Знамениті «Віртуози Львова» відзначають свій 25-річний ювілей | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Знамениті «Віртуози Львова» відзначають свій 25-річний ювілей
Академічний камерний оркестр
Бурко Сергій
Знамениті «Віртуози Львова» відзначають свій 25-річний ювілей
23 лютого 2019, субота
Поширити у Facebook

Львів – місто щедре на мистецькі таланти і традиції. А до якісної музики тут особливе ставлення. Львів’яни вміють шанувати своїх улюблених зірок. І це додає східноєвропейській перлині особливого шарму. Саме музика оздоблює оксамитовими тонами місто Лева.

От уже 25 років (аж не віриться!) знамениті «Віртуози Львова» – камерний оркестр, що народився в стінах легендарної львівської філармонії, тішить львів’ян якісною і зрозумілою усім класикою!




Розпочали ювілейний рік «Віртуози» традиційним і, мабуть, одним із найдавніших, проектів «4+4. Чотири пори року». Щороку цей концерт збирає аншлаги. Щороку зіркових солістів глядач не відпускає зі сцени. Щороку наш оркестр доводить право на свою назву!

Незмінний керівник «Віртуозів Львова», талановитий диригент, харизматичний, завжди із щирою усмішкою Сергій Бурко розповідав про традиції оркестру, музику і пригоди, поділився планами.

«Протягом цього року ми будемо відзначати, трішки пригадувати, жартувати, втілювати мрії і, як звикло, дарувати багато прекрасної музики!

Починаємо рік із двох традиційних проектів, які дуже любимо ми і наші шанувальники. На колосальному емоційному підйомі пройшов концерт «4+4. Чотири пори року» із солістом з Одеси – обдарованим, красивим скрипалем Євгеном Кострицьким. Ідея цього проекту дуже проста – початок року, оновлення, коло часу. Ну коли ще слухати вічну музику Вівальді? Але ми додаємо родзинку – «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццолли вдало контрастують з бароковою класикою, додають колориту. Пригадую, коли я привіз ноти з Польщі (дістати партитури на той час було непросто) і ми зіграли це вперше – був справжній фурор!

Ще був цікавий експеримент: «4+4+4», коли український композитор Золтан Алмаші написав свої пори року. Любимо цей проект і неймовірно, що наші слухачі – теж!

25 років – вагома дата, тож маємо багато планів. Зокрема, ми хочемо опублікувати ювілейну книгу про «Віртуозів». Я впевнений, цікаво буде почитати це видання. Адже 25 років життя оркестру – це певний зріз мистецького життя нашої Філармонії, нашого міста.

Приємно буде згадати, як починалися «Віртуози Львова». Був зовсім інший склад оркестру.

Ідея створення такого колекиву, тоді на початках незалежності України полягала у тому, аби знівелювати комплекс меншовартості перед «старшим братом». Так, ми можемо бути віртуозами – високопрофесійними, запотребуваними у Європі і світі. Тут, у нас в Україні, у Львові є прекрасні музиканти, сильна школа струнно-смичкових інструментів, ми маємо знамениті на весь світ імена, які отримали колосальний вишкіл тут. Ми маємо традиції!

Ще однією задачею, яку оркестр ставив перед собою з початку своєї діяльності – наблизити слухача до простого сприйняття популярної класики. Ми намагаємося навчити людей відчувати класичну музику, сприймати мистецтво серцем, душею. Продовжуючи цю концепцію ми створили цикл з трьох дисків: «Музика для всіх» (2 чистини) і «Скрипаль на даху». І це мало не аби який успіх. Потім спільно з Мирославо Скориком, коли всі підхопили його джазові композиції, ми записали «Музику зі Львова». Мирослав Михайлович сам був тоді за роялем. Колосальна вийшла робта. Ще є «Музика Львова», де звучить музика львівських композиторів – Кос-Анатольського, Колеси, Людкевича та інших. Люди слухають, це подобається. Маю безліч схвальних відгуків. Це надихає і дає впевненість, що потрібно працювати в цьому напрямку надалі. Загалом, дискографія «Віртуозів Львова» налічує більше 25 альбомів.

Плануємо видати партитури хітів оркестру. Адже багато перекладів для камерного оркестру було написано саме під «Віртуозів». Скажімо, знаменитий «Щедрик» спеціально для нас переклав в своїй аранжації Юрій Ланюк. Чи дивовижна колядка «Що то за Предиво»! А грандіозний проект «Не твоя війна»! Це прекрасне попурі на пісні гурту «Океан Ельзи», що перевтілила для оркестру Богдана Фроляк. Прем’єра цього твору відбулася паралельно у двох містах України – Львові і Маріуполі. Символічно, емоційно.

Мрію про створення колекції струнно-смичкових інструментів. Я захопився цією ідеєю, після спільного експерименту з нашим другом, майстром, що творить диво музичного інструменту. Українець Мирослав Пуцентела, який навчався у школі Антоніо Страдіварі в Генуї дав нам 18 своїх інструментів на три тижні. І ми зіграли концерт! Уявляєте, весь камерний оркестр грав на інструментах, створених одними руками, покритих одним лаком! Це було вражаюче! Коли оркестр звучить як один голос! Якби нам вдалося втілити цей задум! Аналогів в світі ще немає!

Звісно буде безліч концертів, запрошених гостей – солістів, диригентів. Будемо мандрувати і ми. У «Віртуозів Львова» дуже широка географія гастролей. Нас запрошують європейські сцени. Це дуже окрилює, надихає! Але найцікавіше – це наші трансатлантичні подорожі! 5 проектів у Колумбії, Еквадорі, Гондурасі… Колосальний досвід! Ми спільно ламали стереотипи, захоплювалися, втомлювалися. Аншлаги, прекрасні концертні зали, продовження гастролей, неймовірно тепла публіка. Були і небезпечні моменти. Але це вже читатимемо в книзі…»
Ну що ж, в книзі, то в книзі. Чекаємо з нетерпінням! Ваших концертів, дисків, книг! Вітаємо, любі наші «Віртуози Львова»! Продовжуйте мріяти ще довгі-довгі роки і втілюйте найсміливіші задуми!


Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Джерело: philharmonia.lviv.ua



Інші:

Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
18.jpg