Ференц Ліст в Україні: концерт перший | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Ференц Ліст в Україні: концерт перший
Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України
Олійник Леся Степанівна
Ференц Ліст в Україні: концерт перший
Відкриття концертів, присвячених перебуванню в 1847 році Ф.Ліста в Україні
10 лютого 2014, понеділок
Поширити у Facebook

На одній з колон Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, що знаходиться в центрі Майдану, вже кілька днів розміщений великий банер з портретом видатного угорського композитора, піаніста і диригента Ф.Ліста. Напис на банері «Ференц Ліст в Україні: концерт перший» анонсує непересічну мистецьку подію, що має відбутись у четвер 13 лютого у Великому залі Академії: — відкриття концертів, присвячених перебуванню в 1847 році Ф.Ліста в Україні та його виступам у лютому того ж року в Києві.

«Наполеон піаністів», «падишах клавіш», — такими гучними епітетами прославляли мистецтво Ліста під час знаменитих тоді Київських контрактів. Тоді знаменитий маестро грав у Контрактовому залі та в університеті св. Володимира. У Києві Ф.Ліст зустрів свою музу, своє велике кохання — княгиню Кароліну Вітгенштейн (уроджену Івановську).

Тричі композитор приїздив у її маєток на Поділлі, у Воронинці. Тут він написав цикл фортепіанних п̕єс, який образно назвав «Колосся, зібране після жнив у Воронинцях». Одна з них має назву «Українська баллада». Знаковим є і те, що у двох із цих п̕єс Ф.Ліст використав мелодії Марусі Чурай «Ой, не ходи Грицю» і «Віють вітри».

Пристрасні почуття до Кароліни, драматична поема кохання геніального музиканта і шляхетної, освіченої панянки звучать в багатьох творах композитора. Серед них — два концерти для фортепіано з оркестром, симфонічні поеми «Прелюди», «Тассо», які він теж присвятив своїй коханій.

Саме ці твори звучатимуть у анонсованому концерті. Їх виконає Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України, а солістом виступить лауреат двох міжнародних конкурсів піаністів імені Ференца Ліста, вихованець Національної музичної академії імені П.І.Чайковського Олександр Поляков. Нині він завершує в Академії освіту диригента-симфоніста і вже має успішні виступи за диригентським пультом. Родзинкою концерту стане те, що Олександр поєднає функції і соліста, і диригента.

Наступні концерти циклу мають відбутися в Одесі та Кіровограді — в липні і вересні: саме тоді Ференц Ліст концертував у цих містах.

Цей мистецький проект здійснюється спільно з посольством Угорщини в Україні.


"Ференц Ліст в Україні"



Автор: Леся Олійник
Колективи: Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України
Музикознавці: Леся Олійник
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: Національна музична академія (Великий зал)



Інші:

СЯЄВО — відкриття ювілейного 65-го циркового сезону Національного цирку України
У межах Українського АРТ ХАБу «Мистецька ФОРТЕЦЯ» відбувся благодійний концерт
У Театрі Франка відбудеться світова прем’єра вистави «Ґалісія»
Фінал літа у Львівській філармонії
Львівська філармонія відкриє концертний сезон за участі відомого чеського валторніста Радека Баборака
«Київська камерата» та Йорг Цвіккер на сцені Національної філармонії України…
Згадуємо Анатолія Авдієвського
Відійшла у вічність видатна піаністка Марія Крушельницька
XXVII Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбудеться з 12 по 20 вересня під гаслом #театр_там_де_ми
У Харкові стартував дводенний фестиваль електронної музики
У Британії вимагають скасувати виступ Анни Нетребко в Королівській опері
“Реквієм за майбутнім”: звук і колір надії 
Містяни негативно сприйняли ребрендинг Дніпровського академічного театру опери та балету
Снаряд влучив у театр у Херсоні: пошкоджені фасад і вікна
У Рівному триває VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
Небо Києва захищає оперний співак
“Білий букет”
Рок-опера «Патріот» відкриє 44-й сезон Київської опери
З'явиться двомовне видання лібрето Сергія Жадана "Вишиваний. Король України": кошти від продажу йтимуть на ЗСУ
Музична вистава «Розмова птахів» на Bouquet Kyiv Stage: мистецтво як шлях до миру і перемоги
Національна філармонія відкриває сезон із новим головним диригентом
“Енеїда”: музично-пластична вистава Театру Ветеранів, режисер - Ахтем Сеїтаблаєв
Екскурсія Софійським собором з музичним супроводом
Львівська національна опера розпочинає 126-й театральний сезон
Німецькі благодійники подарували театру опери та балету автобус
Національна опера відкриває 158-й театральний сезон
«Змушує плакати, навіть коли не розумію слів». Нідерландці співають українською, не знаючи її, а весь світ слухає
70 000 гривень для ветеранів: у Львові відбулося благодійне відкриття фестивалю «Дзеркало»
Теодор Кухар очолив Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України, як головний диригент
В Літературному музеї Одеси відбудеться концерт музики юних композиторів
Львівщина стане центром міжнародного піаністичного конкурсу: Україна представить масштабний мистецький проєкт світового рівня
Полтавська філармонія анонсує концерти на підтримку ЗСУ та вечори інструментальної музики
Українська громада вітає рішення національної опери "Естонія" розірвати співпрацю з митцем через зв'язки з росією
НМАУ у списку лідерів
«Bouquet Kyiv Stage-2025»
Львівська черниця стала лауреаткою міжнародного конкурсу композиторів
На зламах часу: Бетховен і Лятошинський
Світло звуку. 4 серпня - закриття фестивалю «Pizzicato e Cantabile»
Конкурс на здобуття премії імені В. С. Косенка у 2025 році
Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
04.jpg