У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
27 березня 2025, четвер
Поширити у Facebook
Джерело: mcsc.gov.ua

21 березня у Німецькій церкві Стокгольма відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведської колекції Düben.

Концерт відбувся в межах Дня ранньої музики 2025, де на запрошення директора фестивалю Пітера Понтвіка київський вокальний ансамбль PARTES представив свою програму разом із всесвітньо відомою клавесиністкою Маріангіолою Мартелло. Дивовижна акустика Німецької церкви надала звучанню особливої виразності й глибини.

У центрі програми – творчість Миколи Дилецького, видатного українського композитора барокової епохи, який відіграв ключову роль у розвитку музики Східної Європи. Його роботи звучали поряд із творами Густава Дюбена, шведського органіста й капельмейстера, відомого своєю цінною колекцією європейських партитур. Цей музичний діалог між двома культурами створив неповторну атмосферу, передаючи послання гармонії та миру.

«Микола Дилецький створив школу, з якої вийшов ряд видатних композиторів кінця XVII — початку XVIII ст. Він уособлює багатошарову культурну ідентичність української спадщини в потужній поліфонічній традиції, яка поєднує стильові риси європейського Ренесансу та Бароко з місцевою слов’янською інтернаціональною специфікою», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Швеція Андрій Плахотнюк.

Він також наголосив, що українське бароко досі залишається маловідомим навіть серед шанувальників класичної музики, хоча воно є важливою частиною європейської музичної історії.

«Україна була частиною європейською культурного світу в епоху Бароко, а партесні концерти того часу є яскравим свідченням спільної музичної мови. Ми продовжуємо знайомити світ з нашим спадком, щоб доносити відомий нам факт — Україна є невідʼємною складовою європейського культурного майбутнього», — зазначає Галина Григоренко.

Подія була організована Stockholm Early Music Festival у співпраці з Посольством України в Стокгольмі та за підтримки Крістіана Шененбергера, колишнього посла Швейцарії в Україні та Швеції, а також Марії Содерберг, президентки Фонду Торстена Содерберга. Завдяки цьому партнерству вдалося створити вечір, що об’єднав шанувальників барокової музики та поціновувачів культурного діалогу між Україною та Швецією.







Джерело: mcsc.gov.ua



Інші:

Українські культурні проєкти вперше здобули SABRE Awards: нагороду називають "PR-Оскаром"
RED SYMPHON – Концерт британської музики на підтримку Red Wear Day
Відбулась урочиста прем’єра документального фільму «Королеви радості».
Резонансну виставу "Я бачу, вас цікавить пітьма" покажуть у Києві, а потім по містам України
1 лютого день пам'яті Всеволода Задерацького - одного з найвидатніших українських композиторів, піаніста, педагога, письменника (1891-1953)
Яким буде лютий у Музеї Соломії Крушельницької?
Чим здивує меломанів лютий в Національній філармонії України
Колектив «Опера ДНІПРО» вирушив у гастрольний тур до Великої Британії
У «Харків Опера» стартував новий балетний проєкт: музика, що оживає зсередини
Романтика, симфонічні премʼєри та велична класика: лютий у Львівському органному залі
Стартувала восьма театральна «ГРА»
Лютнева афіша Національної опери України
Хор “Гомін” та ТЕАТР ОРГ передали 25 автівок ЗСУ
Тромбони легендарного Мюллера
«Марія де Буенос-Айрес» - фатальна жінка
Богдана Півненко свій день народження відсвяткує на сцені
Після звернення Посольства України Маннгаймська філармонія скасувала концерт Вадима Репіна
В Національній опереті готуються до новинки – «З життя комах»
Прем’єрні покази моцартівського «Реквієму» у постановці Є. Лавренчука
Тривають гастролі Одеської національної опери в Іспанії
«Щедрик» і «Лебедине озеро» як зброя проти імперії зла: Хто буде танцювати?
Участь українських артистів балету в "Лебединому озері": як реагує Мінкульт та Національна опера
Згадаємо знаменитого баритона Анатолія Мокренка
Обірвалося життя заступника генерального директора по роботі з глядачами Національної опери України Володимира Гребініченка
«Органний собор-2026»
Український оркестр у серці Бейрута
Браво, українським співакам!
Прийом робіт на здобуття премії Параджанова
Українець отримав звання співак року в Німеччині
5 млн. гривень на реабілітацію після полону зібрав хор "Гомін" для UNBROKEN
Документальний фільм «Королеви радості» виходить у прокат
Опера Дмитра Бортнянського «Креонт» буде представлена у країнах Європи
Українські музичні фахівці завершили стажування в Метрополітен-опера
Хто пройшов до короткого списку Шевченківської премії 2026
Національний будинок музики пропонує зайняти МЦКМ (Жовтневий палац)
Музичний театр у Відні здобув «оперний Оскар» 2025 року
Претенденти на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2026 році
Соцмережа X подала позов до суду на 18 музичних видавців та профільну асоціацію
На 101 році життя померла видатна українська співачка
У Флоренції скасували виступ російської балерини Захарової та скрипаля Репіна
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
33.jpg