Новина |
|
|
|
|
Всеукраїнський конкурс скрипалів ім.Богодара Которовича
ДЕНЬ ДРУГИЙ: НАДІЯ
26 квітня 2018, четвер
Поширити у Facebook
Вердикт другого дня прослухувань був таким - всіх членів журі і вболівальників та суддів у залі він вразив надзвичайно високим рівнем виконання. Навіть, до того, що деякі з членів поважного журі вважали програму, за яку взялися молоді музиканти, занадто складною. Що ж, тим більшої вагомості набули досягнення - сміливість, професійних хист і музичний смак виконавців! Для конкурсантів це був день неймовірної концентрації і прориву до перемоги. А для деяких з них – щасливий вихід на новий щабель конкурсних перегонів і власного зростання як митців.
Богдана Півненко, Голова журі Всеукраїнського конкурсу скрипалів ім.Богодара Которовича:
«Сьогодні був прекрасний тур!.. Ми мали 9 непересічних виступів – хтось був більш яскравішим, хтось менше, але всі вони були сильними, - і ми дійсно можемо пишатися, що в нас був такий високий рівень на другому турі! Адже, крім музики Моцарта і української програми, за умовами туру виконувалась «родзинка» нашого конкурсу - твори, які дуже любив Богодар Которович, і які, крім нього, насправді, мало хто грав, інших записів я навіть не знаю, – це сонати Нікколо Паганіні для камерного складу: скрипки і гітари.
…Знаєте, то було надзвичайне відчуття – на сцені стояв банер з портретом Которовича, і молоді люди виконували програму та намагались наслідувати маестро, грати в його традиції. Для них - це є приклад, як воно має бути. Крім того, що конкурсанти відкрили для себе інший репертуар, що було дуже хвилююче і дієво для них, як виконавців, наші закордонні члени журі також зробили своє несподіване відкриття – це нові твори українських композиторів! Після закінчення прослуховувань вони не просто цікавилися музикою, що їх вразила, а просили для себе ноти, аби поповнити власний репертуар! Це чудово, бо наш конкурс мав на меті просувати наших - українських виконавців з українським репертуаром! І те, що твори українських композиторів, завдяки поважним членам нашого журі, пролунають тепер у Франції, у Польщі, у Німеччині – це прекрасно!
Це і є головне - що ми несемо нашу культуру, пропагуємо її, і людям це подобається!»
- На конкурсі були виконавці з різних регіонів України. Як ви вважаєте, існує якась загальна українська скрипкова школа, чи кожен регіон пропонує свої аспекти в цьому напрямку?
«Це взагалі дуже цікаве питання. Безумовно, в нас є відмінності… Є чотири основні виші – це Львів, Одеса, Харків і Київ. І є різниця в школах, 100% є! Звичайно, відмінності залежать від того, хто в кого викладає, і хто в кого вчився. Тому що професура Харкова, наприклад, переважно вчилася у Москві. Ті, хто в Києві, старше покоління, за радянських часів також навчалися в Москві. Молодше покоління – такі, як я, - це вже школа Богодара Которовича. От представник Львівської школи, член журі Назарій Пилатюк, він вчився у свого батька, проте для нього, як і багатьох інших студентів, завжди відповідально було зіграти і почути, що ж скаже Которович. Нажаль, цього року так сталося, що немає представників Одеси, але на сьогодні Одеса трохи програє трьом згаданим консерваторіям. Хоча в Одесі скрипкова школа стара і відома на весь світ, проте зараз, нажаль, вона переживає не найкращі свої часи, і випускники школи Столярського приїжджають до нас у Київ вчитися. Якщо узагальнити, то українська школа традиційно пов’язана із кращими зразками радянської скрипкової школи, в найкращому її розумінні.
Але, зараз, цього тижня, всіх нас об’єднало одне – ім’я Богодара Которовича, і наш конкурс. Це і є важливим моментом, в якому можемо говорити про формування нової української скрипкової школи. Адже в оцінках того, що відбувається на сцені, думки членів журі майже на 90% співпадають, і це дуже радує. Є звичайно, свої моменти вподобань, проте в загальних критеріях ми єдині.»
Отже, згідно з критеріями журі, після другого тура прослуховування до фінального відбору проходять:
1. Шалига Богдан
4. Глібов Іван
8. Стадник Яна
14. Клименко Богодар
Конкурсні прослуховування III туру Конкурсу ім. Б.Которовича відбуватимуться 28 квітня у Великому залі Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.
Нагадуємо, що у фіналі конкурсанти виступлять у супроводі Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України.
Художній керівник і головний диригент оркестру – народний артист України Володимир Сіренко.
Всім успіху! Побачимось!
Автор: Анна Архипова
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Конкурс (фестиваль): Конкурс скрипалів ім. Богодара Которовича
|