|
Робота Дніпропетровського симфонічного оркестру під загрозою - через зменшення зарплати музиканти вимушені звільнятися
17 березня 2017, п'ятниця
Поширити у Facebook
Через скорочення фінансування робота симфонічного оркестру у Дніпрі виявилась на грані розвалу: згідно з умовами контрактної системи, музиканти збираються виїхати в інші міста — туди, де платять більше. Про це йдеться у сюжеті "9 каналу", передає Дніпроград.
Світлана приїхала з іншого міста, щоб грати на скрипці саме у Дніпропетровському симфонічному оркестрі.
Розповідає: і колектив, і робота дуже подобаються. Але позитивними емоціями не прогодуєшся — зарплатню зменшують, тож вимушена буде звільнитися. "Якщо все-таки не перегляне наша влада відношення до цього колективу — доведеться їхати, шукати інше місце роботи. Тому що просто не вистачить грошей на знімання житла", — розповіла музикант.
Викладач Дніпропетровської музичної академії Володимир Семеряга бачить і більш серйозні наслідки неповаги до професійних музикантів: проблема із фінансуванням, що існує тільки в нашій області, порушить альянс між академією та філармонією. "Академія буде випускати талановитих музикантів, але вони будуть працювати на інші оркестри, на інші міста і, може бути, навіть на інші держави.
Зараз, в кінці сезону, будуть оголошені конкурси практично у всіх оркестрах.
Я не здивуюся, якщо наші молоді виконавці з'являться в інших оркестрах, в інших містах", — вважає Семеряга. Диригентка Наталія Пономарчук працює в філармонії вже більше дванадцяти років. Зазначає: за цей час заклад зазнав значного прогресу.
Наразі симфонічний оркестр збирає повні зали, і це унікально для всієї країни. "І ми повинні просто допомогти країні дійсно рухатися в правильно обраному напрямку. Це залежить від усіх. І від нас в тому числі — ми для цього робимо максимум.
Ми запрошуємо кращих солістів з Європи, щоб вони побачили, що у нас є спільні базові цінності. Що наші оркестри — не гірші. Треба докласти максимум зусиль, щоб це зберегти. Але я не можу спокійно бачити, коли з нас просто знущаються", — обурилася диригентка.
Директор філармонії сподівається, що на черговій сесії в кінці березня депутати не просто звернуть увагу на цю проблему, а і вирішать її на користь культури. "Справа в тому, що сьогодні тільки дві захищені статті — це зарплата за рахунок держави і комунальні послуги.
Все інше — нові постановки, утримання будівель, костюми, і цих пунктів можна перераховувати дуже багато — це все сьогодні лежить на концертно-театральних установах.
Якщо сюди йдуть люди, значить потрібно говорити про те, що потрібно це підтримувати. А, відповідно, це ваша депутатська підтримка фінансова, яка може бути для даного колективу", — розповів Ігор Хініч, директор філармонії.
Автор: Дарина ТВАРА
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії
Концертна організація: Дніпропетровська обласна філармонія
Джерело: dneprcity.net
|