"О-FEST" об’єднав поціновувачів класичного cпіву  | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Бондаренко Андрій
"О-FEST" об’єднав поціновувачів класичного cпіву 
На два дні у столицю завітали оперні вокалісти з різних країн
11 червня 2013, вівторок
Поширити у Facebook

Музично-театральний проект “О-FEST”. Фото з сайту: http://operetta.com.uaЦими вихідними вперше в Україні пройшов музично-театральний проект “О-FEST”, заснований Київським національним академічним театром оперети.

Він представив глядачам твори з оперет, мюзиклів та опер у виконанні учасників фестивалю, артистів оперних театрів світу.

В основу Міжнародного мистецького фестивалю “О-FEST”-2013 було покладено три жанри класичного музичного мистецтва — опера, оперета та мюзикл, а сам формат поєднав класичний концерт та “open-air” виступи.


Фестиваль проходив два дні: у суботу він розпочався у Центральному ландшафтному парку міста Буча під Києвом виставкою народних ремесел, кулінарною презентацією, літературно-музичним діалогом PoezoFonia, виступами на камерній сцені парку фольклорних гуртів та міжнародним гранд-концертом у літньому театрі.

“Вже декілька років ми співпрацюємо з оперетою та її художнім керівником Богданом Струтинським, з успіхом приймали на літній естраді артистів оперети,— розповів “Хрещатику” голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук.— Насичена програма в парку тривала з 12 години дня до 23 години вечора. За відгуками глядачів і учасників фестивалю, все вдалося добре, літній театр ледве вмістив всіх охочих, ми навіть вимушені були доставляти додаткові ряди. Ми хочемо повернути традицію, коли культурна еліта столиці відпочивала в передмісті і дарувала місцевим мешканцям свою творчість”.

У неділю фестиваль перемістився до столиці: спочатку перед театром оперети для мешканців столиці зіграв симфонічний оркестр Національної оперети, а вже у самому театрі “О-FEST” завершив гала-концерт учасників.


На фестиваль приїхали артисти-вокалісти з України, Росії, Австрії, Франції, Румунії, Литви, Польщі, Хорватії, Казахстану, Азербайджану та інших країн. Серед них і світові зірки — солістка Віденської опери Лєна Бєлкіна, соліст Маріїнського театру, фіналіст Міжнародного конкурсу “Бі-Бі-Сі” “Співак світу” Андрій Бондаренко. “Я вперше у Києві. Це приголомшливе місто з чудовою атмосферою та добрими людьми. Давно мріяв побувати в Україні, моя дружина звідси родом, і для мене це приємна подія,— поділився з “Хрещатиком” лауреат Першої премії конкурсу ім. Л. Паваротті російський тенор Олексій Саяпін.— Сьогодні опера потребує підтримки. В Росії держава починає звертати увагу на класичне мистецтво, розуміючи його важливу соціальну функцію, в Європі ж ці традиції вже давно склалися, і опера має масштабні форми”.


Україну представляли солісти та симфонічний оркестр Київського національного академічного театру оперети, а також спеціальні гості — Олександр Пономарьов та Джамала. “На жаль, до цього часу в нашій країні не було оперних фестивалів, і це щастя, що нарешті ми його маємо,— зауважила співачка Джамала.— У нас дуже співоча нація. Багато наших виконавців прикрашають театри Відня, Швейцарії, Італії, бо їм ніде співати у своїй країні. На сцені я зустрічалася з трьома однокурсниками: Оленою Арбузовою, Оленою Бєлкіною, Андрієм Бондаренком, які завітали на фестиваль. Після закінчення консерваторії вони поїхали за кордон, тому що в нашій країні зробити кар’єру оперного співака дуже важко. Особисто для мене участь у фестивалі є можливістю використати свої уміння, адже я закінчувала консерваторію як оперна співачка, на сцені виконую твори з мюзиклу, оперети і власні композиції. Побільше б нам таких фестивалів, які розвивають нашу молодь, даруючи чудову музику”.


“На фестивалі “О-FEST” представлені надзвичайно сильні голоси з України та зарубіжжя, кожен з яких має свою традицію. Ми запросили тих вокалістів, яких знаємо, та звернулися до театрів, щоб делегували нам своїх кращих артистів. Ми не обмежувалися тільки Європою, взяли й Азію, бо цікаво, як там співають, відображають своє мистецтво,— розповів “Хрещатику” організатор фестивалю, художній керівник Київського театру оперети Богдан Струтинський.— Ми хочемо показати, що музика об’єднує людей, адже в нашому фестивалі брали участь не лише вокалісти, а й поети; привернути увагу молоді до класики, а також дати співакам можливість почути один одного, обмінятися досвідом. Надалі фестиваль буде розвиватися, наступного разу плануємо редставити і велику музичну виставу, по можливості привозити різні проекти: мюзикли, оперні вистави”



Автор: Марія Катаєва
Виконавці: Андрій Бондаренко
Концертна організація: Київський національний академічний театр оперети
Конкурс (фестиваль): Міжнародний мистецький фестиваль «О-FEST»(Оперета-Опера-Мюзикл-Фест)
Джерело: Газета "Хрещатик"



Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
204.jpg