Новина |
|
|
|
|
"Летючий голландець" стартує в Донецьку
У Донецькому національному академічному театрі опери і балету ім. А. Солов'яненка стартував міжнародний проект із постановки опери Ріхарда Вагнера "Летючий голландець"
7 липня 2011, четвер
Поширити у Facebook
У Донецькому національному академічному театрі опери і балету імені Анатолія Солов'яненка стартував великомасштабний міжнародний проект із постановки тут опери Ріхарда Вагнера "Летючий голландець".
Постановка присвячується 200-річчю з дня народження великого німецького композитора.
Проект, ініційований народним артистом України Василем Василенком, головним диригентом Донецького національного академічного театру опери і балету імені Анатолія Солов'яненка, спільно з Олександром Янковим - директором-продюсером компанії Pro Musica Classic (Швейцарія, Берн), підтриманий посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні, а також Генеральним консульством ФРН у Донецьку.
Вже розпочато прослуховування вокалістів, які візьмуть участь у цій грандіозній виставі.
Про хід її підготовки, майбутню роботу і майбутню прем'єру постановки, яка, поза сумнівом, стане подією в культурному житті країни розповідає народний артист України Василь Василенко.
- Василю Яковичу, Генеральний консул ФРН у Донецьку Клаус Циллікенс урочисто передав вашому театру нотний матеріал опери "Летючий голландець" - партитури, оркестрові голоси, клавіри для симфонічного оркестру і хору видавничого дому "Breitkopf", спеціально придбані Генконсульством для постановки вистави . Це жест доброї волі, допомога театру чи своя частина участі в реалізації великомасштабного міжнародного проекту?
- І те, і друге, і третє. Вистава взагалі готуватиметься як би на кооперативних началах. Іншими словами, у ній братимуть участь багато шанувальників Ріхарда Вагнера. Уперше в Україні опера виконуватиметься за оригінальними партитурами автора і мовою оригіналу. Трупа Донецького академічного театру пройде спеціальне мовне навчання, яке забезпечить Гете Інститут, - партнер проекту. Постановку опери здійснює тандем відомих німецьких режисерів - Філіпп Штельцль і Мара Курочка. Театру допомагатиме навіть правнучка Вагнера Катя Вагнер.
- Яка місія постановки вистави "Летючий голландець"?
- Вагнер - композитор складний. На жаль, у театрах України він звучить нечасто, тому цей міжнародний проект має високу гуманітарну і просвітницьку місію. Він дає можливість українським глядачам ознайомитися з творчою спадщиною великого німецького композитора. А крім того, наш театр хотів би показати, що Донецьк це не лише велике промислове місто, не тільки футбольний, а й культурний центр України.
-Що означає постановка нової вистави для самого театру?
- Звертаючись до творчості Ріхарда Вагнера, одного з реформаторів оперного мистецтва, Донецька опера відкриває не тільки нову сторінку своєї біографії, а й закладає фундамент для оновлених форм співпраці з міжнародними інституціями. Постановка опери "Летючий голландець" - унікальна історична подія, яка вперше проросте на культурній ниві України.
- Постановка такої грандіозної вистави - справа дуже непроста і дорога. В зв'язку з цим, хто стане вашим спонсором і партнером?
- Генеральним партнером проекту виступає компанія Систем Кепітал Менеджмент, відома своєю підтримкою багатьох культурних програм. Що стосується кошторису вистави, то остаточно він буде відомий після розробки її сценографічної і режисерської концепції. Тут українській стороні також допоможуть компанії Siemens Ukraine і Knauf. Прем'єра вистави намічена на грудень 2012 року. Сподіваємося, що творчу роботу нашого театру побачать шанувальники Вагнера не тільки в Україні, а й за кордоном.
Автор: Микола Столяров
Концертна організація: Донецький національний академічний театр опери та балету імені А. Солов’яненка
Джерело: Укрінформ
|