|
МОНООПЕРА «Є»
Присвята Євгенії Мірошниченко
7 червня 2023, середа
Поширити у Facebook
12 червня до дня народження легенди оперної сцени України Євгенії Мірошниченко о 19:00 годині в «Київській Малій Опері» пройде екслюзивний творчий захід -присвята!
Моноопера-спогад "Є" - присвята команди незалежної мистецькоі формації Art.Razom пам'яті легендарної співачки, видатного педагога та громадської діячки Євгенії Семенівни Мірошниченко.
Євгенія Мірошниченко – одна з найяскравіших постатей в українському оперному мистецтві: всесвітньо відома співачка, професорка консерваторії, ініціаторка створення Малої опери, як майданчику для експериментів творчої молоді та пошуку себе в мистецтві.
Євгенія Семенівна мала красивий і самобутній голос – лірико-колоратурне сопрано. Вона віртуозно володіла вокальною технікою, могутнє форте, прозоре піанісімо, тонке філірування звука, яскравий акторський талант – усе це було підпорядковано створенню незабутніх вокально-сценічних образів. У репертуарі співачки було двадцять найскладніших оперних партій, зокрема Джільди («Ріголетто» Джузеппе Верді), Лючії («Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті), Лакме в однойменній опері Лео Деліба, Розіни («Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні), Манон в однойменній опері Жуля Массне, Марфи та Шемаханської цариці («Царева наречена» і «Золотий півник» Миколи Римського-Корсакова)…
Видатний співак Іван Козловський якось сказав: «Наша Женя не тільки співачка від Бога, а ще й справжня актриса від Бога. Таке поєднання зустрічається дуже рідко. Воно було, мабуть, тільки у легендарної Марії Каллас».
Досить велике місце в репертуарі співачки займали українські народні пісні. До речі, Євгенія Семенівна була однією з найкращих виконавиць найскладнішого для вокалістів Концерту для голосу з оркестром Рейнгольда Глієра.
Євгенії Мірошниченко дуже пощастило, бо в Київському театрі опери і балету вона зустріла досвідчених режисерів, зокрема Михайла Стефановича, Володимира Скляренка, Дмитра Смолича, Ірину Молостову, видатних диригентів – Олександра Климова, Веніаміна Тольбу, Стефана Турчака, і саме у співпраці з ними удосконалювалася її виконавська майстерність.
Майже тридцять років життя віддала Євгенія Семенівна педагогічній діяльності в Національній музичній академії України імені Петра Чайковського. Вона терпляче, з любов’ю виховувала учнів, прищеплювала їм високі моральні ідеали і не просто навчала професії співака, – вона запалювала іскри натхнення у душах молодих виконавців, прищеплювала їм прагнення ніколи не зупинятися, а завжди йти вперед до мистецьких вершин.
27 квітня 2009 року Євгенія Мірошниченко відійшла у кращий світ. Завершилася епоха славетної актриси, самобутнє мистецтво якої назавжди увійшло в історію європейської і світової оперної культури…
За життя Євгенія Семенівна не встигла утілити свою ідею про Малу оперу сповна…
Музичний твір створено за оригінальними інтерв'ю Євгенії Мірошниченко різних років. Це свого роду рефлексія молодих митців на теми, запропоновані Євгенією Семенівною до розумів. Тут у міжчасовому просторі постають питання про минуле, майбутнє, сцену, мистецтво, політику, культуру та життя, яке існує після смерті.
Тож, нехай цього вечора знову говорить Вона. Їй завжди було що сказати.
Є. Назавжди...
Авторка проєкту, режисерка-постановниця, авторка лібрето - Марина Рижова
Композиторка - Вікторія Шинкаренко
Диригентка-постановниця - Наталія Стець
Солістка - Наталія Чепченко
Концертмейстерка - Лідія Ночовська
Національний ансамбль солістів «Київська камерата»
Автор: Тетяна ПОЛІЩУК
Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Диригенти: Наталія Стець
Музикознавці: Тетяна Поліщук
|