"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває
1 жовтня 2020, четвер
Поширити у Facebook

Цьогорічний "Київ Музик Фест" проводиться з 26 вересня до 4 жовтня.

Відкриття фестивалю "Київ Музик Фест-2020". Національний симфонічний оркестр України.

Традиційно, із 1990 року, з ініціативи видатного українського композитора Івана Карабиця в останню суботу вересня в столиці України розпочинається Міжнародний фестиваль "Київ Музик Фест", який збирає найвідоміші українські та зарубіжні музичні колективи. Концертна програма триває протягом тижня й завжди символічно збігається з відзначенням Міжнародного дня музики.

Пандемічна дійсність 2020-го, відсутність належного фінансування ледь не поставили під сумнів проведення вже ХХХІ музичного фестивалю. Та, попри все, команді організаторів вдалося не порушити традицію, сформувати представницьку й різнопланову програму "Київ Музик Фесту-2020" і винайти формат дійства, який є комфортним та безпечним для слухачів, глядачів і виконавців.

По-перше, більшість подій відбуваються в Будинку звукозапису Українського радіо, концертна зала котрого характеризується унікальними акустичними параметрами і дає змогу дотриматися вимог адаптивного карантину як для виконавців, так і для глядачів. По-друге, технічне оснащення БЗЗ дозволяє здійснювати пряму трансляцію подій. Отже, вперше за всю історію відомого і престижного фестивалю всі події демонструються в онлайн-режимі. А це суттєво розширило слухацьку аудиторію, що вельми тішить організаторів.

Цьогорічний "Київ Музик Фест" проводиться з 26 вересня до 4 жовтня. День початку фестивалю збігся із всеукраїнським днем жалоби у зв'язку із катастрофою літака Ан-26 на Харківщині. Тож концерт у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України розпочався двома хвилинами мовчання - на вшанування жертв авіакатастрофи та на спомин про геніального українського композитора сучасності Мирослава Скорика, який покинув цей світ 1 червня 2020 року. Мирослав Михайлович 18 років був музичним директором фестивалю (з 2002-го до 2019-го), а також починав формувати програму цьогорічного "Київ Музик Фесту".

Його смерть стала трагічною несподіванкою для всього музичного світу. А для організаторів фесту й поготів, розповідає член мистецької ради фестивалю та Національної спілки композиторів України, головна редакторка "Української музичної газети" Ольга Голинська. Адже незрима дотичність Майстра проявляється в усьому: у виборі колективів, авторів, творів... І тому 26 вересня на концерті- відкритті звучав "Покаянний псалом" Мирослава Скорика, написаний у 2016 році, у виконанні Національного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. А 2 жовтня відбудеться концерт "In Memoriam Пам'яті Мирослава Скорика", де звучатимуть твори М. Скорика, К. Шимановського, А. П'яццолли, В. Винницького у виконанні Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України, диригент Богдан Пліш.

У програмі "Київ Музик Фесту" - 18 концертів симфонічної, хорової, камерної та електроакустичної музики. Заплановано прем'єри українських композиторів Леоніда Грабовського, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Сергія Пілютикова, Золтана Алмаші, Олександра Щетинського та інших.

27 вересня відбувся концерт електроакустичної музики "EM-VISIA-2020" (до 15- річчя проекту), який презентувала Алла Загайкевич. Chamber Music Day - таку назву мала програма фестивалю 28 вересня. Глядачі і слухачі насолоджувалися майстерністю Національного ансамблю солістів "Київська камерата", художній керівник і головний диригент Валерій Матюхін, Струнного квартету ім. Л. Ревуцького, Національного камерного ансамблю "Київські солісти", художній керівник Анатолій Васильківський, диригент Ігор Пучков. Різноплановим і потужним зробили день фестивалю 29 вересня в програмі Choir

Marathon такі знані колективи, як Академічний камерний хор "Хрещатик", художній керівник і диригент Павло Струць, Камерний хор "Київ", художній керівник і диригент Микола Гобдич, Академічна хорова капела Українського радіо, художня керівниця і головна диригентка Юлія Ткач. Симфонічний концерт, де звучали твори Є. Станковича, Ж. Колодуб, Л. Колодуба, І. Щербакова, В. Антонюка, Є. Петриченка, О. Безбородька в бездоганному виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керівництвом диригента Володимира Шейка, відбувся 30 вересня.

А сьогодні, 1 жовтня, до Міжнародного дня музики в програмі Piano Day триватимуть фортепіанні речиталі. Перший присвячено 125-річчю від дня народження українського класика Бориса Лятошинського. Твори Лятошинського звучатимуть у виконанні Олександра Козаренка. Далі почуємо твори Олександра Щетинського у виконанні Олега Безбородька. І на завершення - у вечірньому ефірі - Piano Jazz Trio з програмою "На крилах янголів" із творів Івана Тараненка.

Ще в рамках фестивалю 3 і 4 жовтня відбудеться друга всеукраїнська учнівська онлайн-конференція "Мистецтво без меж: шлях до науки", де школярі з усієї України презентують свої перші музикологічні дослідження.

Продовжить останній концертний день своїм виступом Камерний хор "Софія", диригент Олексій Шамрицький.

І традиційно завершиться "Київ Музик Фест" симфонічним концертом-закриттям Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керівництвом диригента Володимира Сіренка у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України, де звучатимуть твори Л. Колодуба, І. Тараненка, С. Пілютикова, К. Цепколенко, Є. Станковича.

Отаке грандіозне музичне свято "Київ Музик Фест 2020" організували Національна спілка композиторів України в особі Ігоря Щербакова, голови спілки та заступника голови оргкомітету і художнього керівника фестивалю, Міністерство культури та інформаційної політики України в особі заступниці міністра

Лариси Петасюк, яка є головою оргкомітету, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, члени мистецької ради - Тамара Невінчана, Леся Дичко, Ганна Гаврилець, Леся Олійник, Сергій Пілютиков, Іван Тараненко, Євген Петриченко, Ольга Голинська - та виконавча директорка Ольга Кононенко.


Автор: Лариса ГОНЧАРЕНКО
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"
Джерело: Голос України



Інші:

Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
100910_083.jpg