Одеський театр опери та балету показав у Нідерландах "Сплячу красуню" та "Лускунчика" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Одеський театр опери та балету показав у Нідерландах
Одеський театр опери та балету показав у Нідерландах "Сплячу красуню" та "Лускунчика"
30 грудня 2019, понеділок
Поширити у Facebook
Джерело: Укрінформ

У Нідерландах справжнім подарунком до Різдва та новорічних свят стали гастролі Одеського національного академічного театру опери та балету.

Зали були повні, шанувальники балету бурхливими оплесками зустрічали артистів, які показали "Сплячу красуню" та "Лускунчика", повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

"Ми демонструємо свою майстерність і хочемо донести та показати, що Україна має дуже глибоку культуру, де опера і балет знаходяться на дуже високому рівні розвитку. І реакція глядачів - це дуже хороший результат нашої роботи", - розповів Укрінформу заслужений артист України, диригент Ігор Чернецький.

Балетні вистави "Спляча красуня" та "Лускунчик" дуже вразили нідерландську аудиторію. Майстерності колективу аплодували стоячи. Аби побачити таку високу якість виконання, до нідерландських театрів приїхали також гості з інших країн.

Гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету триває понад три тижні. Колектив виступав у кількох містах, зокрема, в Амстердамі, Роттердамі. Також "Сплячу красуню" та "Лускунчика" показали в Бельгії.

"Хочеться, щоб глядач був емоційно зацікавлений і емоційно не байдужий до того, що він побачив і почув. І щоб нас запам'ятав і те, що Одесса - Україна", - сказав Чернецький.

Промоцією високого українського мистецтва займається відомий хореограф, танцюрист, режисер та продюсер Жерард Мостерд, який розповів про власну кар'єру та що для нього означає танець.

"Танець - це як релігія. Люди, які цим займаються вірять, що за допомогою гарних рухів можна показати почуття. І якщо тебе виховують з цією думкою, ти теж так думаєш. Це особливий світ, але непростий. Ти надзвичайно багато працюєш і отримуєш не матеріальну винагороду, а моральне задоволення. Танцівники живуть задля емоцій, отримуючи велике задоволення від публіки", - поділився Мостерд.

Він розповів, що танцювати почав рано: його талант помітили ще у школі. Хореограф фактично втілив мрію своєї матері, яка хотіла стати балериною. Мостерд бачив великі сцени світу, працювати почав в Парижі. Потім взявся створювати свою власну історію в танці, поєднувати культури.

Хореограф розповів, що дуже любить Одеський театр опери та балету і є одним з тих, завдяки кому шанувальники у Нідерландах можуть насолоджуватися прекрасним. Він каже, що в Києві, Одесі та Львові почувається як вдома.

Як зауважив Мостерд, Україна має неймовірну культурну спадщину, тож він разом з колегами вирішили, що це мають побачити і в інших країнах.
У 2019 році одеська трупа чотири рази була з гастролями у Нідерландах.


Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: Укрінформ



Інші:

Маємо честь привітати із ювілейною річницею видатного музиканта Бориса Блоха
Нове творче прочитання опери-хвилинки «Ноктюрн»
Жителів Києва запрошують зігрітися класичною музикою
Благодійний концерт у Фінляндії на підтримку України
Музика, що стала вічністю: пішов із життя видатний диригент Володимир Співак
Як Органний зал став найромантичнішим місцем у Львові
Обрано лавреата Премії імені Б.М. Лятошинського у 2026 році
«Бебі-бум»
«Надія після відчаю…»
Одеській національній опері – 216!
Романтичний вікенд у Музеї Соломії Крушельницької
Наші в Лондоні!
Арт-проєкт «Серця України»
Орган під зорями "Теорія Великого Баха"
Музична дипломатія
Гастролі «ОПЕРА ДНІПРО» у Великій Британії розпочалися яскраво й по-справжньому тріумфально!
Ювілей інтернет-сторінки Mozartiana Galicia
Національний рейтинг Укрінформу «Інфобум-класична музика 2025» оголосив переможців
Хор "Гомін" Львівського органного залу визнано найкращим хором України 2025 року, а його керівник Вадим Яценко – найкращим хоровим дириґентом року
«Танець життя»
Посольство у Франції обурене запланованими виступами низки російських артистів в Парижі
Українські культурні проєкти вперше здобули SABRE Awards: нагороду називають "PR-Оскаром"
RED SYMPHON – Концерт британської музики на підтримку Red Wear Day
Відбулась урочиста прем’єра документального фільму «Королеви радості».
Резонансну виставу "Я бачу, вас цікавить пітьма" покажуть у Києві, а потім по містам України
1 лютого день пам'яті Всеволода Задерацького - одного з найвидатніших українських композиторів, піаніста, педагога, письменника (1891-1953)
Яким буде лютий у Музеї Соломії Крушельницької?
Чим здивує меломанів лютий в Національній філармонії України
Колектив «Опера ДНІПРО» вирушив у гастрольний тур до Великої Британії
У «Харків Опера» стартував новий балетний проєкт: музика, що оживає зсередини
Романтика, симфонічні премʼєри та велична класика: лютий у Львівському органному залі
Стартувала восьма театральна «ГРА»
Лютнева афіша Національної опери України
Хор “Гомін” та ТЕАТР ОРГ передали 25 автівок ЗСУ
Тромбони легендарного Мюллера
«Марія де Буенос-Айрес» - фатальна жінка
Богдана Півненко свій день народження відсвяткує на сцені
Після звернення Посольства України Маннгаймська філармонія скасувала концерт Вадима Репіна
В Національній опереті готуються до новинки – «З життя комах»
Прем’єрні покази моцартівського «Реквієму» у постановці Є. Лавренчука
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100910_058.jpg