|
Четвертий ювілейний номер журналу «Музика» – у друкарні
21 серпня 2014, четвер
Поширити у Facebook
Шановні друзі!
Упевнена, що ви здивуєтеся, побачивши абсолютно нове «обличчя» журналу. Номер, який ви незабаром отримаєте, – незвичайний: за валовою нумерацією від дня заснування видання 1923 року – це 400-те (!) його число. От ми й вирішили зробити сюрприз вам і собі – розпочати новий етап у житті «Музики».
До того ж, окрім сторінки на facebook, віднині ми, нарешті, матимемо й свій сайт –http://music.uaculture.com/, а на обкладинці ви також знайдете наш QR-код. Тож спілкуймося тісніше!
У ювілейному виданні зібрано ексклюзивні матеріали. Природно, певна частина їх – так само ювілейного характеру. Найповажніша дата – 100 років патріархові українського хорового мистецтва Павлу Муравському! 100 років виповнилося б і співакові Льву Рейнаровичу, який свого часу був солістом Львівської опери.
Букет ювілеїв пов'язаний з однією із музичних адрес Києва – будівлею Національної філармонії. У колі нашої уваги також ювілей легендарного гурту «Океан Ельзи».
Величні ювілеї року – 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка й 125-річчя Левка Ревуцького. Із першим кореспондуються матеріали, що стосуються цьогорічного фестивалю «Музичні прем'єри сезону» (огляд Ольги Кушнірук та інтерв'ю Наталі Семененко з польським диригентом Романом Реваковичем), а з другим – справжня сенсація: спогади Євгена Львовича Ревуцького, люб'язно надані хранителькою архіву композитора Валентиною Кузик, про стосунки Дмитра й Левка Ревуцьких із Максимом Рильським, та першодрук вірша Рильського, присвяченого Левкові Миколайовичу.
Цікавим є інтерв'ю із лауреатом Премії Ревуцького 2014-го, молодим митцем Олексієм Войтенком.
Хітом номера стала відома в Україні й за кордоном дитяча капела бандуристів із Чернігова «Натхнення», яка восени відзначатиме 10-річчя.
Наш бонус – постер усередині журналу.
Дитяча херсонська школа мистецтв № 1 опікується спадщиною усесвітньо знаного композитора Самуїла Майкапара, котрий, як виявилося, є уродженцем цього міста (наша рубрика «Невідоме про відомих»).
Викликає захоплення музикант Богуслав Сойка, котрий 65 (!) років викладає гру на контрабасі у Національній музичній академії.
Цьогорічний лауреат Премії імені Бориса Лятошинського Сергій Зажитько прочиняє двері у свою творчу лабораторію.
Естонський диригент Еркі Пехк розповідає про власну творчість і культурну політику сучасної Естонії.
Звичайно, наші матеріали не могли оминути подій, які нині відбуваються у державі. Їхній відгомін – практично у більшості статей. Із неназваних – поетичне есе про львівський «Альфа Джаз Фест» Сергія Лазо.
Є в нас і першодрук нот – хор «Пречиста Богородице» Вікторії Польової.
Наталія Семененко насамкінець пропонує цікаву екскурсію різними країнами, де в архітектурних спорудах і не тільки відтворено тему сходинок-клавіш.
Сподіваюся, що наші новації вам сподобаються й стануть для нас гідною перепусткою до п'ятої сотні номерів журналу «Музика».
Автор: Ольга Голинська
Музикознавці: Ольга Голинська
Джерело: uaculture.com
|