Ім’я Мирослава Cкорика надано Кам'янському музичному коледжу | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Ім’я Мирослава Cкорика надано Кам'янському музичному коледжу
Ржанов Євген
Національний камерний ансамбль
Пірієв Олександр Валерійович
Скорик Мирослав Михайлович
Ім’я Мирослава Cкорика надано Кам'янському музичному коледжу
5 листопада 2021, п'ятниця
Поширити у Facebook
Джерело: day.kyiv.ua

У фаховому музичному коледжі міста Кам'янське відбулася церемонія відкриття пам'ятної дошки видатному українському композитору Мирославу Михайловичу Скорику (1938–2020 рр.).


Надання імені відомого композитора Мирослава Скорика музичному коледжу є невипадковим. Саме тут на сцені ще Дніпродзержинського училища у 1973 році прозвучала світова прем’єра його концерту для оркестру “Карпатський” у виконанні Симфонічного оркестру Дніпропетровскьої філармонії під орудою автора.

Сьогодні цей твір вважається хрестоматійним  та яскравим взірцем академічної музики України ХХ століття, що приніс композитору світове визнання.


На урочистому заході були присутні дружина композитора Адріана Скорик, багаторічний імпресарію композитора Олександр Пірієв, можновладці міста та області –  голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов, міський голова міста Кам’янське Андрій Білоусов, керівництво та колектив коледжу, мешканці міста.


У своєму виступі Микола ЛУКАШУК, голова Дніпропетровської обласної ради зазначив, що ім'я Мирослава Скорика закарбовано в історії України та у світовій історії. “Це справжній герой України, завдяки його творчості українська музика звучить по всій земній кулі”.


-Сьогодні у нашому місті визначна подія. Впевнений, що коледж із честю та гордістю нестиме це високе звання, а студенти продовжать прославляти Україну на весь світ, – сказав міський голова Андрій  БІЛОУСОВ.

Цей захід розпочав ходу музичного фестивалю «Дні Мирослава Скорика в Кам'янському», який триватиме два дні поспіль 3 та 4 листопада. Враховуючи карантинні обмеження, потрапити на фестивальні заходи можна лише на запрошення та за наявністю сертифікату про вакцинацію. Але всі охочі можуть приєднатися до фестивалю онлайн. Для цього організовано прямі трансляції.

3 листопада фестиваль розпочався концертом за участю вихованців та колективів Кам’янського музичного коледжу імені М. Скорика, а 4 листопада о 19.00 відбувся концерт в рамках мастабного національного проєкту «Скорик – Мусоргський» за участю Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та знаменитих солістів з Києва, Одеси та Дніпра. 







Фото: Наталія ЗДОРОВЕНКО
Колектив: Національний камерний ансамбль "Київські солісти"
Виконавець (артист): Євген Ржанов
Композитор:Мирослав Скорик
Діяч мистецтв: Олександр Пірієв
Навчальний заклад: Кам'янський фаховий музичний коледж імені Мирослава Скорика
Конкурс (фестиваль): Всеукраїнський музичний фестиваль "Скорик. Post Scriptum"
Джерело: day.kyiv.ua



Інші:

Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
День памʼяті Євгена Лисика
Мінкульт проведе вибори ректора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка у 2026 році
«Вільна Сцена» — маніфест нового покоління незалежного мистецтва
Згадуємо Алемдара Караманова
Світло і радість у музиці Іспанії та Латинської Америки
Бути жіночною під час війни – це мистецтво: історії херсонок
Перший в Україні: запорізький диригент став переможцем престижного конкурсу
Травень в Національній філармонії України
“Гомін Центр” Львівського органного залу кличе в травні на концерти, лекції та музичні заняття
Травневі події у Національній опері України
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
24 квітня підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького
Травень у Львівському органному залі: 65 подій, іноземні зірки та хор “Гомін”
У Львівській національній опері розпочалися репетиції нової постановки театру – опери «Фауст» французького композитора Шарля Гуно
Травень у «Харків Опера»
У Харкові ввечері 24 квітня в одному з безпечних просторів міста відкрився KharkivMusicFest-2026.
З 22 по 24 травня 2026 року в Гарлемі (Нідерланди) відбудеться фестиваль сучасної української культури PROMIN’ 
Львівський органний зал запрошує на події до Дня міста Львова
Київська міська рада присвоїла ім’я відомого українського композитора Левка Колодуба дитячій музичній школі №8
Х Міжнародний фестиваль «Династія». Горовиць…
VI Великодній фестиваль хорової музики «Катедральні дзвони»
Маріупольський драматичний театр підписав меморандум про співпрацю з Одеською кіностудією
Нобухіро Терада -ювіляр!
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
MG_5662.jpg