Вінниця у травні проводить ХV Міжнародний фестиваль ім. Петра Чайковського та Надії фон Мекк | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Вінниця у травні проводить ХV Міжнародний фестиваль ім. Петра Чайковського та Надії фон Мекк
Векленко Наталія
Червоній Марія
Швець Ірина
Ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії
Камерний оркестр
Курков Георгій
Вінниця у травні проводить ХV Міжнародний фестиваль ім. Петра Чайковського та Надії фон Мекк
12 травня 2017, п'ятниця
Поширити у Facebook

Нову програму пропонує ХV Міжнародний фестиваль ім. Петра Чайковського та Надії фон Мекк.

Трьома визначними подіями ознаменований цей фестиваль, що проходитиме 14-20 травня під гаслом "Мистецтво заради миру".

Перший хвилюючий момент - 15 травня відбудеться презентація новоствореного симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії. Друга особлива подія - 18-го травня вперше у Вінниці виступатиме Національний президентський оркестр. І третє - знову-таки вперше у Вінниці 19 травня буде показано балет-феєрію Петра Чайковського "Спляча красуня" за мотивами казок Шарля Перро.

Форма фестивалю залишається незмінною, але програма, як завжди, нова. Звичайно, головне місце у репертуарі фестивалю займає музика Петра Чайковського. Наприкінці ХІХ століття баронесса Надія фон Мекк із Браїлова відчула велич його таланту і ненавязливо зробила все, щоб дати композитору можливість вільно творити. Вона підтримала генія музики у період життєвої скрути, призначивши йому щорічну стипендію у 6000 руб. Не раз Чайковський гостював у Браїлові у її садибі. Історія їхнього 14-річного листування, яке так ніколи і не стало зустріччю, вже не раз описана у художніх творах...

Почнеться фестиваль 14 травня, у неділю, за традицією у Браїлові у маєтку Надії фон Мекк. Тут на подолян чекає цікава родзинка - театралізований вокальний вечір "Інтриги оперних клавірів". Співатимуть солісти філармонії - народна артистка України Ірина Швець, заслужені артистки України жмеринчанка Наталя Векленко та Марія Червоній, солісти Наталя Лановенко, Володимир Полторацький та Сергій Бабійчук. Того ж дня відбудеться VI регіональний конкурс "Жмеринський камертон", переможці якого виступатимуть у філармонії.

15 травня, понеділок. Урочисте відкриття фестивалю та водночас найважливіша подія року у мистецькому житті Вінниччини - презентація симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії під керівництвом Георгія Куркова, заслуженого діяча мистецтв України.

- Повноцінного симфонічного оркестру вінничани чекали з 1937-го року, з дня створення філармонії, - сказав Анатолій Левицький, директор фестивалю. - Були різні думки, надії, спроби... Сьогодні, у важкий час війни та економічної скрути, Вінницький симфонічний оркестр нарешті зазвучить. Таким чином виконується обласна програма культурного розвитку та духовного відродження, реалізації якої сприяли губернатор Валерій Коровій та начальник управління культури і мистецтв ОДА Станіслав Городинський. У рік 85-річчя області та 80-річчя філармонії народився крупний музичний колектив. У його складі - 52 виконавця на струнних, мідних і дерев'яних духових інструментах. Всі музиканти пройшли жорсткий конкурсний відбір. Це наближає Вінницю до статусу європейського міста.

П'єси з циклу "Пори року" Чайковського і три пізні сонати Бетховена 16 травня, у вівторок, виконає Антоній Баришевський, випускник Національної музакадемії ім. Чайковського у Києві і Школи музики у Парижі. Він "зірка" світового рівня, один із найвідоміших молодих вітчизняних піаністів, випускник Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського та Паризької Школи Музики, лауреат більше 20-ти престижних міжнародних конкурсів, соліст Національної філармонії України.

- Баришевський ділить свій час і творчість між Україною і Францією, - зауважив Георгій Курков, музичний керівник фестивалю. - Дуже корисно було б учням музичних шкіл області послухати цього унікального музиканта, оцінити його техніку.

Наступного дня 17 травня ексклюзивний шоу-вечір класичних творів і світової народної муики презентує український квартет "БРЯЦ-BAND" з програмою "Від Чайковського до Scorpions".

Разом із українцями в концерті бере участь польський кларнетист-віртуоз Яцек Срібняк з Любліна, майстер-класи якого неодноразово проходили у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича. До речі, "БРЯЦ-BAND" виступатиме і у Козятині за сприяння міського голови Олександра Пузира.

18 травня, в четвер, на сцені філармонії - почесний гість фестивалю Національний президентський оркестр. Серед виконавців цього колективу є декілька вінничан. Показовий державний колектив дивуватиме слухачів новою програмою. Пролунає симфонія "Створення світу" за поемою Данте "Божественна комедія", автор музики - сучасний американський композитор Роберт Сміт, відомий своїми цікавими звуковими знахідками. Того ж дня оркестр Президента виступить перед бійцями АТО у військово-медичному клінічному центрі Вінниці.

19 травня розкішний подарунок до Дня Європи вінничанам приготував Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва. Вперше за останні 60 років у Вінниці "пробудиться" красуня. Балет-феєрію Петра Чайковського "Спляча красуня" за мотивами казок Шарля Перро буде показано цього дня у музично-драматичному театрі імені М. Садовського під час урочистого закриття фестивалю.

14 та 20 травня у Храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської пройдуть концерти органної музики. Цьогоріч на вінницькому органі гратимуть професійний органіст Рімвідас Міткус, випускник Литовської академії музики та Паризької консерваторії, і Крістіан Фаддегон, досвідчений концертуючий і церковний голландський органіст.

Зрозуміти історичний та культурний контекст творів, що увійшли до програм, слухачам допоможуть музичні екскурсоводи вечорів - музикознавці Тетяна Сніжко, Олена Верещагіна-Белявська, Леся Смішко, Олександр Бойцун, Марина Сітарська.

- У Жмеринці, Бару, Ладижині, Гайсині, Хмільнику два академічні колективи - камерний оркестр "Арката" та камерний хор "Вінниця" - виконають кантату "GLORIA" Вівальді, своєрідну молитву за наших бійців, - розповів Георгій Курков, заслужений діяч мистецтв України.

- Крім основного концертного майданчика, у рамках фестивалю відбудуться 12 концертів у районах області, які проходитимуть за підтримки місцевої влади і народних депутатів України, - додав Юрій Іванов, комерційний директор фестивалю. - Квитки вартістю від 30 грн. - у касах філармонії і театру, а також в інтернет-касі - bilet.vn.ua.

ХV Міжнародний фестиваль ім.Чайковського та фон Мекк проходить під патронатом голови Вінницької ОДА Валерія Коровія, голови обласної ради Анатолія Олійника, міського голови Сергія Моргунова.

Благородні традиції Надії фон Мекк продовжують меценати фестивалю: Благодійний Фонд Володимира Продивуса, концерн "Поділля", ювелірне підприємство "Мальва". Партнер - Національний портал академічної музики 'Music-Review'. Приймає готель "Поділля", пригощають ресторани "Велюр", "Затишок", "Шанхай", "Плеяда".




Автор: Ірина Зонова
Колективи: Ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії, Камерний оркестр "Арката"
Виконавці: Наталія Векленко, Марія Червоній, Ірина Швець
Диригенти: Георгій Курков
Концертна організація: Вінницька обласна філармонія, UKR Artists, Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Концертний зал Вінницької обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль ім. П. Чайковського та баронеси Надії фон Мекк
Джерело: 33kanal.com



Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
101212_137.jpg