|
Філармонія виховує культурно багатого глядача змалку
7 лютого 2016, неділя
Поширити у Facebook
Кажуть, культура – це боротьба за душу. А в сучасному світі, коли з телеекранів, комп’ютерів і радіоприймачів до нас доносять далеко не елітарну, а здебільшого позбавлену високих цінностей культуру, цю боротьбу за душу треба вести особливо активно. І ця відповідальність покладається перш за все на працівників культури.
Артисти Запорізької обласної філармонії, усвідомлюючи цю свою високу місію, завжди повні творчих планів і здобутків. У стінах філармонії народжуються прекрасні культурно-мистецькі програми, і, що особливо тішить, у концертному залі завжди аншлаг!
- Минулий рік був для нас насиченим і продуктивним, - говорить генеральний директор Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України Ірина Конарєва. – Ми провели 338 заходів, 195 з яких (а це більше половини) – для дитячої аудиторії. Це при тому, що у приміщенні нашого закладу культури тривають реконструкційні роботи і репетиційний процес потребує більше часу і зусиль. До слова, філармонія вже давно потребувала реконструкції, і завдяки підтримці обласної державної адміністрації були виділені кошти на цей важливий процес. Роботи ведуться дуже обережно. І це стосується в першу чергу збереження акустичних характеристик нашого концертного залу, який у плані звучання вважається одним із найкращих у Європі.
Все найкраще – дітям
Філармонія особливо творчо і відповідально підходить до організації програм для дітей.
- Відкривати світ музики найдопитливішим і найменшим слухачам завжди надзвичайно цікаво! – запевняє головний диригент академічного симфонічного оркестру, народний артист України В’ячеслав Редя. – Ми ж доносимо як до дорослого глядача, так і особливо для малечі виключно музику елітарного сорту. Робота з дитячою аудиторією у нас постійна, системна. До того ж, у цьому році ми презентуємо спеціальний проект – „Філармонія – дітям”, який є справжнім дзвоном світла і добра, покликаний виховати справді культурну і свідому націю. На таких ось заходах діти дізнаються про музичні жанри, про оркестр, інструменти, про життя і творчість композиторів. При цьому ми „подаємо” виключно музику вищого сорту, на якій і має бути вихована гідна нація...
Запорізька обласна філармонія організовує такі цікаві концерти, як „Чарівна подорож Лускунчика” (новорічна), „Музична подорож із симфонічним оркестром” (діти знайомляться з культурою і музичним мистецтвом різних народів світу), „Лялькова симфонія”. Ряд програм проходить спільно з ляльковим театром, муніципальним театром танцю. А також у деяких концертах гармонійно поєднується музика і живопис. Такий симбіоз різних видів мистецтва приваблює глядача, і програми найчастіше збирають повні зали.
До того ж, склад артистів постійно оновлюється, на сцену виходять нові професійні артисти. А ті, що працювали у філармонії і до цього, модернізують програми і свої виступи. Так, як розповіла директор-розпорядник козацького ансамблю пісні і танцю „Запорожці” Орислава Довженко, колектив кожного разу намагається постати перед глядачем цікавим і оригінальним. Так, 14 лютого для дитячої аудиторії „Запорожці” покажуть програму „Будьмо козаками”, а 20 березня презентують традиційний „Покровський ярмарок”.
- Варто нагадати, що триває набір дітей до нашого колективу. Маленькі артисти мають унікальну можливість виступати на одній сцені із професійними виконавцями, - наголошує Орислава Оксентіївна. – Наразі у нас шістнадцять учасників у танцювальній групі і десять – у хоровій. З хлопчиками працюємо особливо обережно, враховуючи вікову мутацію їхнього голосу.
Що ж стосується безпосередньо проекту „Філармонія – дітям”, то стартує він 7 лютого. Цього дня о 12.00 в камерній залі концертного залу імені М.Глінки ансамбль бандуристів „Божена” презентуватиме програму „Відкриваю світ”.
- Сьогодні музика як ніколи важлива як для дорослих, так і для дітей, - запевняє музикознавець, заслужений працівник культури України Алла Ходакові. – У кожній оселі зараз є комп’ютер, але він не дає розвиватися душі і національній сфері. Залучення ж дітей до акустичної музики допомагає максимально наблизити їх до природи, пробуджувати у них найкращі почуття і дарувати цілющі енергії. На це націлені й дитячі опери, оперети, мюзикли, які проходять у нашій філармонії.
„Акорди Хортиці” відкривають юні таланти
У роботі обласної філармонії особливе місце займає проведення фестивалів. Наразі йде підготовка до проведення традиційного Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці”, який проводиться в Запоріжжі вшістнадцяте і відкриває та підтримує юні таланти.
- Зараз ми на першій сходинці цього фестивалю – проходить перший його тур, - розповідає В’ячеслав Редя. – Заявок на участь дуже багато. Ми працюємо з набагато ширшим і складнішим репертуаром, у якому твори Жозефа Моріса Равеля, Петра Чайковського, Макса Бруха, надскладні концерти Вольфганга Амадея Моцарта. Тобто рівень дитячої виконавської майстерності з кожним роком зростає, а поряд з дітьми творчо „ростуть” і самі оркестранти.
Зазначимо, що „Акорди Хортиці” дають прекрасний старт музичній кар’єрі його учасників, а найбільше дітей приваблює можливість виступити з професійними виконавцями – академічним симфонічним оркестром під керівництвом В’ячеслава Реді.
Автор: Олена Муха
Диригенти: В'ячеслав Редя
Концертна організація: Запорізька обласна філармонія
Джерело: Запорізький клуб новин
|