|
У Тростянці Сумської області з успіхом відбувся IV Міжнародний фестиваль класичної музики
1 червня 2016, середа
Поширити у Facebook
Дбайливим ставленням до унікально красивого ландшафту, що потопає в зелені, його історичних пам’яток, вражаючою чистотою — Тростянець нагадує європейські міста, що зробили свої розміри й культурні надбання привабливою родзинкою для найвідоміших фестивалів класичної музики та культурно-мистецького туризму на кшталт віденського Мербіша, швейцарського Верб’є чи угорського Фертеда.
В останньому відбувається фестиваль-меморіал Ф. Й. Гайдна у замку Естерхазі. Власне так само тростянчани використали історичний прецедент перебування Петра Чайковського на Слобожанщині, щоб започаткувати свій фестиваль «Чайковський-FEST» у маєтку Леопольда Кеніга. Адже про майже щорічні відвідини композитором Кам’янки, що на Черкащині, відомо багатьом, а про його перебування у Тростянці — у місті, в якому Чайковський відкрив для себе Україну — знає не кожен. Але три місяці, проведені тут улітку 1864 року, вплинули на формування його як великого композитора. Саме до Тростянця молодого Чайковського, тоді ще студента Петербурзької консерваторії, запросив у свій маєток князь Олексій Голіцин. Саме тут влітку композитор написав свій перший симфонічний твір — увертюру «Гроза» за мотивами однойменної драми О. Островського.
ВИСТУПАЄ КИЇВСЬКИЙ КВАРТЕТ САКСОФОНІСТІВ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ЮРІЯ ВАСИЛЕВИЧА
Цьогоріч фестиваль вирішили проводити open air — у Круглому дворі (йому немає аналогів в українській архітектурі). Ззовні це високий мур із 4 баштами та в’їзною брамою, всередині якого — відкритий простір із розташованими навколо трибунами. Може здатися, що це фортеця, але насправді тут проводили циркові шоу та кінні вистави. На початку ХІХ століття це місце стало театром, до якого привозили акторів не лише з України, а й із сусідніх країн. Акустика чудова! Симфонічний оркестр Харківської філармонії під орудою Юрія Янка, який вперше приїхав до Тростянця, зачарував глядачів уже розігрітих віртуозними джазовими музикантами-саксофоністами: Олександром Рукомойниковим та його джаз-квартетом, 13-річним японським лауреатом міжнародних конкурсів Кента Ігараші та київським квартетом саксофоністів під керівництвом Юрія Василевича.
ГІСТЬ ФЕСТУ — ВІРТУОЗ ОЛЕКСАНДР РУКОМОЙНИКОВ
Треба віддати належне художньому керівникові форуму Олександру Пірієву, бо він запрошує висококласних музикантів та колективи. Так, минулого року тут виступив один з найкращих молодих піаністів сучасності Дмитро Онищенко, цього року — саксофоніст Кента Ігараші, який вразив слухачів довершеною виконавською майстерністю й надзвичайно потужним і разом із тим витонченим талантом непересічного музиканта.
Харківський оркестр запропонував різноманітну програму: від уривків із балетів Чайковського до музики з епохальних кінострічок та чудове почуття гумору й уміння спілкуватися із публікою маестро Юрія Янка. Він вловив настрій публіки та особливу фестивальну ауру й миттєво закохав навіть останнього скептика в оркестрову симфонічну музику, запросивши на сцену мера Юрія Бову, який продиригував під його чуйним керівництвом та влучним конферансом «Танець маленьких лебедів» П. Чайковського…
СЛУХАЧІВ ВРАЗИВ 13-РІЧНИЙ ЯПОНСЬКИЙ ЛАУРЕАТ МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСІВ КЕНТА ІГАРАШІ
Тростянець може претендувати на один із найцікавіших фестивально-туристичних маршрутів не лише України, але й Європи. Єдине, чого йому бракує для цього — це хорошої дороги від Харкова до Сум, а не «танкової траси», як зараз. Тоді місто перетвориться на туристичну Мекку, демонструючи світові свою європейськість, розташувавшись у 30 км від російсько-українського кордону
Автор: Ольга Стельмашевська
Фото: Юрій Тоцький
Колективи: Київський квартет саксофоністів, Академічний симфонічний оркестр Харківської обласної філармонії
Виконавці: Юрій Василевич
Диригенти: Юрій Янко
Діячі мистецтв: Олександр Пірієв
Концертна організація: Національний будинок органної та камерної музики України, Харківська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Фестиваль музики П.І. Чайковського "Чайковский Fest"
Джерело: Газета "День"
|