 2022 року за підтримки Надії Бабіч, генеральної директорки - художньої керівниці Одеського театру опери і балету, поєднав у своєму складі провідних артистів оркестру театру. Попри достатньо молодий вік, колектив вже представив публіці низку різноманітних камерних програм у театральному артпростір «Бельетаж-імпреза» і взяв участь у Всеукраїнському фестивалі камерної музики «Дзеркало», що відбувся у Львові у травні 2023.


Нова імпреза «Ми – є!» стала неочікуваним міксом та музичним екскурсом різнобарвною Україною та екзотичною Латинською Америкою. Адже у другому відділенні глядачі занурилися в експресію музики танго у творах А. П’яццоли, К. Гарделя, Р. Гальяно тощо. Особливо натхненно і тепло публіка сприйняла українську пісню - танго Ярослава Барнича «Гуцулка Ксеня» у виконанні соліста опери Василя Добровольського. На завершення програми як символ нескореності та перемоги пролунало «Танго свободи» Астора П’яццоли – Libertango. І звучало воно саме музикою української свободи, енергетикою незламності та непохитності!


Програма «Ми – є!» стала своєрідним музичним меседжем української Одеси, який поєднав ліричність, героїку та віру у перемогу і вільне майбуття нашої країни.


Нагадаємо, Одеська опера очікує на своїх глядачів на другому прем’єрному показі 22 липня о 18.00.


На публіку чекає ансамбль «Одеська камерата» - Олена Іонова (скрипка), Олександр Дворніцин (скрипка), Леонід Попов (кларнет), Анна Філіппова (арфа), Наталія Мармусевич (віолончель), Валерій Апостол (валторна), Юрій Данчев (альт), Андрій Селін (контрабас); артисти балету театру - Катерина Бурдік і Руслан Таліпов та солісти Одеської опери - Юлія Терещук і Василь Добровольський.

Фото: Одеська опера























Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету



Інші:

«Запорожець за Дунаєм» лунав у Харкові
«Чарівна флейта» в Нюрнберзькій опері: per aspera ad astra, або «здогадайся з трьох разів»
«Музика при свічках»
«Брати» - про родину, кохання і кров
"Стоїмо на сцені на своїй землі" - так називалося дійство, присвячене ювілею франківців
Квітучі мальви та символ української жінки: в одеській Опері показали прем`єру «Наталки Полтавки»  
Враження про бенефіс Алли Сіренко
Магічний світ Баха
Концерт та фотодокументальна виставка: у Житомирі відзначають 110-ту річницю від дня народження Святослава Ріхтера
У Житомирі стартував Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Острівець позитиву у «Схід Опері»
Гастролі львівських музикантів в Одесі
У Вінницькому храмі відбувся благодійний концерт "Мелодії Шевченкового слова"
Річард Нельсон, Дмитро Богомазов, Раду Поклітару: весняні прем’єри у столичних театрах
Оркестр Одеського оперного театру завершив гастролі у Японії з тріумфом
«Сойка» у червоних тонах
«Любов Данаї» у Баварській опері
В Одесі відбудеться благодійний концерт "Ода стійкості": диригент - діючий штурмовик
Одеська національна опера вперше виступила в Японії
«Макбет» як інтерактивний перформанс
Дух Маріуполя незламний
У Варшаві відбувся концерт Ukrainian Freedom Orchestra до третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну
"Ода стійкості" у Запоріжжі: унікальний концерт у нашому місті
У Києві відбулася прем’єра унікальних музичних творів на підтримку 5 штурмової Київської бригади
Концерт-Реквієм у… Харківському метрополітені
У Кропивницькому відбувся вечір пам'яті, приурочений героїчному спротиву України російській агресії
У Миколаєві черговий аншлаг на концерті камерного оркестру Ars-Nova 
«Схід Опера» святкує ювілей
«Цілуй мене, Кет! або Приборкання норовливої» - позитивні емоції гарантовані!
Нова адаптована версія «Паяців» Р.Леонкавалло у Харкові
БАХ / БЕРЕЗОВСЬКИЙ - Українські відкриття з архіву Берлінської співочої академії
Як диригентка Наталія Пономарчук ламає стереотипи через музику та культурну дипломатію
Магія кохання на сцені: у столиці презентували одноактний балет на музику Джорджа Гершвіна
У Дніпрі філармонія реалізувала масштабний проєкт
Три великих «Ш»: миколаївцям зіграли найкращі твори композиторів-романтиків
В Одеській філармонії відбувся перший концерт після ракетного обстрілу
«Open space»: екскурсія для дітей та молоді Полтавщини
ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
Враження про концерт Богдани Півненко у Лондоні
Бо це танець твого життя
      © 2008-2025 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
1.jpg