Особистість |
|
|
Афіша
Аудіо
Відео
Записи
Контакти
|
Олександр Перепелиця
м. Одеса
фортепіано
Загальні відомості
Творча біографія
Творчий доробок
Репертуар
Публікації
Народився 3 жовтня 1951 року в м.Одесі (Україна).
Музичну освіту одержав в Одеському музичному училищі ім. К.Ф.Данькевича за фахом "фортепіано", клас проф. А.П.Бичач (1968-1973) та в Одеській державній консерваторії ім. А.В.Нежданової (зараз Одеська державна музична академія ім. А.В.Нежданової) за фахом "фортепіано", клас проф. А.Б.Зелинського (1973-1977).
У 1983-1986 навчався в аспірантурі Одеського державного педагогічного інституту ім. К.Д.Ушинського (зараз Південно-Український державний педагогічний Університет ім. К.Д.Ушинського) за фахом "музична педагогіка". Запровадив у практику підготовки музикантів та художників систему визначення та розвитку художніх емоцій та почуттів - комплексного виховання художньо обдарованої особистості.
У 1987 році захистив кандидатську дисертацію "Педагогические основы формирования эстетических чувств учащихся в процессе обучения музыке" (М., Московський науково-дослідний інститут художнього виховання Академії педагогічних наук СРСР, 1987), науковий керівник проф. Г.М.Ципін, й отримав науковий ступінь кандидата педагогічних наук.
1990-1993 - навчання у докторантурі Московського науково-дослідного інституту художнього виховання Академії педагогічних наук СРСР. Підготував докторську дисертацію за темою "Художественная игра как средство развития эстетического сознания ребенка".
О.Перепелиця є автором теорії художніх ігр, що описана в його книжці "Художественные игры" (онлайн версія) (1990), та успішно впроваджена у практику навчальних закладів України й Росії, опробувана на 20-ти міжнародних конференціях, знайшла відображення у 40 наукових публікаціях (3 монографії, 12 науково-тематичних збірок, численні статті та доповіді).
У 1994-1999 роках був координатором програм за напрямком "Культура" Одеського регіонального відділення Міжнародного фонду "Відродження" (МФВ). У 1997 році його було призначено заступником директора МФВ того ж відділення. Очолює об'єднання громадських організацій Інститут реґіонального розвитку, культури та освіти (1999) та обіймає посаду директора міжнародної громадської організації Асоціація Нова Музика (1995) - Української секції Міжнародного товариства сучасної музики/ISCM.
Вигравав гранти на реалізацію творчих та культурних проектів за конкурсами Міжнародного фонду "Відродження" (Україна), фундації "Про Гельвеція" (Швейцарія), "КультурКонтакт" (Австрія) та інших.
О.Перепелиця є одним з фундаторів та директором щорічного Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "Два дні й дві ночі нової музики" (існує з 1995 року). Він є ініціатором та організатором серії фестивалів та концертів, міжнародних конференцій та семінарів, майстер-класів, інших культурних подій та акцій (усього понад 50), серед яких найвідоміші: "Мандрівна академія музики" (Одеса, 1997-2000), "Prima Vista" (1997-1999), низки заходів присвячених сучасному пластичному та імпровізаційному мистецтву.
За його ініціативи та під його керівництвом у 2000 році було засновано перший в Україні Музично-інформаційний центр сучасної музики при Асоціації Нова Музика та створена електронна база даних сучасної української музики.
О.Перепелиця очолює редакційну колегію Інтернет-часопису "Musica Ukrainica", який він заснував також у 2000 році.
Він ініціював та керував роботою з видання першого в Україні CD-ROMу "Нова музика України - композитори, твори, виконавці: мультимедійна база даних" (онлайн версія) - (Одеса, 2001). До якого увійшла інформація стосовно 24 українських композиторів та виконавців нової музики (понад 50 музикантів та музичних колективів): фото, біографії, повні списки творів, адреси (українською й анґлійською мовами), а також - по 3-5 записів творів кожного представленого композитора, всього 12 годин музики (57 вибраних творів у форматі МР-3).
За його безпосередньою участю здійснено видання й подвійного CD-ROMу "Одвертості таїни" - мультимедійної бази даних українських композиторок. До якого увійшла інформація стосовно 12 українських композиторок - фото, біографії, повні списки творів, адреси (українською й анґлійською мовами) та 22 години музики (всього 111 творів у форматі МР-3), також наведена інформація про виконавців нової музики (понад 70 музикантів та музичних колективів).
О.Перепелиця зорганізовує діяльність та бере безпосередню участь у роботі із складання та видання буклетів та різноманітних інформаційних матеріалів стосовно проведення фестивалів та інших подій.
Він є відповідальним редактором довідника "Сучасні композитори України", де вперше в Україні українською та англійською мовами наведено біографічну інформацію та повні списки музичних творів багатьох українських митців, діяльність яких пов`язана з сучасною українською музикою (Одеса, 2002).
Протягом 1994-2002 років під його керівництвом видано 11 компакт-дисків із записами сучасної академічної української музики та вибраних творів з програми щорічного Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "Два дні й дві ночі нової музики" (1995-2002).
Брав участь у багатьох міжнародних фестивалях та форумах, зокрема: фестиваль сучасної музики Roaring Hooves (Монголія, 1999), щорічна майстерня сучасної музики при Міжнародних майстер-класах для піаністів (Біль, Швейцарія, 2001), 17-й фестиваль Дрезденські дні сучасної музики (Німеччина, 2003) та інш.
У 2003 р. О.Перепелиця за програмою Громадські зв'язки (проект Гармонія) підвищував свою кваліфікацію менеджера під час 3-х тижневого стажування на курсах Інституту тренінгу та розвитку (Емерст, Массачусетс, США).
У 2003-2004 роках за його ініціативою було започатковано проект "Платформа кооперації - розвиток арт-менеджмент тренінг центру при Асоціації Нова музика" (за підтримки Інституту відкритого суспільства, Будапешт, Угорщина) та великий культурно-просвітній проект "Центр практичного менеджменту культури" (за підтримки швейцарського фонду "Про Гельвеція" та Швейцарської культурної програми).
[
|