«Шляхи дружби. Равенна-Київ». Презентація проекту | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
«Шляхи дружби. Равенна-Київ». Презентація проекту
«Шляхи дружби. Равенна-Київ». Презентація проекту
Презентація мистецьких акцій у рамках Міжнародного проекту   «Шляхи дружби. Равенна-Київ» 
23 червня 2018, субота
Поширити у Facebook

Учасники:  Євген Нищук - Міністр культури України; Нікола Франко Баллоні - професор, куратор проекту «Шляхи дружби. Равенна-Київ»; Петро Чуприна -  генеральний директор, художній керівник НОУ; Діана Попова - директор Департаменту культури КМДА.



Довідково.  «Шляхи дружби» - багаторічний проект, започаткований престижним Ravenna Festival у 1997 році. Відтоді концерти проекту  відбувалися в найгарячіших точках світу (в Бейруті, Єрусалимі, Найробі, Дамаску, Тегерані тощо), несучи високу миротворчу місію або вшановуючи пам'ять жертв найтрагічніших подій сучасності, як-от концерт у Нью-Йорку 2002 р. до роковини терористичного акту в Манхеттені.
Автор і незмінний керівник проекту - Маестро Ріккардо Муті, найвидатнішій диригент сучасності, художній керівник і головний диригент театру «Ла Скала» (близько 20 років), Зальцбурзького фестивалю, провідних світових оркестрів - Чиказького та Філадельфійського симфонічних оркестрів тощо.

Цьогорічний проект Равеннського фестивалю «Шляхи дружби. Равенна-Київ» реалізується за сприяння Міністерства культури України та Національної опери України, Міністерства інформаційної політики України, КМДА, а також Міністерства культурної діяльності та спадщини і туризму Італії, Міністерства закордонних справ Італії, Адміністрації Регіону Емілія-Романтя, Мерії м. Равенна, Національної телерадіокомпанії RAI-1, Посольства Італії та Італійського інституту культури в Україні, інших українських та італійських інституцій. З метою міжнародного висвітлення події до Києва приїде близько 25 представників провідних іноземних ЗМІ з країн Євросоюзу, Азії та США. У рамках фестивалю  відбудуться концерти за участю актора Джона Малковича, оперних зірок, симфонічного оркестру та інших.


Легендарний проект Рікардо Муті за участі Малковича, Монастирської, Магери та музикантів з Маріуполя відбудеться 1 липня у Києві

Грандіозний музичний проект "Шляхи дружби. Равенна - Київ" під керівництвом видатного диригента сучасності Рікардо Муті (Італія), за участі Джона Малковича (США), оперних зірок Людмили Монастирської та Сергія Магери, а також молодих виконавців з Маріуполя відбудеться 1 липня о 21:00 на Софійській площі у Києві. Такий же концерт 3 липня буде повторений в італійському місті Равенна.

Про це йшлося на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Наші музичні "подорожі дружби" мають гуманітарну мету і закликають до дружби, взаємної любові, цінностей миру та свободи. Саме це послання ми веземо вам і привеземо його назад у Равенну, коли ваші музиканти разом з нашими приїдуть до Італії, щоб повторити тут концерт, який відбудеться в Києві", - сказав, зокрема, у своєму відеозверненні ініціатор проекту Рікардо Муті.

Водночас куратор проекту "Шляхи дружби. Равенна - Київ" - професор Нікола Франко Баллоні нагадав, що ідея проекту народилася в 1997 році під час бомбардування міста Сараєво, коли всі були приголомшені трагедією, що там відбувалася. Тоді маестро Муті разом з понад сотнею музикантів з "Ла Скала" перелетіли на військових літаках Адріатичне море, аби виступити в місті, яке продовжували бомбардувати. Відтоді Рікардо Муті як посол культури у світі побував з проектом "Шляхи дружби" в різних містах світу - диригував італійськими та місцевими музикантами. Це були Бейрут, Єрусалим, Дамаск, Найробі, Токіо, Тегеран та інші міста.

Професор Баллоні зазначив, що на Софійській площі прозвучать музика Джузеппе Верді (від Stabat Mater до Te Deum і до "Набукко"), а також симфонічна поема "Портрет Лінкольна" Аарона Копленда, у ролі читця-декламатора в якій виступить Джон Малкович.

"Ідея запросити Джона Малковича належить Рікардо Муті. Він є постійним директором симфонічного оркестру в Чикаго, вже багато років знаходиться в Америці і дуже добре знайомив з Джоном Малковичем. Тембр Джона Малковича дуже підходить до цього твору. Раніше уривки з текстів президента Лінкольна зачитували такі відомі особистості як Маргарет Тетчер, Білл Клінтон, Барак Обама, Ніл Армстронг, Кетрін Хепберн, Пол Ньюман та багато інших", - сказав куратор проекту.   

Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що фестиваль "Шляхи дружби" зараз дуже потрібен Україні.

"Треба, щоб такі видатні постаті як Рікардо Муті, Джон Малкович і багато інших, задіяних в цьому проекті, говорили хороше про Україну в час фейків як всередині країни, так і в інформаційному просторі за її межами. Головна мета - донести правду, і нам вкрай важливі такі позитивні, прекрасні події, як виступ на Софійській площі цього проекту на чолі з Рікардо Муті... 1 липня це буде в Києві. 3 липня - в Равенні", - сказав Нищук.

Як зазначалося, в концерті візьмуть участь відомі у світі наші оперні зірки Людмила Монастирська та Сергій Магера, Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні, створений Рікардо Муті, симфонічний оркестр і хор Національної опери України, камерний хор "Кредо", Ансамбль класичної музики ім. Бориса Лятошинського, студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, а також 25 молодих виконавців з м. Маріуполя - артисти Маріупольського муніципального оркестру "Ренесанс" та студенти Маріупольського коледжу мистецтв. Хормейстер зведеного хору - Богдан Пліш. Загалом понад 300 учасників. А на Софійській площі очікується понад 20 тисяч слухачів.

"Важливо, що в даному проекті задіяні музиканти з Маріуполя, який зазнав страждань і болю внаслідок агресії Російської Федерації", - підкреслив Нищук.

Як повідомлялося, телеверсію концерту покажуть канали "1+1" та RAI-1. Для висвітлення події до Києва приїдуть близько 25 представників провідних закордонних ЗМІ.

Як додав генеральний директор - художній керівник Національної опери України Петро Чуприна, у рамках фестивалю 4 липня в Італії відбудеться камерний концерт з творів видатного українського композитора Валентина Сильвестрова - за присутності самого автора і участі солістки Національної опери Ксенії Бахрітдінової, оркестру та хору Національної опери. 


Концертна організація: UKR Artists, Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Джерело: www.ukrinform.ua





Інші:

100 років від дня народження видатного українського оперного співака Дмитра Гнатюка
Фестиваль-Премія ГРА оголосив лонгліст
Хореографка Катерина Курман — про нову постановку "Соляріс" у Львові та сучасний балет
Сто п’ять миттєвостей успіху
Повітряні коридори життя
«Два кольори душі Дмитра Гнатюка»
Вінницька дослідниця Лариса Семенко видала унікальну монографію про Леонтовича
«Letters and Notes». Музика Грабовського на Ukrainian Contemporary Music Festival
«І в той момент стався вибух»: нові свідчення про російський авіаудар по драмтеатру у Маріуполі
Як дивитися оперу
26 лютого день пам'яті Костянтина Данькевича
Музиканти Київського симфонічного оркестру стали біженцями у Німеччині, але збирають повні зали на своїх концертах
Як народжується балет «Соляріс» Олександра Родіна?
Що запорожець робив за Дунаєм? Історія культової української опери та її видатного творця
Бетховен присвятив кілька своїх симфоній другу-українцю: хто це був
Ігор Шамо відмітив би ювілей
Олена Михайлівна Потапова відмітила ювілей
ДРУГИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС НА НАПИСАННЯ І ПОСТАНОВКУ КАМЕРНОЇ ОПЕРИ У ЛЬВІВСЬКІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ОПЕРІ
Корифейка української опери
11 лютого 1938 року в селі Довбиші Баранівського району Житомирської області народився видатний український хоровий диригент і композитор, Народний артист України Анатолій Пашкевич
Фільм Анастасії Фалілеєвої «Я померла в Ірпені» отримав нагороду на найбільшому в світі фестивалі короткого метру
Одеська філармонія після обстрілу - масштаби збитків
100 років ХНАТОБу: як театр працює в умовах війни
Леся Українка музикою Франца Шуберта
Новий фільм Катерини Горностай СТРІЧКА ЧАСУ обрано до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Вона була довершеною гармонією: Соломія Крушельницька в авторській розповіді Олександра Балабка
Пам’ятаємо: Івану Карабицю виповнилось би 80!
«Шароварщина – це не те, що ми маємо показати в Європі»
ТОП-10 вистав 2024 року столичної сцени
130 років Борису Лятошинському: що варто знати про відомого українського композитора
Десять поглядів на Різдво: добірка класичної музики
Кропивницька музична школа імені Юлія Мейтуса відзначила 50-річчя від заснування
Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
      © 2008-2025 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
5.jpg