Новина |
|
|
|
|
Вісім оксамитових днів
Уже вдруге Одеська опера запрошує шанувальників прекрасного провести оксамитовий сезон разом, у стінах театру.
5 вересня 2016, понеділок
Поширити у Facebook
Кожен із восьми днів «Оксамитового сезону» подарує можливість поринути в особливу атмосферу високого мистецтва й обіцяє незабутні враження.
— Ми зберегли формат фестивалю, який об’єднує різноманітні форми і жанри, стилі й напрямки класичного та сучасного мистецтва, — розповідає директор Одеського національного театру опери та балету Надія Бабіч. — Будуть показані і традиційні, і новаторські постановки, без яких не можна собі уявити фестивальне дійство.
— Оперна постановка — це дороге мистецтво, це розкіш, на яку в нинішній ситуації важко знайти кошти. Але навіть у таких умовах можна вишукувати можливості для створення незвичайних концертних подій, — переконаний головний диригент театру Олександру Самоїле.
Фестиваль відкриється 9 вересня оперою Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй», присвяченою 120-літтю виступу видатної української співачки Соломії Крушельницької на сцені Одеської опери. У головній ролі — солістка Національної опери України, народна артистка України Тетяна Анісімова, одна з найкращих сучасних виконавиць ролі Чіо-Чіо-сан.
10 вересня на сцені театру — опера Генрі Перселла «Дідона й Еней», одна із перлин старовинної англійської барокової музики, яка викликає захоплення у сучасних глядачів.
11 вересня — балет «Чіполліно» Карена Хачатуряна за участю соліста Національної опери України Олександра Стоянова.
15 вересня — концерт «Берегиня. Відродження душі» за участю народної артистки України Ніни Матвієнко, бардівської співачки Мар’яни Садовської та композитора Олександра Козаренка. Унікальна програма, побудована на зіставленні особливостей звучання народної музики Заходу та Сходу України. Карпатські коломийки і джаз, рояль, що лунає як цимбали, і камерний оркестр звучатимуть у єдиному просторі, об’єднаному диригентом Оксаною Линів з притаманним їй вишуканим смаком та розумінням природи української музики.
18 вересня — гала-балет «На межі століть», що увібрав у себе різноманітність та багато-гранність хореографічних стилів і напрямків. Авторський проект заслуженого артиста України Гаррі Севояна — це єдина концептуальна лінія, яка дає глядачеві можливість відчути магію балету на межі ХХ та ХХІ століть. У програмі органічно поєднані кращі зразки хорео-графічного мистецтва другої половини XX століття і авторські балетні композиції нинішніх молодих, талановитих хореографів театру.
23 вересня — концертна програма «Бетховен. Вимірюючи Всесвіт музикою» за участю Олени Башкирової, фортепіано (Ізраїль, Німеччина), заслуженого артиста України Сергія Полякова, заслуженої артистки України Тетяни Захарчук, лауреата міжнародних конкурсів Інги Мартинової та оркестру під керуванням головного диригента, народного артиста Республіки Молдова Олександру Самоїле.
24 вересня — балет «Лебедине озеро» Петра Чайковського за участю прими Національного балету Канади Світлани Лунькіної. Диригент — заслужений артист України Ігор Шаврук.
Фестиваль завершиться 25 вересня гала-концертом «Оперні двійники», в якому візьмуть участь провідні солісти Одеського оперного та запрошений гість — контр-тенор Юрій Міненко. Несподівані сюжетні повороти додадуть особливої інтриги цьому музичному дійству, що відбуватиметься під керівництвом Олександру Самоїле.
На глядачів «Оксамитового сезону» чекатиме ще один сюрприз — для огляду відкриють «Турецьку кімнату», яка впродовж тривалого часу була зачинена. У ній будуть представлені роботи талановитого одеського художника Сергія Криловського, який недавно пішов із життя.
Автор: Ольга Філіппова
Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Конкурс (фестиваль): Фестиваль мистецтв "Оксамитовий сезон в Одеській опері"
Джерело: Чорноморські новини
|