Новина |
|
|
|
|
Музика в старому Кракові і Львові – вже вдев’яте разом!
28 серпня 2022, неділя
Поширити у Facebook
Фестиваль МУЗИКА В СТАРОМУ КРАКОВІ має майже півстолітню історію. Його засновник і багатолітній директор диригент Станіслав Галоньський неодноразово виступав у Львові та запрошував до Кракова львівських музикантів. Свого часу заінспірований цим фестивалем керівник та диригент Академічного камерного оркестру ВІРТУОЗИ ЛЬВОВА Сергій Бурко заснував у Львові фестиваль МУЗИКА В СТАРОМУ ЛЬВОВІ. Обидва фестивалі створили такий свого роду музичний міст між старовинними та багатими своїми культурними пам’ятками містами. І навіть цього року, попри війну, фестивальні концерти знову об’єднали музикантів Львова та Кракова.
26 серпні у Кракові в рамках фестивалю МУЗИКА В СТАРОМУ КРАКОВІ І ЛЬВОВІ відбувся концерт “Віртуозів Львова”. Він був незвичним. Адже оркестранти не бачились півроку. Частина оркестру залишилась у Львові, а частина через війну вимушена була покинути рідне місто. Оркестр, який свого часу об’єднав музикантів зі Львова, а також з Дніпра, Кремечука, Донецька, у цей день об’єднав також і своїх учасників, які спеціально приїхали із Швейцарії, Італії, Словаччини. Диригентський пульт також об’єднав двох диригентів – Сергія Бурка та Василя Крячка, керівника камерного оркестру РЕНЕСАНС з Маріуполя.
Співпереживаючи трагедію Маріуполя, ми переживали, а водночас вірили у те, що музиканти-маріупольці зможуть врятуватись та вирватись із смертельної пастки. І багатьом це вдалось. А вдалось саме через те, що їм і не одній сотні інших маріупольців допоміг власне Василь Крячок. Людина дуже скромна, але водночас відважна і смілива. Василь Крячок – справжній герой. На щастя, в останні можливі миті йому і самому вдалося вирватись з Маріуполя. Зараз він приїхав з Берліна.
Тож краківська сцена об’єднала ще й музикантів з Маріуполя. Зрештою, це не вперше на одній сцені музикують оркестри ВІРТУОЗИ ЛЬВОВА та РЕНЕСАНС. Ці два колективи мають у своєму творчому доробку чимало спільних проєктів. Зокрема, концерти з циклу ТРИ МОЦАРТИ.
Тому логічно, що для такого особливого фестивального концерту була обрана саме музика трьох Моцартів – Леопольда – батька, самого Вольфганга Амадея та Франца Ксавера, сина геніального композитора, який, як відомо, понад 25 років прожив у Львові. Завдяки цьому у світі його так і називають – «Львівський Моцарт». Солістка Львівської національної філармонії імені М. Скорика Софія Соловій блискуче виконала ШІСТЬ РОМАНСІВ Ф. К. Моцарта.
Концерт провела музикознавиця Софія Іванова. Численна публіка, вслуховуючись у чудові твори трьох Моцартів, обдарувала виконавців щирими аплодисментами. Це було захоплення і самим концертом, і палка підтримка музикантів з України.
Важливим для всіх моментом була присутність, попри дуже поважний вік (92 роки), на концерті самого Маестро Станіслава Галоньського, який високо оцінив професійний рівень усіх виконавців.
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Джерело: Львівська національна філармонія
|