II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом
Академічний камерний оркестр
Маріупольський муніципальний камерний оркестр 
Бурко Сергій
II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом

15 серпня 2015, субота

14 серпня у Палаці Потоцьких у Львові відбулося відкриття II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові», який об’єднав два міста Польщі та України своїм музичним партнерством. У Львові фестиваль проходить вже вдруге, а в Кракові, 15 серпня, розпочався ювілейний 40-й фестиваль «Музика в Старому Кракові».

За словами Сергія Бурка, народного артиста України, засновника львівського фестивалю, у цьому році в рамках партнерства фестивалів відбудуться чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів у Львові.

Символічним є те, що відкриття фестивалю «Музика в старому Львові» об’єднало київських та львівських музикантів. А вже, завтра, 15 серпня, ця музична делегація вирушить зі Львова до Кракова, щоб представити на фестивалі «Музика в старому Кракові» оперу «Сокіл» видатного українського композитора Д. Бортнянського. Нагадаємо, що минулоріч ця опера була прем’єрною на львівському фестивалі і відібраною дирекцією краківського фестивалю, що є вагомим здобутком цього спільного фестивального проекту, преференцією для популяризації української культури у європейському музичному середовищі та результатом спільних напрацювань.

Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступить Львівська хорова капела «Трембіта» з виконанням української церковної музики. Оркестр «Віртуози Львова» представить програму з блискучим виконавцем, вихованцем львівської скрипкової школи Олегом Каськівим, а квартет студентів Львівської музичної академії виступить у проекті «Молоді таланти».

Після повернення до Львова оркестр «Віртуози Львова» виконає у храмі св. Юра (23 серпня) програму із циклу «Музична історія Львова» – Три Моцарти. Цікаво, що сам собор св. Юра пов’язаний з ім’ям львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта. На фасаді собору облаштована пам’ятна табличка композитору. А в 1793 р. вперше на східних теренах у цьому соборі виконувався «Реквієм» його батька, геніального Вольфганга Амадея Моцарта під орудою того ж Франца Ксавера Моцарта та видатного польського скрипаля того часу, концертмейстера Львівської опери Кароля Ліпінського. Знаково, що на цьому концерті твори Львівського Моцарта виконуватиме солістка дніпропетровської опери Надія Єременко, у її виконанні прозвучать шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою.

Фестиваль «Музика в старому Львові та Кракові» у цьому році залучає до євроінтеграційної співпраці східні терени України. До Львова приїде Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» (29 серпня, Храм cв. верх. апост. Петра і Павла), який впродовж багатьох років співпрацює з видатною львівською скрипалькою Лідією Шутко та Остапом Шутко. Назва маріупольського оркестру «Ренесанс» додає символізму цій події і викликає найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України.
І, таким чином, у фестивалі поєднуються дуже багато важливих речей, відчувається прагнення організаторів підтримати наших музичних побратимів і не тільки, адже концерти «Ренесансу» відвідають і бійці АТО. Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» також виступить на спільному гала-концерті разом із оркестром «Віртуози Львова» – «Серенади на повітрі» (30 серпня), відкривши для Львова нову локацію – площу Музейну біля Домінканського Собору, що має давні історичні символи Львова.

Вперше у Львові виступить дует з Чернівців (16 серпня, Храм Преображення Господнього) та тріо з Хмельницька. Викликає зацікавлення проект фестивалю з циклу «Музичні сторінки Львова та Кракова», зокрема «Франц та Карл Доплери» (15 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля), композиторів, які народилися у Львові, творчість яких шанують у Європі та світі.

Представляючи Краків, до Львова приїдуть блискучі музиканти, викладачі Краківської музичної академії – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка (16 серпня, Трапезна Домінканського собору).

Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України (23 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля) до Львова приїде іменита клавесиністка Ельжбета Стефанська, яка привезе на фестиваль свій унікальний інструмент, з яким об’їздила Європу та багато країн світу, щоб представити львів’янам звучання справжнього клавесину у виконанні творів європейських композиторів.

Дуже символічно, що два концерти фестивалю відбудуться у музеї Іоана Георга Пінзеля, що на площі Митній. Якщо ми згадували про львівського Моцарта, то Пінзель – це український Мікеланджело, адже, саме цю тезу сповідував видатний львівський музейник Борис Возницький, який і відкрив світові це ім’я.

Інформація за телефоном, 0981301061, 0676734210Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Маріупольський муніципальний камерний оркестр "Ренесанс"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»
Джерело: Львівська філармоніяДодати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
55.jpg