Огляд |
|
|
|
|
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
5 квітня 2024, п'ятниця
Поширити у Facebook
З 1 по 4 квітня у Дніпровській академії музики проходив Міжнародний конкурс виконавців на академічних народних інструментах.
Справжні поціновувачі музики чотири дні насолоджувалися концертами виконавців із різних регіонів України.
Серед них були і відома дослідниця культурного життя Дніпра Ірина Семенчук, яка поділилася такими враженнями від конкурсу:
"DniProFolk - це не просто міжнародний конкурс виконавців на академічних народних інструментах, це справжній Форум виконавців в рамках Міжнародного фестивалю "Музика без меж".
DniProFolk - це не тільки конкурсні прослуховування. Це науково - методичні конференції, лекції, майстер - класи, творчі зустрічі та, звісно, концерти. Ці чотири дні для мене - подарунок долі!
Я побувала на урочистому відкритті - концерті, на конкурсному прослуховуванні "Акордеон, баян", на майстер класах Світлани Білоусової, Андрія Войчука та Дмитра Губ'я ка, на творчій зустрічі Володимира Зубицького та на лекції Світлани Білоусової. Це було цікаво і пізнавально, по-справжньому святково і атмосферно.
Але все по порядку.
В перший день форуму я була присутня на концерті на честь відкриття міжнародного конкурсу. І це був неїмовірний концерт!
Концерт для мандоліни з оркестром Йоганна Непомука Гуммеля я слухала вперше. На мандоліні грала чарівна Світлана Білоусова - кандидат мистецтвознавства, доцентка кафедри народних інструментів НМАУ імені Чайковського разом з оркестром народних інструментів Дніпровської академії музики під орудою Вікторії Кікас. Прозвучали всі три частини і це було таке довершене виконання, що я не на жарт розхвилювалась. Цей концерт Гуммеля - наче маленька перлина, яка грає всіма відтінками! Він неперевершений по красоті !!
"Ранковий дощ" Бориса Севаст'янова у виконанні Дмитра Губ' яка (бандура), Євгенії Якименко (флейта) та окестра прозвучав у вишуканому проникливому виконанні. Пан Дмитро Губ'як - з. а. України, доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.
Наелектроризована зала виявилася в вимірі неосяжного відчуття, коли на цимбалах почав грати Андрій Вовчук.
Я закохалась в звук цимбал багато років тому під час якогось форуму. На сцені Сoncert Hall - у молода панянка чи то з Білорусії, чи то з Литви щось народне грала на цимбалах. І це був наче пропуск до Раю.
Заслужений артист України, соліст Національного академічного оркестру народних інструментів Андрій Войчук - неперевершений виконавець на цимбалах.
Дивовижна чарівність, проймаюча зворушливість помножена на високий професіоналізм дарує не з чим не зрівняне бентежне відчуття справжнього щастя.
Я вдячна долі за те, що насолодилась таким концертом! І я красно вдячна всім, завдяки кому я відчула незабутні емоції".
Автор: Ірина Семенчук
Фото: Ірина Семенчук
Джерело: Gorod.dp.ua
|