|
Вінниця стоячи зустрічала "Історію солдата" на фестивалі ContemporaryMusicDaysIn Vinnytsia-2018
27 березня 2018, вівторок
Поширити у Facebook
Під девізом: «Музика, яку ти бачиш!» 17-18 березня у Вінниці пройшов фестиваль ContemporaryMusicDaysIn Vinnytsia-2018.
За два дні вінничани побачили чотири вражаючі концерти, що презентують всю красу та розмаїття, глибокий та багатогранний світ сучасного мистецтва.
Грандіозним завершенням фестивалю став ексклюзивний показ україномовної сценічної постановки всесвітньовідомої мімодрами «Історія солдата» одного з найвидатніших представників світової музичної культури ХХ століття Ігоря Стравінського.
Оскільки «Історія солдата» - це філософська байка, яка читається, грається і танцюється, вінничан чекав феєричний синтез музики, театру і сучасного балету.
Лаконічний, повний гумору, іронії, сарказму та меланхолії, твір у формі казки розповів глядачам про вічне: любов, вартість буття, вир спокус багатства та влади…
Примітно, що після Львова Вінниця стала другим містом України, де була представлена надзвичайна постановка Сергія Наєнко.
«Історію солдата» Стравінського на українську мову переклали Ганна та Михайло Янісів.
Балетні партії виконали танцюристи Олег Ласка, Ольга Фабіянська та Мирослав Мельник.
Прекрасним інструментальним септетом Львівської філармонії у Вінниці диригував неперевершений Сергій Хоровець.
- Цей концерт був знаковим ще й тому, що глядачі відкрили для себе генія Стравінського з іншої сторони. Раніше нам підносили його винятково як російського й радянського композитора, але ми повинні знати й гордитися: його українське коріння з Волині!
Для сучасного українського музичного співтовариства актуальними є дослідження духовних зв'язків Ігоря Стравінського з українською культурою, - відзначив ведучий фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. - Значну частину своїх творів Стравінський писав на українській землі і нескінченним джерелом натхнення вважав український фольклор. Райським куточком для своєї творчості Ігор Стравінський називав містечко Устилуг, розташоване у Володимиро-Волинському районі Волинської області. А працюючи над «Історією солдата», яку побачила Вінниця, композитор вперше прописав у партитурі кожний рух виконавців.
– Ми щиро вдячні всім глядачам, які відвідали наш фестиваль, а також партнерам, які допомогли його організувати. Особлива подяка Сергію Моргунову та Валерію Коровію за постійну й послідовну підтримку таких важливих мистецьких подій, які демонструють все найкраще, що є в Україні, ту музичну ідентифікацію нашої країни, перед якою схиляє голову Європа, - закриваючи фестиваль, подякувала директор ContemporaryMusicDaysIn Vinnytsia-2018 Ірина Френкель. - Саме такі фестивалі, які презентують якісний український музичний контент, виховують смак глядачів і спонукають до самоідентифікації нас, українців, як висококультурної нації зі своїм неповторним мистецтвом та історією.
Диригенти: Сергій Хоровець
Джерело: www.vinnitsa.info/news
|