KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою  «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру
Безбородько Олег
KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру
7 червня, субота
Поширити у Facebook

KharkivMusicFest добігає завершення, проте його останні акорди звучатимуть ще довго в серці міста. 10 червня у фінальний день KharkivMusicFest вперше прозвучить «Симфонія Незламності» українського композитора Олега Безбородька — новий музичний символ опору та стійкості. Твір виконає Національний президентський оркестр.

Фестиваль проходить завдяки підтримці Благодійного фонду громади Харкова «Толока».


Національний президентський оркестр — унікальний військово-музичний колектив загальнонаціонального значення, який супроводжує найважливіші події країни на кшталт дипломатичних церемоній з Президентом — завітає до Харкова. Заснований 1991 року, оркестр встиг побувати в Парижі, Берліні, Вашингтоні, отримати «Золоту ліру» в Польщі й виступити на провідних європейських сценах поруч із найкращими світовими колективами. У його складі — і духова міць, і симфонічний масштаб, і камерна гнучкість, і джазовий драйв.

«Для нас виступ у Харкові — це не просто концерт. Це акт солідарності, підтримки і подяки місту, яке тримається. Ми принесемо сюди музику, що лікує, що говорить мовою надії», — розповідає Максим Гусак, директор Національного президентського оркестру. — Репертуар колективу охоплює твори від Баха та барокової музики до сучасних саундтреків і бродвейських мюзиклів. І Харків, місто сили і музики, заслуговує на цю повну палітру. На закритті прозвучить Третя («Героїчна») симфонія Л. ван Бетховена і Симфонія Незламності – твір 2024 року українського композитора Олега Безбородька.

«Головною темою Симфонії Незламності є стійкість українського народу перед лицем війни та вторгнення, а також людська здатність вистояти попри будь-які труднощі», – говорить композитор, автор «Симфонії незламності» Олег Безбородько. – І це є символічне завершення фестивалю, який ми присвятили пошуку Кодів Відродження».


Нагадаємо, що фестиваль розпочався цьогоріч 2 травня виступом Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» з солістами — народною артисткою України, лауреаткою Шевченківської премії Богданою Півненко (скрипка), заслуженою артисткою України Катериною Супрун (альт), та Юліаном Мілкісом (кларнет, США).

Цьогорічна тема фестивалю — «Коди відродження» — реалізується не лише у форматі, а і в дії. Це діалог із містом, зі спогадами, з переживаннями, із музикою та людьми.

«KharkivMusicFest 2025 — це про хитке сьогодення, в якому зберігається пам’ять минулого та народжується голос майбутнього. Про людей, які не лишили рідне місто, і про тих, хто повернувся. Про місто, що вчиться слухати себе і світ. Усе, що ми зробили цього року, — не попри, а завдяки. Завдяки тим, хто підтримав, повірив, долучився, — розповідає Сергій Політучий, президент фестивалю.

— Я вдячний команді фестивалю, яка тримала ритм. Вдячний артистам, які погодились приїхати в прифронтове місто, митцям, які зробили тишу змістовною, та кожному слухачеві. Ми продовжимо. Бо поки звучить музика — триває життя. А Харків ще має, що сказати.»

Запрошуємо на останню фестивальну подію, але не останню в історії фестивалю. Бо далі буде …

Заходи відкриті для всіх охочих за умови попередньої реєстрації.

Дізнаватися про фестивальні заходи та новини можна на сторінці фейсбук.






Композитори:Олег Безбородько
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"



Інші:

В укритті відкрили освітню виставку про українського художника Івана-Валентина Задорожного
Виставка про море, науку та памʼять
Театральна прем’єра жовтня: видовищна постановка «Лісова пісня» у Київському академічному театрі ляльок
Українські співачки запрошують на "Вечорниці" у… Дубаї
«Музика – це мова почуттів»
Жовтень у Національній філармонії України
30 вересня відзначає день народження легендарний Валентин Сильвестров
Стартував другий сезон проєкту "Гід по класичній музиці" KharkivMusicFest
Українська музика – це наш голос, наша сила і наша перемога!
"Козаки Поділля" покажуть грандіозну концертну програму на честь захисників із Хмельниччини
В Ужгороді стартував перший Відкритий конкурс юних органістів
«Орфей в пікселі»
Львівський органний зал відкриває Homin Center
Переможницею «RECITAR CANTANDO» стала Анна Богач
Презентація цифрової платформи та концерти: що чекає відвідувачів Музею Соломії Крушельницької у жовтні
Різнобарвний жовтень у Львівському органному залі: від ніжності клавіш до гучності труб
Чим порадує меломанів Національна опера у жовтні?
Напередодні світової прем’єри презентовано терйлер фільму «Обережно: Діти»
«Оперний театр у час історичних викликів: історична ретроспектива, сучасні меседжі»
Що презентує міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев-2025»?
«СХІД ОПЕРА ФЕСТ-2025»
Вперше в Україні здійснюється повний запис камерних симфоній Євгена Станковича
Про війну і надію: відкриття 31-го міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти»
Horowitz Competition 30
Сумська обласна філармонія взяла участь у міжнародному фестивалі в Іспанії
«Крила натхнення»
“Море. Ліс…” Україна. Литва
З 27 вересня по 11 жовтня відбудеться ХХХVI Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест-2025»
Органні імпрези
23 вересня виповнюється 153 роки від дня народження видатної української співачки Соломії Крушельницької (1872-1952)
Одеська опера відкриває світові нові голоси
Володимир Сивохіп більше не очолює Львівську філармонію
У Чернівецькому театрі розповіли про постановку першої опери Бортнянського «Креонт»
Директором Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка призначено заслуженого діяча мистецтв України Олексія Сергійовича Бояра.
День відкритих дверей у Музеї Соломії Крушельницької з нагоди дня народження співачки
«ЛІНІЯ ВОГНЮ»: повнометражний документальний фільм про українських рятувальників
«Варіації»
Про партеси: лекція Ольги Шуміліної. Супровідна освітня програма до концерту «Гомін»
19 вересня відзначає день народження Маестро Євген Станкович
«Медовий місяць» отримав приз імені Альберта Відершпіля на міжнародному кінофестивалі в Гамбурзі.
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
2.jpg