ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Монастирська Людмила
Коваль Василь Севернович
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка
26 серпня 2024, понеділок
Поширити у Facebook

27 серпня 2024 року, о 16.00, відбудеться найяскравіша подія театрального життя нашого міста початку нового сезону – в Харкові співатиме світова зірка, легенда оперної сцени, народна артистка України Людмила Монастирська.

Вона володарка фантастичного тембру голосу, справжнього lirico spinto, який вважається рідкістю в опері. Її чарівний вокал звучав на найпрестижніших сценах світу: Teatro alla Scala в Мілані, Metropolitan Opera  у Нью-Йорку, Королівському театрі Covent Garden у Лондоні.

Харків'яни досі добре пам'ятають, як славетна співачка виходила на велику сцену ХНАТОБ у партії Норми в концертному виконанні однойменної опери В.Белліні. Тоді публіка була у неймовірному захваті від її чудового голосу та майстерності виконання. І от оперна діва знову в нашому місті.

Партнером Людмили Монастирської на сцені в Харкові буде провідний тенор Національної опери України, заслужений артист України Олег Злакоман.

Солісти співатимуть у супроводі симфонічного оркестру Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка під орудою головного диригента Одеського національного академічного театру опери та балету, заслуженого артиста України Василя Коваля.

До програми концерту увійшли кращі зразки української музики та світової оперної класики, що надає події особливого національного колориту та культурного значення.

Цей урочистий захід відбудеться в межах проєкту "Харків об'єднує серця!", який за участю видатних зірок оперної сцени спільно презентують Схід Опера та Харківська міська рада за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Подія, яка об'єднає місцевих жителів та високопрофесійних мистецьких особистостей з усієї України, дуже важлива у ці надскладні часи, які ми переживаємо нині. Географічне розташування Харкова, його близькість до позицій ворога, створює особливу атмосферу в місті, що налаштовує його мешканців не відкладати життя на потім і цінити кожну хвилину. А тому святкування Дня міста Харкова має особливе значення. І те, що у цих заходах беруть участь світові знаменитості, які попри небезпеку та постійні тривоги в регіоні, приїдуть і подарують глядачам своє мистецтво, свідчить про єдність і силу духу українців.

Це важливо як для самих харків’ян, так і для всієї нашої держави.

Харківський національний театр опери та балету імені М.В. Лисенка на сьогодні є єдиним в Україні оперним колективом, який весь цей час з початку повномасштабного вторгнення поєднує у собі і волонтерський хаб і культурну інституцію, що несе суспільству національні цінності.

Це відбувається тому, що ми розуміємо: культурний код нації – це не тільки архітектура, література та образотворче мистецтво – об’єкти матеріальної спадщини, а основну цінність складають саме люди – носії цих цінностей. Так, наша діяльність була б неможливою без зацікавленої аудиторії харків’ян та їх чіткого меседжу – мистецтво надважливе для виживання нації!

ПРО ЗІРОК

Людмила Монастирська (сопрано) – провідна українська співачка, народна артистка України, солістка Національного академічного театру опери та балету імені Т. Шевченка, солістка  Metropolitan Opera.

Людмила Монастирська – одна з найуспішніших українських співачок у світі, відома всім поціновувачам опери своїм розкішним глибоким сопрано. Міжнародна кар’єра Л. Монастирської розпочалася 2010 року з партії Тоски в однойменній опері Дж. Пуччіні в Берлінській опері.

Вже через рік харизматична та темпераментна українка співала партію леді Макбет у Королівському театрі Covent Garden в Лондоні. Контракти Монаcтирської – один гучніший за інший: Teatro alla Scala, Opéra National de Paris, Metropolitan Opera. Світовий успіх, щоправда, не заважає їй пам’ятати про батьківщину – на сцену рідної Національної опери Людмила Монастирська зазвичай виходить мінімум раз на два місяці. Серед останніх прем’єр співачки у Києві – вистави «Набукко», «Тоска», «Норма», «Дон Карлос». Деякі з них були поставлені спеціально для Монастирської, яка завжди радо відгукується на пропозиції Національної опери.

З травня 2022 року українська оперна діва Людмила Монастирська сяє зі сцени нью-йоркського Metropolitan Opera – вона виконує партію жорстокої та неприступної принцеси Турандот в однойменній опері Дж. Пуччіні. Взяти участь у цій постановці Л. Монастирську запросили після того, як керівництво театру розірвало контракт з росіянкою Анною Нетребко, відомою своєю пропутінською позицією.

Неабиякий акторський талант у поєднанні з прекрасним голосом дозволяє співачці створювати драматичні образи разючої сили, розкривати найскладніші та найтонші нюанси характерів своїх героїнь – таких як, вердіївські Леді Макбет та Амелії з «Балу-маскараду», пуччініївської Турандот, Сантуцци з «Сільської честі» П. Масканьї та багато інших. Нині мало знайдеться оперних примадонн, рівних Людмилі Монастирській у виконанні головних партій масштабних опер!

Олег Злакоман – заслужений артист України, соліст Національного академічного театру опери та балету імені Т. Шевченка.

Співпрацює з Астана опера (Казахстан), Національною оперою республіки Молдова імені Марії Бієшу (Молдова), Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької (Україна), Харківським національним академічним театром опери та балету імені М.В. Лисенка (Україна). Постійно гастролює в Іспанії, Бельгії, Нідерландах. Співав в театрах Teatro Ciudad de Marbella, Teatre Principal de Mao, Teatro romano de Malaga (Іспанія), Stabsschowburg Antverpen (Бельгія), Zuiderstrantheatr Den Haag (Нідерланди). У лютому 2018 році виконав партію Радамеса ( «Аїда» Дж. Верді) в знаменитій постановці Teatro alla Scala видатного режисера Франко Дзефірелі, яка відбулася в Астана Опера (Казахстан).

Працював з диригентами Олександром Самоїле (Молдавія), Андрієм Юркевичем (Україна), Оксаною Линів (Україна, Німеччина), Василем Василенком (Україна), Jeroen Weierink (Нідерланди), Manuel Busto (Іспанія), з режисерами Carlo Antonio de Lucia (Італія), Christian von Getz (Німеччина) та ін. В репертуарі співака – віртуозні  партії з шедеврів світової оперної музики.

Василь Коваль – український диригент, заслужений артист України, доктор мистецтвознавства, педагог, лауреат всеукраїнських конкурсів, головний диригент Одеського національного академічного театру опери та балету.

Як диригент здійснив постановки багатьох вистав: «Страшний двір» С. Монюшка, «Бал-маскарад» Д. Верді, «Карміна Бурана» К. Орфа, «Весела вдова» Ф. Легара, «Сільська честь» П. Масканьї, «Любовний напій» і «Дон Паскуле» Г. Доніцетті, Різдвяного дійства «З нами – Бог!», «Коли цвіте папороть» Є. Станковича, «Лоенґрін» Р. Ваґнера та ін.

Гастролював у Польщі, Швейцарії, Люксембурзі. Василь Коваль – яскрава особистість у сфері класичної музики. За своє творче життя створив багато різножанрових прем’єр. Поєднання у його репертуарі симфонічних полотен та світової оперної класики створює своєрідний стиль та демонструє особистісне бачення музики. Але творча діяльність диригента не обмежується тільки світовою класикою. Маестро є палким пропагандистом шедеврів української оперної та симфонічної музики.



Виконавці: Людмила Монастирська
Диригенти: Василь Коваль
Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка



Інші:

Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110817_20992.jpg