|
У музичному проекті зібрали трьох класиків
8 квітня 2016, п'ятниця
Поширити у Facebook
Прем'єра "Концерту №2 для віолончелі з оркестром" Мирослава Скорика відбулася 4 квітня в Національній опері. Квитки розкупили за декілька тижнів до дати.
Цей концерт — перший із серії проекту "Три С". Він об'єднує трьох класиків української академічної музики. У найбільших містах України твори Мирослава Скорика гратимуть цієї весни. Валентина Сильвестрова — восени, а Євгена Станковича — навесні 2017 року.
—Ці три "С" для нас, музикантів, є стовпами української музики, — розповідаєОлександр Пірієв, 33 роки, віолончеліст, автор ідеї. — Протягом двох років ми почуємо знакові роботи митців у поєднанні зі світовою класикою, яка найбільше вплинула на них. Наприклад, Мирослав Михайлович обожнює музику імпресіоністів Клода Дебюссі та Моріса Равеля. Він — автор першого твісту в Україні, любить джаз. Тому на концертах будуть твори Джорджа Ґершвіна, який уперше поєднав класику із джазом. Така програма показує, що українська музика — частина світової культури.
Свій перший концерт для віолончелі з оркестром Скорик написав майже 30 років тому. 1987-го отримав за нього Шевченківську премію. Відтоді з'явилося багато творів, серед яких — дев'ять скрипкових концертів.
—"Концерт №2" щойно зійшов з паперу. Це якоюсь мірою — відгомін наших справ, — каже 77-річний Мирослав Скорик. — Композитор має реагувати на те, що відбувається навколо.
Перед прем'єрою митець небагатослівний. Зізнається, що хвилюється.
—Цей твір Скорика — трагічний та експресивний, — говорить після концерту музикознавець Ольга Голинська, 57 років. — Мілітарні мотиви, самотній голос віолончелі — усе це дуже співзвучне сьогоднішній ситуації в Україні.
"Мелодію" Мирослава Скорика з фільму "Високий перевал" знають усі. Вона звучить у різних інтерпретаціях — як оркестровий чи сольний твір, у джазових, естрадних та поп-обробках. Коли людина створює музику, що стає візитівкою нації, — це вже знаково. Наприклад, мелодію "Бессаме мучо" композиторка написала в 16 років. Пісня стала символом Аргентини і прославилася на весь світ. Нічого кращого її авторка так і не створила. А Мирослав Скорик, крім "Мелодії", написав і "Карпатський концерт", музику до фільму "Тіні забутих предків", джазові твори.
Концерт Мирослава Скорика у Львові відбудеться 13 травня.
Колективи: Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Виконавці: Йожеф Ермінь, Олександр Пірієв
Диригенти: Володимир Шейко
Композитори:Мирослав Скорик
Музикознавці: Ольга Голинська
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: gazeta.ua
|