У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
31 жовтня, четвер
Поширити у Facebook

У листопаді запрошуємо львів’ян та гостей міста на 13 різноманітних подій, які відбудуться у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької та Меморіальному музеї Станіслава Людкевича.

Від лекцій про цікаві сторінки життя Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича до камерних концертів і презентації монографії Наталії Сиротинської – у програмі також зустріч із французьким диригентом Семюелем Куфіньялем і події для наймолодших відвідувачів.

Програма:

П’ятниця, 01.11\ 19:00 - Концерт камерної музики. Бах, Моцарт, Шимановський

У програмі – вишукані й неповторні твори, що поєднають барокову витонченість, класичну елегантність та модерні експерименти, створюючи атмосферу музичної гармонії у виконанні скрипальки Марії Полячок та піаніста Євгена Романова.

Концерт відбудеться в рамках проєкту польсько-українського фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського: головне - не здаватися”.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

П’ятниця, 08.11\ 19:0 - Концерт скрипкової музики в музеї Людкевича

Музичний вечір, під час якого музей Станіслава Людкевича наповниться звуками чотирьох скрипок. Виступ студентів та викладачки Київської муніципальної академії музики ім. Рейнгольда Глієра стане справжнім святом для поціновувачів скрипкової музики.

Взаємодія восьми рук, чотирьох талановитих музиканток, створить складне й гармонійне музичне полотно. В програмі звучатимуть витончені барокові мелодії Антоніо Вівальді та Йоганна Себастьяна Баха, віртуозні твори Генрика Венявського, неповторний стиль Вольфганга Амадея Моцарта, а також прониклива сучасна музика української композиторки Ганни Гаврилець.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7

Четвер, 14.11 \ 19:00 - Поп-опера або Classical Crossover: як навчитися слухати і розуміти класичну музику. Лекція Івана Дудича

Під час лекції ви дізнаєтесь, як сучасна музика поєднує класичні традиції з елементами популярної культури, а також як навчитися слухати й сприймати класичну музику через призму стилю Classical Crossover. Іван Дудич допоможе розкрити секрети музичних творів та навчить розуміти тонкі відтінки звучання, що перетворюють класику на справжнє мистецтво для кожного.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 16.11 \ 18:00 - Маленький камерний концерт у домі Людкевича

Вечір класичної музики у виконанні студентів Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка. Цей камерний концерт стане нагодою зануритися у світ української музичної класики, почути твори, що поєднують поезію відомих українських авторів з витонченими музичними композиціями.

Лунатимуть твори Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Станіслава Людкевича та інших видатних композиторів, чиї роботи є частиною національної музичної скарбниці.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7

Неділя, 17.11 \ 14:00 - Українська музика в мультфільмах. Подія Лесі Кирик для наймолодших

Запрошуємо батьків та дітей на унікальну інтерактивну подію з переглядом мультфільмів для найменших у музей Станіслава Людкевича!

Наукова співробітниця музею Леся Кирик розповість, як створюються улюблені мультфільми, хто пише для них музику, та яку важливу роль вона відіграє в озвученні анімацій. А найцікавіше – це буде справжня інтерактивна подорож у світ анімації! Дітки зможуть активно взаємодіяти під час перегляду, а також самостійно відчути магію музики у мультфільмах.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7.

Неділя, 17.11 \ 19:00 - Джакомо Пуччіні і Соломія Крушельницька: паралелі долі. Лекція-концерт

Запрошуємо вас на унікальну подію, присвячену Дням пам’яті видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької. Лекція-концерт, що відбудеться в атмосферному салоні її музею, дозволить глибше зрозуміти паралелі життєвих і творчих шляхів Крушельницької та італійського композитора Джакомо Пуччіні.
Галина Тихобаєва, наукова співробітниця, розкриє цікаві факти про їхні творчі взаємини, а Антоніна Лісогорська, доцентка кафедри Академічного співу ЛНМА ім. Миколи Лисенка, подарує живе виконання арій, що назавжди пов’язали імена цих двох геніїв світової опери.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Середа, 20.11 \ 19:00 - Михайло Волошин - адвокат і музикант з кола знайомих Станіслава Людкевича. Лекція Якима Горака

Волошин, адвокат і скрипаль, відігравав важливу роль у музичному колі Галичини, де співпрацював із Людкевичем. Їхнє знайомство стало не лише творчою, а й дружньою взаємодією, що впливала на розвиток української музичної традиції.

Лектор Яким Горак розповість про багатогранну діяльність Михайла Волошина, його зв’язки з композитором та їхній спільний внесок у культуру того часу. Під час заходу ви дізнаєтесь більше про життя і діяльність цих двох видатних постатей, а також про їхній вплив на музичну і суспільну сферу Галичини.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича.

Четвер, 21.11 \ 19:00 - Соломія Крушельницька в операх Джузеппе Верді. Лекція Данути Білавич

Запрошуємо на лекцію Данути Білавич, присвячену блискучій ролі Соломії Крушельницької у творчості Джузеппе Верді – одного з найбільших композиторів світової оперної сцени. Вердійські героїні, втілені видатною українською співачкою, стали справжніми взірцями оперної майстерності.

Під час лекції ви дізнаєтеся, які партії Верді принесли Крушельницькій міжнародне визнання та славу. Особливу увагу буде приділено тому, як її неперевершений вокал і драматична майстерність дозволили їй не лише передати технічну складність партій, але й створити глибокі психологічні образи, що захоплювали аудиторію по всій Європі.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 23.11 \ 19:00 - Презентація монографії Наталії Сиротинської «Інтелектуальний контекст середньовічної монодії»

Монографія Наталії Сиротинської «Інтелектуальний контекст середньовічної монодії» розкриває малодосліджені контексти середньовічних літургійних співаних текстів - гимнографії греко-візантійського обряду.

Авторка трактує цей матеріал з позиції філософсько-богословського та культурно-мистецького змісту, відображеного в досконалих музично-поетичних формах.

Особлива увага звертається на чисельні лексичні форми, пов’язані з варіантністю інтелектуальних означень – «розуміння», «мислення», «помислів», «задумів» тощо. Це увиразнює просвітницьке призначення гимнографії, що поза музичним феноменом, демонструє смислову глибину східнохристиянської традиції.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Неділя, 24.11 \ 19:0 - Концерт фортепіанної музики. Марія Дольна

Цей концерт – музичне занурення у складні й багатошарові світи української фортепіанної класики, кожен з яких вирізняється неповторним стилем та глибиною вираження. Твори Людкевича розкриють слухачеві багатство симфонічного мислення композитора. Музика Барвінського, в якій кожна нота є відгуком драматичного шляху української культури, вразить своєю чуттєвістю та проникливістю. А мелодична чистота творів Ревуцького поведе вас у світ гармонійного поєднання національних елементів із західноєвропейськими музичними ечіями.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7

Четвер, 28.11 \ 19:00 - Композиторська лабораторія. Лекція 1. Арнольд Шенберг

Запрошуємо на першу лекцію в рамках Композиторської лабораторії, присвячену геніальному новатору ХХ століття — Арнольду Шенберґу. Лектор - український композитор Олександр Щетинський розповість про сутність атональності, витоки та основи додекафонії, а також інші ідеї, які змінили музичний світ.

Шенберґ, відомий своєю революційною системою 12-тонової техніки, розширив межі музичної мови та вплинув на покоління композиторів. Дізнайтеся, як він перевернув уявлення про тональність і яку спадщину залишив у світовій культурі.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7

П’ятниця, 29.11 \ 19:00 - Неформальна розмова з дириґентом Семюелем Куфіньялем

Запрошуємо на неформальну розмову з видатним французьким дириґентом Семюелем Куфіньялем у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької.

Це виняткова нагода зазирнути за лаштунки його музичного шляху, що об’єднує міжнародний досвід, співпрацю з відомими хоровими й оркестровими колективами, а також сміливе рішення в підтримці українських культурних проєктів в часи повномасштабного вторгнення.

Маестро Куфіньяль розповість про роботу з українськими музикантами та інституціями, зокрема про співпрацю з Львівським органним залом. У центрі цієї співпраці — майбутній концерт 30 листопада, де під його керівництвом прозвучать шедеври Моцарта та Бізе.

Адреса: вулиця Соломії Крушельницької, 23.

Субота, 30.11 \ 19:00 - Концерт фортепіанної музики. Марія Дольна

Цей концерт – музичне занурення у складні й багатошарові світи української фортепіанної класики, кожен з яких вирізняється неповторним стилем та глибиною вираження. Твори Людкевича розкриють слухачеві багатство симфонічного мислення композитора. Музика Барвінського, в якій кожна нота є відгуком драматичного шляху української культури, вразить своєю чуттєвістю та проникливістю. А мелодична чистота творів Ревуцького поведе вас у світ гармонійного поєднання національних елементів із західноєвропейськими музичними течіями.

Адреса: вулиця Станіслава Людкевича, 7





























За інформацією пресрелізу





Інші:

“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
Українська скрипалька зі світовим ім’ям Віра Жук виступить у Львові з премʼєрною програмою!
Гастрольний листопад Одеської опери
Національна філармонія України. Листопад
Листопад у Львівському органному залі: фестиваль, премʼєри, зірки
Листопад подій у Львівській філармонії
Незалежна пластична вистава “Косачка” вирушає в тур і запускає благодійну реабілітаційну резиденцію для жінок-військових
Львівська національна опера відкриває новий сценічний простір
Листопад у Національній опері України
Вперше в історії: презентація повного видання фортепіанної творчості Станіслава Людкевича!
“Драконячі пісні”
Польська музика в Україні
До 85-річчя Лесі Дичко
Золтан Алмаші лауреат премії імені В.С. Косенка у 2024 році
“Кассандра” і “Мойсей”
Радіо Культура запише органні твори українських композиторів на фестивалі у Львові
У палаці “Україна” із новою концертною програмою виступить всесвітньо відомий Хор Верьовки за участі Yarmak та Jerry Heil
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
666.jpg