О-Фест –Мюзикл як голуб миру | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
О-Фест –Мюзикл як голуб миру
О-Фест –Мюзикл як голуб миру
13 червня 2015, субота
Поширити у Facebook

6 червня дивовижної краси парк містечка Буча поблизу Києва зібрав багато гостей. Уже третій рік поспіль тут проводиться Міжнародний музичний фестиваль "O-FEST" - міжнародний фестиваль Оперети, Опери та Мюзиклу.

Чому саме тут? Виявляється, цей парк уже кілька років є літнім майданчиком Київського національного академічного театру оперети. Подія світового значення відбулася за підтримки Міністерства культури України, Голови Київської міської державної адміністрації, Департаменту культури КМДА. Також підтримали фестиваль Посольства Республіки Болгарія, Грузії, Республіки Молдова, Республіки Казахстан, Польський інститут у Києві та Австрійський культурний форум у Києві.

О-Фест –Мюзикл як голуб миру. Фото: Світлани Шевченко

O-FEST - неформатна подія у світі музичного та театрального мистецтва, що об'єднує в собі урочисті фанфари оперних увертюр, танцювальну феєрію класичної оперети, та драйв кращих зразків світового та вітчизняного мюзиклу. Концерти просто неба, театральні постановки, літературні читання, виставки, ярмарки, паради, майстер класи, дитячі розваги – все для вибагливого глядача, який прагне відчути нове.

З самого ранку і аж до вечора на багатьох майданчиках міського парку гостей розважали артисти Київського Національного Академічного театру оперети, студенти Київської академії естрадно-циркового мистецтва, артистиКиївського театру мюзиклу «Comme il Faut», юні митці.

Відкрив свято виступ духового оркестру Київського військового ліцею імені Івана Богуна та оркестру Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій. . Співголови оргкомітету фестивалю художній керівник Національної оперети, н. а. України Богдан Струтинський та Голова Бучанської міської ради Анатолій Федорук привітали глядачів з відкриттям «O-FEST 2015» та побажали гарного настрою і насолоди від спілкування з прекрасним.

А чудовим у цей день було все: і сонячна погода, і затишний зелений парк, облаштований у кращих європейських традиціях, і талановиті музичні колективи, і цікава повна сюрпризів мистецька програма події. Бажаючі могли відвідати виставки народних митців та взяти участь у різних майстер-класах. На алеях парку розмістилися виставки народних ремесел, хенд-мейду, а також виставка картин учасника міжнародних конкурсів та олімпіад, володаря Першої премії Ради Європи з образотворчого мистецтва Богдана Макаренка. Кожен бажаючий зміг взяти участь у майстер-класах з гончарства, китайської каліграфії та орігамі.

На сцені зустрілися вокалісти із Австрії та Білорусі, Болгарії та Грузії, Канади та Казахстану, Китаю та Литви, Молдови та Німеччини, Польщі та Румунії, Словаччини та України.

Артисти провідних музичних театрів світу зустрілися на українській сцені, яка об’єднала різні голоси, різні музичні школи, різні менталітети і національності у одне єдине і нероздільне ціле. Адже саме музика здатна об’єднати світ, вона зрозуміла всім і не потребує жодного перекладу. Фестиваль познайомив глядачів з цим енергетичним та емоційним жанром, дозволив відкрити нову для українців музику.

Зі сцени лунали арії, дуети і композиції з найвідоміших у світі мюзиклів: «Привид Опери», «Ісус Христос-суперзірка», «Кішки» Е. Л. Веббера, «Ромео і Джульєтта» Ж. Пресгурвіка, «Звуки музики», «Попелюшка», «Король і я» Р. Роджерса, «Вестсайдська історія», «Кандід» Л. Бернстайна, «Кордебалет» М. Хемліша, «Нотр-Дам-де-Парі» Р. Коччанте, «Знедолені» К.-М. Шенберга та інші. А вели концерт н.а. України Микола Бутковський, з.а. України Валентина Донченко-Бутковська, Оксана Прасолова та Сергій Яцук. Іноді здавалося, що час перестав існувати, а його замінила музика, багато музики...

Наступного дня свято продовжилося у стінах Київського Національного Академічного театру оперети. Програма майже повторювала програму Бучанського парку, тільки трохи в стислому вигляді.

На «O-FEST»і в Бучанський парк і в Національну оперету було запрошено воїнів АТО, членів їх родин та переселенців зі Сходу України. Ми щиро сподіваємося, що високе класичне мистецтво, музика і піднесений настрій фестивалю сприяли їхній психологічній реабілітації, й подарували позитив. «Ви нас повернули до життя», - сказала мама багатодітної родини з Горлівки.

За словами Богдана Струтинського, О-Fest – це ще й своєрідна акція підтримки актора театру оперети, заслуженого артиста України, колишнього капітана ракетних військ Сергія Авдєєва, який зараз воює на сході країни. Також у зоні АТО перебувають ще кілька працівників театру.

Найкраще характеризують Фестиваль слова одного із учасників свята, представників китайської делегації: «Ви знаєте, якби ще були такі міста як Буча й проводилися такі музичні фестивалі, то країни Євросоюзу стояли б у черзі, щоб приєднатися до України». На що народний артист України Богдан Струтинський відповів: «Наш Фестиваль і Київська оперета – це той голуб миру, якого кожен учасник повезе в свою країну й покаже, що Україна – чесна, щира, мирорлюбива країна.»

Від імені Міністерства культури України учасників, організаторів і глядачів фестивалю привітав заступник Міністра Ростислав Карандєєв і зазначив: «Сьогодні на часі проведення в Україні таких фестивалів. «О-FEST» відбувається на дуже високому мистецькому рівні, на рівні кращих музичних фестивалів світу. Велика дяка митцям, які перетворивши культуру на потужну зброю».


Автор: Анастасія Гудзь, Ольга Плохотнюк
Концертна організація: Київський національний академічний театр оперети
Конкурс (фестиваль): Міжнародний мистецький фестиваль «О-FEST»(Оперета-Опера-Мюзикл-Фест)
Джерело: Газета "Хрещатик"



Інші:

Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
413.jpg