|
Музика європейської країни
У Львові відбувся концерт Коломийської дитячої музичної школи № 1 ім. А. Кос-Анатольського
24 червня 2023, субота
Поширити у Facebook
Зараз нерідко говориться про те, що наша країна, її історія, мистецькі традиції - важлива і невід'ємна складова європейської. Те, що дізнаємося про себе після десятиліть замовчування чи заперечення нерідко дивує нас самих.
У Львові відбувся чудовий концерт коломийського мистецького десанту під назвою «Музика європейської країни».
Задум програми належить сестрам: одна – очільниця класу фортепіано Коломийської дитячої музичної школи № 1 ім. А. Кос-Анатольського Наталія Симчич, яка привезла до Львова двох своїх талановитих учениць-п’ятикласниць з цікавими і далеко не дитячими програмами.
Друга – викладачка Львівського музичного фахового коледжу ім. С. Людкевича Галина Курилич, яка віддавна виношувала ідею концерту з творів українських митців різних епох на підставі народнопісенного тематизму, а також готувала до сценічного виконання один з віртуозних, рідко виконуваних творів С. Людкевича – «Баркаролу» сі-мінор.
Концертну програму гостинно прийняла в себе хорова школа «Дударик» у храмі св. Лазаря, прекрасному акустичному приміщенні з тембрально багатим концертним роялем. І хоч час для концерту був не надто вигідний (середина дня понеділка, коли музичні школи вже на канікулах, а в коледжі розгар іспитової сесії), зала храму була заповнена небайдужими слухачами.
Юні піаністки з Коломийської школи (Тетяна Курчій, Ангеліна Тимчишин) та львівська викладачка сплели справді мистецький вінок з цікавих фортепіанних композицій, де поєдналися імена Йоганна Себастьяна Баха (чий учень Йоганн Філіпп Кірнбергер 10 років працював у Львові і Галичині), українських музикантів п.п. ХХ століття, директорів Вищого музичного інституту у Львові Василя Барвінського та Станіслава Людкевича, патрона Коломийської школи Анатоля Кос-Анатольського, композитора-модерніста Антона Рудницького, і наших сучасників – уродженки Снятина Ганни Гаврилець, харків’янина Сергія Юшкевича, львів’янки Анни Школьнікової.
До кожного твору підводила невеличка історія-інформація, кожна композиція розкривала для слухачів багатство нашої музичної традиції.
Дорогим подарунком для аудиторії і виконавців стала присутність Надії Кос – берегині творчого доробку А. Кос-Анатольського, натхненниці коломийського музичного фестивалю його імені.
Прагнення концертантів були щедро нагороджені оплесками, квітами і добрими словами, і найголовніше - щирим захопленням красою і майстерністю творів українських митців.
Гості від’їжджали додому натхненними і з мріями про нові творчі проєкти.
Автор: Роксолана
ГАВАЛЮК
Композитори:Ганна Гаврилець, Анна Школьнікова
|