У Національній опері великим гала-концертом вшанують пам’ять однієї з найвідоміших жінок України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Національній опері великим гала-концертом вшанують пам’ять однієї з найвідоміших жінок України
У Національній опері великим гала-концертом вшанують пам’ять однієї з найвідоміших жінок України
Цьогоріч виповнюється 90 років з дня народження Євгенії Мірошниченко
23 жовтня 2021, субота
Поширити у Facebook

24 жовтня в столиці в Національній опері відбудеться великий музичний захід «Сузір'я Євгенії Мірошниченко». Цьогоріч Україна відзначає 90-річчя з дня народження Євгенії Семенівни Мірошниченко (1931 - 2009), яку усі довідники називають однією з найвідоміших жінок давньої і сучасної України.

Євгенія Семенівна народилася на Харківщині. Навчалася в Київській консерваторії. Стажувалася в "Ла Скала". Її називали великою оперною співачкою і примадонною української опери ХХ століття.

Учні Євгенії Семенівни об'єднаються 24 жовтня у Національній опері для участі у гала-концерті, присвяченому Мірошниченко. На жаль, через пандемічну ситуацію у світі деякі учні Мірошниченко не зможуть потрапити в Україну. Втім, усі вони, за власними зізнанням, душею і серцем у цей вечір в Україні, «адже саме Євгенія Семенівна була душею і серцем України».

Протягом 40 років Євгенія Мірошниченко була окрасою Національної опери України, створювала неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного та камерно-концертного виконавського мистецтва. За час викладацької діяльності Євгенія Мірошниченко виховала більше 90 співаків, які сьогодні активно концертують та виступають на провідних світових сценах. Саме завдяки їй багато талановитих артистів отримали путівку в життя.

«Не існувало питання, на яку оперу ти хочеш потрапити. Це був феномен, коли люди купували квиток на ім’я, на Мірошниченко. Історія театру передбачає образ – примадонна. Євгенія Семенівна була фактично останньою примадонною української опери. Після неї були голоси, були дуже приємні люди, були чарівні співачки. Але не було в них такого, я б сказав, співзвуччя. Не було такого артистичного високого польоту генія», – ділиться спогадами про співачку відомий український театральний критик і журналіст Олег Вергеліс.

Гала-концерт завершить серію музичних подій, в яких взяли участь 35 учнів Мірошниченко зі всього світу. 24 жовтня на сцені Національної опери у супроводі Національного симфонічного оркестру України виступлять Сусанна Чахоян, Ольга Нагорна, Тетяна Ганіна, Іванна Пліш, Сергій Ковнір, Уляна Алексюк (Німеччина), Ольга Буджак (Ізраїль), Тетяна Журавель (Угорщина), Світлана Калініченко (Польща), Оксана Терещенко, Юлія Фесай, Тамара Ходакова, Олена Арбузова, Тетяна Бондар, Валентина Матюшенко, Тетяна Пашкова, Ілона Волощук, Дмитро Іванченко, Юрій Кругліков, Сергій Пащук. Диригент – Віктор Плоскіна.



Учні Євгенії Семенівни об'єднаються 24 жовтня у Національній опері для участі у гала-концерті, присвяченому Мірошниченко.  На жаль, через пандемічну ситуацію у світі деякі учні Мірошниченко не зможуть потрапити в Україну. Втім, усі вони, за власними зізнанням, душею і серцем у цей вечір в Україні, «адже саме Євгенія Семенівна була душею і серцем України».

Протягом 40 років Євгенія Мірошниченко була окрасою Національної опери України, створювала неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного та камерно-концертного виконавського мистецтва. За час викладацької діяльності Євгенія Мірошниченко виховала більше 90 співаків, які сьогодні активно концертують та виступають на провідних світових сценах. Саме завдяки їй багато талановитих артистів отримали путівку в життя.

«Не існувало питання, на яку оперу ти хочеш потрапити. Це був феномен, коли люди купували квиток на ім’я, на Мірошниченко. Історія театру передбачає образ – примадонна. Євгенія Семенівна була фактично останньою примадонною української опери. Після неї були голоси, були дуже приємні люди, були чарівні співачки. Але не було в них такого, я б сказав, співзвуччя. Не було такого артистичного високого польоту генія», – ділиться спогадами про співачку відомий український театральний критик і журналіст  Олег Вергеліс.

Гала-концерт завершить серію музичних подій, в яких взяли участь 35 учнів Мірошниченко зі всього світу. 24 жовтня на сцені Національної опери у супроводі Національного симфонічного оркестру України виступлять Сусанна Чахоян, Ольга Нагорна, Тетяна Ганіна, Іванна Пліш, Сергій Ковнір, Уляна Алексюк (Німеччина), Ольга Буджак (Ізраїль), Тетяна Журавель (Угорщина), Світлана Калініченко (Польща), Оксана Терещенко, Юлія Фесай, Тамара Ходакова,  Олена Арбузова, Тетяна Бондар, Валентина Матюшенко, Тетяна Пашкова, Ілона Волощук, Дмитро Іванченко, Юрій Кругліков, Сергій Пащук. Диригент – Віктор Плоскіна.




Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Джерело: zn.ua



Інші:

Концерт польської музики у Києві під керівництвом маестро Романа Реваковича
Муніципальний Галицький камерний оркестр відкриває концертний сезон "Осінньою класикою"
У Луцьку відкрили ХХІ музичний фестиваль "Стравінський та Україна"
Микола Точицький вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня Кері-Лінн Вілсон
На Хмельниччині відбудеться фестиваль "ORG MUSIC FEST"
Одеська філармонія розпочинає новий концертний сезон
87-й концертний сезон у Сумській обласній філармонії відкрили оперою
У жовтні в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбудеться 19 різноманітних подій:
В Києві триває Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест»
Жовтень у Національній опері України
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка
Чим порадує Національна філармонія меломанів у жовтні
Сьогодні Міжнародний День музики
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
Валентин Сильвестров - іменнник
ПРЕМ’ЄРА «НА ТРЬОХ»
У Львові відкрили модульну виставку, присвячену Соломії Крушельницькій
Повстанські пісні та проза Івана Багряного
Презентація винилового диска ANIMA у Львівській філармонії
Партеси в Органному – феномен українського бароко
У Музеї Ханенків стартує новий музичний сезон
“КИЇВ МУЗИК ФЕСТ” подарує меломанам 51 прем’єру!
Ювілярка Гізела Ципола
XIV Львівський міжнародний органний фестиваль стартує 3 жовтня
“Легенди Голлівуду”
Напередодні початку кінотеатрального прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
26 вересня на сцені філармонії «Комахи, птахи та інші тварини»
У Кpoпивницькoму напередoдні, 23 вересня, відбулoся відкриття 54-гo фестивалю театpальнoгo мистецтва "Веpесневі самoцвіти"
Рівненська обласна філармонія відкриває новий сезон
У Львові пройде 35-й театральний фестиваль «Золотий Лев – 2024»
СТЕЖКАМИ ДОВБУША
У Німеччині знайшли раніше невідому п’єсу Моцарта
Столичний комунальний заклад "Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва" було перейменовано 19 вересня, на пленарному засіданні Київміськради
"Учити і творити": відтепер композитор Іван Небесний навчатиме студентів у Тернополі
У Сумській філармонії провели першу відкриту репетицію опери, яка відкриватиме концертний сезон
ВЕЛИКИЙ КОНЦЕРТ З ПОЗИТИВОМ
21 вересня у Національній філармонії відкриватимуть світ музики львівської композиторки Любави Сидоренко
З нагоди 100-річчя Українського Радіо його Заслужений академічний симфонічний оркестр вирушає в тур містами України
19 вересня виповнюється 82 роки видатному українському композитору, педагогу Євгену Станковичу
20-21 вересня Всеукраїнська прем’єра вистави Євгена Лавренчука «...І всі-всі-всі» Maidan story
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
88.jpg