Фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса у Вінниці | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса у Вінниці
Фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса у Вінниці
6 - 8 листопада, Вінниця
17 жовтня 2015, субота
Поширити у Facebook

Впродовж трьох днів, з 6 по 8 листопада, у Вінниці лунатиме саксофонна музика у виконанні місцевих та запрошених саксофоністів. До нас завітають  майстри цього інструменту з Одеси (Анна Степанова) та з Києва (Роман Футуйма та Артем Менделенко). Вінницю презентуватиме організатор фестивалю Євген Попель та Вінницький квартет саксофоністів. Все це молоді, яскраві, сучасні та надзвичайно талановиті майстри. Також всі вони викладачі, популяризатори та справжні фанати саксофонної музики!

Фестиваль саксофонної музики імені винахідника саксофона Адольфа Сакса було засновано та вперше проведено у 2014 році на честь 200-річчя від дня народження майстра. Організатором фестивалю є викладач ВДМШ №1, вінницький саксофоніст Євген Попель. Талісманом фестивалю було обрано відому скульптуру саксофоніста В'ячеслава Пастернака, яка прикрашає наше місто. 

Мета фестивалю: популяризація саксофону, як стилістично різноманітного музичного інструменту, який широко використовують у світі не тільки у джазовій, а й у академічній, сучасній, фольклорній та популярній музиці; підвищення рівня виконавчої майстерності у      юних та молодих музикантів. Фестивальні заходи дадуть змогу юним прихильникам інструменту повчитись у метрів та насолодитись їх віртуозним володінням інструменту.


Євген Попель Євген Попель


Розпочнеться фестиваль з лекції-концерту «Happy Birthday, Mr. Sax!». Євген Попель розповість про майстра Адольфа Сакса, іменем якого названо фестиваль та історію виникнення інструменту. Захід відбуватиметься 6 листопада (саме у день народження Адольфа Сакса!) у стінах ВДМШ №1. Сопраніно, сопрано, альт, тенор, баритон, бас, контрабас (є ще й сопріло-саксофон) – про всі ці види інструменту та про їх особливості розкаже (а на чотирьох з них ще й заграє) викладач Євген Попель. Від історії саксофону до сьогодення: на слухачів також чекає розповідь про останній міжнародний конгрес Адольфа Сакса, що відбувся влітку у Стразбурзі. Вхід вільний.

Роман Футуйма Анна Степанова


7 листопада відбуватимуться майстер-класи запрошених зірок: Романа Футуйми (Київ) о 13.00 та Анни Степанової (Одеса) о 15.00. Анна Степанова – відома в Україні і не тільки, саксофоністка з Одеси. Вона закінчила Російську академію Музики імені Гнєсіних, є лауреатом міжнародних конкурсів, має колосальний сценічний досвід. Анна веде активну концертну та педагогічну діяльність. Вона – викладач Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д.Ушинського, солістка Одеської філармонії та Одеського муніципального театру духової музики ім. О. Саліка, арт-директор міжнародного конкурсу молодих виконавців «Золотий саксофон Одеси», президент благодійного фонду «Золотий саксофон». Анна Степанова також співає естраду та джаз і є яскравим пропагандистом гри на саксофоні. Роман Футуйма – лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, викладач спеціалізованої музичної школи ім. М. В. Лисенка, соліст Київського квартету саксофоністів. До Вінниці він вже приїздив у складі квартету Київської Академії ім. Чайковського. Зараз Роман презентуватиме власну сольну програму та майстер-клас. Гратиме музику написану спеціально для саксофона сучасними композиторами.


Вінницький квартет саксофоністів


Ввечері 7 листопада у арт-просторі «Артинов» відбудеться концерт Вінницького квартету саксофоністів, колективу, що був утворений лише рік тому і вперше виступив на першому фестивалі Vinnytsia Adolphe Sax Festival. Це четвірка вже знаних у місті музикантів, справжніх майстрів саксофона. Склад колективу: Василь Журбенко - сопрано саксофон, Євген Попель - альт саксофон, Володимир Стратійчук - тенор саксофон, Олександр Шаравара - баритон саксофон. Спеціально до фестивалю наш квартет готує нову програму з популярних мелодій!

Артем Менделенко


8 листопада о 15.00 майстер-клас для юних вінничан проведе визнаний майстер, один з кращих саксофоністів України Артем Менделенко (Київ). Це музикант-універсал, що блискуче грає у найрізноманітніших стилях. А ще він викладає у Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра, до речі, серед його численних учнів і вінничанин Ростислав Войтко, який нещодавно став володарем гран-прі V-го Всеукраїнського дитячого джазового конкурсу, що відбувся у Вінниці. На гала-концерті Артем Менделенко виступатиме у складі інструментального квартету.


 


У великому фінальному концерті фестивалю «Класика. Сучасність. Джаз», що відбудеться 8 листопада у муздрамтеатрі ім. М. Садовського, запрошені гості не лише покажуть свою майстерність, а й запропонують декілька музичних сюрпризів: будуть несподівані дуети та квартети, цікаві твори, краща саксофонна музика у виконанні справжніх професіоналів!


Квитки на гала-концерт вже можна придбати у касах театру та Будинку офіцерів, або замовити за телефоном (096)500-10-17.


Конкурс (фестиваль): Фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса
Джерело: lorna-l.livejournal.com



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
815.jpg