Національна філармонія України анонсує відкриття 156-го концертного сезону | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національна філармонія України анонсує відкриття 156-го концертного сезону
Національна філармонія України анонсує відкриття 156-го концертного сезону
6 вересня 2019, п'ятниця

26 вересня виступить знаний віденський ансамбль "Trio Immersio"

13 вересня - відкриття 156-го концертного сезону

156-й концертний сезон у філармонії відкриє філармонічний симфонічний оркестр під орудою Миколи Дядюри. Солістами виступлять піаніст Крістофер Парк та співачка Лілія Гревцова.

Німецький музикант корейського походження Крістофер Парк поєднує у своїй грі принципи німецької та російської фортепіанних шкіл. Його виконавський стиль - це вдалий баланс німецької точності, впорядкованості та слов'янської емоційності. Цього разу в його виконанні звучатиме знаменитий Перший фортепіанний концерт Йоганнеса Брамса.

Народна артистка України Лілія Гревцова - солістка Національної опери України, яку знають і як джазову співачку. Зокрема, вона здійснила першопрочитання творів Олександра Костіна, Лесі Дичко, Валентина Бібіка. Цього разу в її виконанні звучатиме Кантата No 4 для голосу, фортепіано та оркестру сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова.

Також у програмі цього концерту - симфонічна фантазія "Жінка без тіні" німця, композитора-класика пізнього романтизму, Ріхарда Штрауса. Він, як і його сучасник Густав Малер, продовжував ідеї Ріхарда Вагнера. Цьогоріч виповниться 100 років від дня прем'єри опери "Жінка без тіні" Ріхарда Штрауса. Вона написана композитором після його найвідоміших - "Електра", "Саломея" та "Кавалер троянд", але є, безумовно, вершиною зрілої творчості класика.

Відкриття концертного сезону в Національній оперіНаціональна опера України

Від 15 по 19 вересня - "КvінтоФест" - п'ять камерних акцентів осені

15 вересня, на відкритті фестивалю "КvінтоФест", разом із ансамблем "Київські солісти" виступить один із найяскравіших музикантів світу - альтист і диригент Максим Рисанов. Звучатиме музика австрійця Франца Шуберта, латвійця Петеріса Васкса та англійців Едварда Елгара та Бенджаміна Бріттена.

Особливе місце в творчості Максима Рисанова як соліста займає камерна музика. Він народився на Донеччині, але вже понад двадцять років живе в Лондоні. Максим Рисанов керував відомими симфонічними та камерними оркестрами в Європі, але успішно реалізує кар'єри диригента й альтиста- соліста. Часом під час одного концерту поєднує обидві ролі. Він грає на інструменті 1780 року, наданий йому Фондом Elise Mathild. Цей інструмент - робота італійського майстра Джузеппе Гваданіні.

16 вересня разом із Київським камерним оркестром виступить кубинський гітарист Ахмед Дікінсон. Звучатиме сучасна музика Куби: твори Едуардо Мартіна, Лео Бауера, Хосе Антоніо (Ньіко) Рохаса та Вальфрідо Домінгеса.

Витончений віртуоз Ахмед Дікінсон Карденас - виконавець, продюсер і педагог. Він виступав на найпрестижніших майданчиках світу. Нині артист живе у Лондоні й викладає класичну гітару в Лондонському музичному коледжі.

17 вересня виступить угорський дует - органіст та композитор Андраш Габор Віраг та саксофоністка Ержебет Шелельо. В їхньому виконанні звучатиме музика класиків та сучасних композиторів, зокрема, німців Йоганна Себастьяна Баха та Георга Фрідріха Генделя, норвежця Едварда Гріга, угорців Ференца Ліста та Золтана Йенеї.

Андраш Габор Віраг - один з найбільш затребуваних угорських композиторів та органістів свого покоління. Як органіст і як композитор виступав у США, в Ізраїлі, у Великобританії та інших країнах Європи. Цього вечора, окрім творів класиків, звучатиме й експромт для органа "Accende lumen sensibus" Андраша Габора Вірага. Саксофоністка Ержебет Шелельо - лауреат багатьох міжнародних конкурсів. Окрім виконання оригінального репертуару, Ержебет прагне відкривати публіці нові твори угорських композиторів.

18 вересня виступить камерний ансамбль Nota Bene. В їхньому виконанні звучатиме музика сучасних ізраїльських композиторів Іосифа Дорфмана та, його учня, Офера Бен-Амотса, а також класика ХХ століття - Дмитра Шостаковича.

Nota Bene Chamber group - це мистецька формація молодих талановитих музикантів, які об'єдналися чотири роки тому для спільних проєктів: це - Максим Грінченко (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель) і Роман Лопатинський (фортепіано). Пізніше до них приєднався Юрій Немировський (кларнет). Кожен з артистів добре знаний і як соліст-віртуоз.

19 вересня, на закриття фестивалю "КvінтоФест", звучатиме музика класиків - віденця Вольфганга Амадея Моцарта, українських композиторів 
Євгена Станковича та Валентина Сильвестрова. Цього вечора разом з ансамблем "Київська камерата", окрім знаних українців - флейтистки Богдани Стельмашенко, піаніста Дмитра Таванця та віолончеліста Артема Замкова, солісткою також виступить молода данська піаністка Елізабет Холмегаард Нільсен.

Елізабет Нільсен - лауреат багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів світу. Вона брала участь у майстер-класах Елеонори Ткач (Україна), Паоло Джаометті (Німеччина), Юхані Лагерспец (Фінляндія), Луїз де Мура Кастро (Бразилія), Сергій Осокін (Латвія), Крістофера Хінтерхубер та Олександра Ресслер (Австрія), Ференца Радоса (Угорщина). 2015 року Елізабет Нільсен видала власну першу платівку зі значним лейблом Danacord, де нею записані твори Йоганна Себастьяна Баха, Роберта Шумана та Сергія Прокоф'єва.

"Прокоф'єв. Шостакович. Мусоргський"

20 вересня у Національній філармонії звучатиме музика класиків - Сергія Прокоф'єва, Дмитра Шостаковича і... Модеста Мусоргського. Невипадковим є саме таке поєднання авторів. У вересні народився Дмитро Шостакович. Прокоф'єв і Шостакович - сучасники. Вони мали різні долі, але їхні шляхи - поруч. Провідником до їхньої творчості є і музика Модеста Мусоргського. Не лише через тему смерті, до якої звертався Мусоргський. І Прокоф'єв, і Шостакович продовжили різні ідеї Мусоргського, кожен по-своєму. Але саме ці троє випередили свій час і вплинули на багатьох композиторів наступних поколінь. Зокрема, звучатиме кіномузика Прокоф'єва та Шостаковича, яку всі знають, але її нечасто можна почути. Солістом виступить знаний співак Андрій Бондаренко (баритон).

ArtCello Festival 2019

24 вересня у Національній філармонії України відбудеться другий день міжнародного віолончельногофестивалю ArtCello Festival 2019. ArtCello Festival виник у червні 2018 року в Укрїні. Він є аналогом таких відомих міжнародних віолончельних фестивалів, як Super Cello (Китай), Cello Biennale Amsterdam (Голландія), Kronberg Cello Festival (Німеччина) й не лише.

Автор проєкту, засновник фестивалю - професор Вищої школи музики Женева-Невшатель та Вищої школи мистецтв в Берні, віолончеліст Денис Северин (Швейцарія). За його словами, ArtCello Festival поєднує віолончелістів із різних країн та дає можливість українській публіці почути представників міжнародної віолончельної еліти.

ArtCello Festival 2019 триватиме до 29 вересня: 22-го вересня відкриється в Одесі, а після київського концерту продовжиться в Дніпрі й Харкові. Гостями фестивалю є надзвичайні музиканти і педагоги, віолончелісти Анн Гастинель (Франція), Юстус Грімм (Німеччина) та контрабасист Петру Юга (Румунія). Вони також даватимуть майстер-класи. А цього вечора, разом з автором проєкту, кожен із них виступить як соліст. Звучатимуть легендарні твори Петра Чайковського, Ернста Блоха, Отторіно Респігі, Ніно Рота.

Португальське фаду на сцені філармонії

25 вересня Національна філармонія України очікує гостей із Португалії. Троє гітаристів-віртуозів - Рікардо Мартіньш, Клаудіо Соуза, Луїш Тріндаде - разом із вокалісткою Інеш Граса, подарують киянам вечір португальського фаду, створять справжню атмосферу сонячного Лісабона.

Фаду - національна музика Португалії, своєрідний символ цієї країни. Традиційно виконується сольно, чоловіком чи жінкою, у супроводі двох гітар, класичної й португальської (має грушеподібний корпус і здвоєні струни). Кажуть, секрет фаду передає слово saudade, що означає тугу, сум, біль, самотність, але печаль ця чиста і світла, сповнена віри та надії.


За однією з версій фаду з'явилося в середовищі португальських моряків, які століттями ходили в море, залишаючи в болісному очікуванні своїх дружин. Ось це почуття, яке жінка переживає при розлуці з коханим, усвідомлюючи неминучість цієї розлуки, розуміючи, що чоловік може й не повернутися більше ніколи, але водночас продовжуючи вірити й надіятись на щасливе повернення, це і є saudade.


Trio Immersio

26 вересня у Національній філармонії України виступить знаний віденський ансамбль "Trio Immersio". Звучатимуть твори Дмитра Шостаковича, Франца Шуберта та Золтана Алмаші.

Trio Immersio - віденський ансамбль, який складається з музикантів із Грузії, Сербії та України. 2013 року спільний інтерес до традиції віденської камерної музики поєднав скрипальку Віру Жук, віолончеліста Неманя Станкович та піаністку Маріам Вардзелашвілі. І вже через два місяці після заснування музиканти виграли приз Suzuki-Enami Foundation на конкурсі Fidelio 2013 року. Відтоді отримали низку нагород і призів. Ансамбль є постійним учасником міжнародних фестивалів, виступає на найпрестижніших сценах світу. Вони прагнуть дослідити репертуар фортепіанного тріо через призму часу та простору.

27 вересня у Національній філармонії України виступить бразильський піаніст Пабло Россі. У його виконанні звучатиме знаменитий Перший фортепіанний концерт польського класика ХІХ століття Фридерика Шопена.

Бразильський піаніст Пабло Россі - лауреат багатьох міжнародних конкурсів, учень легендарної піаністки Елісо Вірсаладзе. Пабло Россі брав участь у численних фестивалях у Бразилії та Аргентини. Від моменту свого членства в спільноті "The Keyboard Trust" (Лондон, Англія), він також виступав із концертами у США, Італії, Німеччині, Італії та Іспанії. Його перший компакт- диск, записаний у віці 11 років, включає твори Бела Бартока, Роберта Шумана, Петра Чайковського, Сергія Рахманінова, Дмитра Шостаковича і не лише.

Подаруйте собі незабутні вечори, насолоджуючись вишуканою музикою!

Знайдіть саме ту музичну імпрезу, яка до душі саме вам!


Концертна організація: Національна філармонія України
Джерело: 5 КаналДодати: Share on Facebook

Інші:

Засідання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченко
Третій фестиваль хорових колективів "Святоспів"
"Щедрик" у Білому домі в Америці і... в руїнах у Шершнях. Будинок Леонтовича рятують чужі люди
Одеський театр опери та балету показав у Нідерландах "Сплячу красуню" та "Лускунчика"
Єдиний в Україні: Лоренцо Кастріота представить симфонічний концерт з італійськими мотивами
Суспільне радіо транслюватиме наживо новорічні концерти з Берліна та Відня
Благодійний концерт "Під ангелами Різдва" відбувся в Ужгороді
Різдвяний концерт відбувся у музичному училищі Херсона
Дніпропетровський театр опери та балету відзначив своє 45 – річчя
Львівська філармонія запрошує на 1000-ий концерт перед Новим роком: вхід вільний
Різдвяний фестиваль «BACH CONTEMPORARY» у філармонії!
25 грудня, на 56-му році життя померла видатна львівська піаністка Етелла Чуприк
Світові зірки класичної музики закликають допомогти дітям
Живемо в столиці, а виступаємо по всій країні - українка поділилась досвідом роботи музикантом в Індії
Тернопільській обласній філармонії - 80
Создать атмосферу доверия и доброжелательности. В Харькове запустили необычный проект
Суспільне радіо транслюватиме наживо новорічні концерти з Берліна та Відня
Искусственный интеллект допишет последнюю десятую симфонию Бетховена
У Львові вперше покажуть архіви Галицького музичного товариства
В Одеському оперному театрі до ювілею Народної артистки України - Лариси Зуєнко відбудеться опера "Мадам Баттерфляй"
Юних музикантів зі всієї України запрошують на прослуховування до Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU
Куди поїхав симфонічний оркестр " Філармонія" ?
У Києві виступлять "Київські солісти" за участю відомого піаніста і диригента Станіслава Христенка
У Житомирі відбудеться музичний фестиваль "Грудневі вечори"
Знімаємо кіно про Баядеру
У Запорізькій філармонії буде встановлено ліфт та підйомники для осіб з особливими потребами
В Киеве презентовали проект "28. Музыка достоинства" в поддержку одаренных детей
В Запорожье отметили лауреатов престижной музыкальной премии
Хмельничанка взяла участь у вечорі пам'яті Василя Сліпака, який відбувся у Мюнхені
У Коломиї відбувся фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського 
Міжнародний фестиваль гітарної музики "Київ-2019"
Вперше в Україні в Одесі прозвучить знаменита симфонія видатного польського композитора
Опера"Ярослав Мудрий", музика Георгія Майбороди
В Одесі нагородили переможців I Міжнародного фестивалю-конкурсу "Юний віртуоз"
Двенадцать дней с классикой
Чайковський для Чайковського
В обласній філармонії відкрили Міжнародний фестиваль класичної музики
Президент підтримав ініціативу ректора М.О.Тимошенка щодо Конкурсу юних вокалістів ім. Василя Сліпака!
Вечір пам'яті Гії Канчелі
Мастерство игры на скрипке, фортепиано и виолончели представят в Одессе юные виртуозы
      © 2008-2018 Music-review Ukraine
File Attachment Icon
290510_011.jpg