Фестиваль музики Валентина Сильвестрова в Києві | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Фестиваль музики Валентина Сильвестрова в Києві
Безбородько Олег
Галатенко Інна
Сильвестров Валентин Васильович
Фестиваль музики Валентина Сильвестрова в Києві
17 жовтня в Домі освіти і культури «Майстер Клас» лунатимуть «музвірші без слів»
17 жовтня 2015, субота
Поширити у Facebook

Як розказали організатори, Фестиваль музики Валентина Сильвестрова — подія інспірована появою унікального проекту «Багателі» (як визначає їх Валентин Сильвестров, це «музичні вірші без слів) — музичних творів на п’яти компакт-дисках у виконанні автора. Це повне видання «епосу» Валентина Васильовича, що побачило світ завдяки українському видавництву «Дух і Літера» (уперше 21 цикл музичних творів представлено в музичному форматі).

— «Багателі» — це музичні зернята нових псалмів, вони виводять їх із замкненості в зоні сакрального й повертають у коло людського життя (по той бік протиставлення сакральне — профанне), каже Костянтин СІГОВ, директор видавництва «Дух і Літера». — Музика сама збирає їхню зернину до зернини. Перенесення уваги на ці музичні зерна веде до подолання розриву між «піснями. Які співаємо», з одного боку, та псалмами — з другого».

Перший концерт Фстивалю музики Валентина Сильвестрова представить багатогранність таланту композитора — від його вокальних композицій, фортепіанних творів до експериментів із різними камерними інструментальними складами, повідомляє i-pro.kiev.ua. В одному концерті об’єднаються кращі українські виконавці, чия творчість особливим чином пов’язана з делікатним прочитанням творів композитора. Програма буде представлена в особливій камерній атмосфері, адже музика В.В.Сильвестрова вимагає витонченого, обережного доторку не лише музиканта-виконавця, а й слухача-співрозмовника. Наступні чотири концерти представлять на сцені Дому освіти та культури «Майстер клас» окремі програми учасників фестивалю. Організатори запланували долучити до участі й закордонних виконавців.

Концерт (початок о 17.00).

Програма:

«Миттєвості Моцарта» для фортепіанного тріо у виконанні Дмитра Таванця (рояль), Маріани Скрипи (скрипка), Золтана Алмаші (віолончель);
Дві елегії пам’яті В. Сусліна у виконанні Золтана Алмаші (віолончель);
«Мелодії миттєвостей»-2: «Триптих» три цикла для скрипки і фортепіано, чотири «Багателі» (присвята Герману Сафонову) у виконанні Валерія Матюхіна (рояль), Богдани Півненко (скрипка);
Три п’єси: 1-2 «Миттєвості Моцарта», «Миттєвості осені»; Різдвяні присвяти; Присвята Р. Шуману, Присвята Ф. Лісту у виконанні Євгена Моторенка (рояль); «Ікона» для струнного квартету у виконанні творчої майстерні Мирослави Которович АртеХатта;
Три миттєві вальси для арфи й скрипки, тв. 278.: «Мирославі Которович», «... Наталії Кметь», «...Богодару Которовичу» у виконанні Наталії Кметь (арфа), Мирослави Которович (скрипка).
Вокальна частина (у виконанні Інни Галатенко (сопрано), Олег Безбородько (рояль):
Прем’єра: дві пісні: «Все упованіє моє...» на слова Т. Шевченка та «Елегія» на слова П. Тичини;
Прем’єра: дві пісні: «Поставлю хату і кімнату...» на слова Т. Шевченка та «Пастораль» на слова П. Тичини; «Прощай» на слова Дж. Кітса у перекладі С. Крутікова;
Прем’єра: «Смерть Поэта» на слова М. Лермонтова; «Пою, когда душа...» на слова О. Мандельштама.
Презентація циклу циклів «Багателі» (Початок о 19.30)

З участю Валентина Сильвестрова відбудеться офіційна презентація циклу циклів «Багателі». Модератор — Леонід Фінберг.

Виставка робіт Бориса Єгіазаряна (з 17.00)

Візуальну настроєву історію музичних образів маестро Валентина Сильвестрова підтримують роботи маестро витончених художніх образів Бориса Єгіазаряна. Художник у такий спосіб висловить власне захоплення музикою Валентина Сильвестрова.


Виконавці: Олег Безбородько, Інна Галатенко
Композитори:Валентин Сильвестров
Концертний зал: Дім освіти та культури «Майстер Клас»
Джерело: Газета "День"



Інші:

Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine