Рік 2012. Підсумки. Подяки | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Рік 2012. Підсумки. Подяки
Ржанов Євген
Полянський Олег
Дем’янчук Геннадій
Пірієв Олександр Валерійович
Рєпка Роман
Таванець Дмитро
Безбородько Олег
Кот Юрій
Которович Мирослава
Шарапов Кирило
Демидов Дмитро
Нужа Ганна
Мигаль Ярослав
Погорецький Юрій
Юсипей Роман
Коврик Катерина Валеріївна
Гаврилюк Євген
Бедусенко Сергій Валентинович
Стельмашенко Богдана
Осадчий Тарас
Ходакова Тамара Анатоліївна
Квартет ім. М. Лисенка
Квартет народних інструментів
Академічний камерний хор
Національний ансамбль солістів
Національний камерний ансамбль
Київський квартет саксофоністів
Сіренко Володимир
Матюхін Валерій Олександрович
Дика Ніна Орестівна
Копиця-Карабиць Маріанна
Олійник Леся Степанівна
Степанченко Галина
Чекан Юрій Іванович
Голинська Ольга Арсеніївна
Лукашев Володимир Анатолійович
Сильвестров Валентин Васильович
Польова Вікторія Валеріївна
Пилипчак Василь Григорович
Бедусенко Сергій Валентинович
Гаврилець Ганна Олексіївна
Дичко Леся Василівна
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
Фроляк Богдана
Щербаков Ігор Володимирович
Цепколенко Кармелла
Гонтар Ігор Валентинович
Рік 2012. Підсумки. Подяки
Music-review WEEKEND
3 січня 2013, четвер
Поширити у Facebook

Новий 2013 рік розпочав ходу свого життя. Але у минулому 2012 році відбулося багато важливих і цікавих подій в музичному житті нашої країни і про які я б хотів згадати та поділитися своїми враженнями з Вами особисто.

Про Цикл Music-review WEEKEND
Піаніст Євген Ржанов. Фото: Сергій Пірієв
Можна констатувати, що 2012 рік став для нашого Циклу знаковим.

І якщо у позаминулому 2011 році початок ходи музичних подій феєрично розпочав видатний Мирослав Скорик, сформувавши загальний вигляд усього проекту, то в 2012 році цю місію на себе взяв не менш відома особистість – єдиний український музикант – лауреат міжнародного конкурсу імені Королеви Єлизавети в Бельгії – піаніст Євген Ржанов.

На протязі року на сцені галереї "АртХол" (так стала називатися у 2012 р. зала Фонду сприяння розвитку мистецтв) грали, традиційно, відомі виконавці: піаністи Олег Полянський, Геннадій Дем’янчук, Роман Рєпка, Дмитро Таванець, Олег Безбородько, Кадзунорі Маруяма (Японія); скрипалі Мирослава Которович, Кирило Шарапов, Дмитро Демидов, німкеня Кетрін тен Хаген; віолончелісти Ганна Нужа, Ярослав Мигаль, Юрій Погорецький; численні солісти на народних інструментах, серед них баяніст Роман Юсипей, бандуристка Катерина Коврик, акордеоніст Євген Гаврилюк.

Композиторка Вікторія Польова. Фото: Сергій ПірієвКонцерти-Портрети відомих українських композиторів у 2012 році стали особливою темою: Леся Дичко та Вікторія Польова (продовжуючи ідею тодішнього 3-го сезону, який презентував у столиці творчість знаних композиторів-жінок), виконанням власних опусів створили унікальну атмосферу єдності зі слухацькою аудиторією.

Власне ці музичні вечори стали продовженням січневого Концерту- Пам'яті композитора Івана Карабиця (до 10-ї річниці смерті).

Іван Федорович - унікальна особистість в українському мистецтві, постать якого до сьогодні зближує композиторів і об'єднує музикантів.
Можливо саме тому і "пофарбувався" 2012 рік у композиторські кольори.

І однією з весняних подій, безумовно, стала дилогія ювілейних вечорів митця полі-арту - композитора, графіка і прозаїка Сергія Бедусенка.

Ці авторські концерти, традиційно, відбулися у співпраці з Національною спілкою Композиторів України. Особлива подяка Лесі Олійник у багатьох напрямках цієї діяльності.

На протязі 4-х років життя Циклу Music-review WEEKEND відбулося трохи більше 50 концертів. Можливо, комусь це може здатися малою частиною, але маючи змогу продивитися кожен з них, хоча б візуально ( галерея) – стає зрозумілим, що цей проект домігся справді не можливого - зібрати у такий короткий період унікальний склад найяскравіших виконавців і камерних ансамблів і композиторів України. І цей список вражає кількістю митців остаточно.

Моя особиста подяка всім до одного учасника цих концертів. Саме Ви є творчим зерном сучасної музичної України і саме Вам випала доля у збереженні традицій музичного виконавства і популяризації національної культури в рідній країні та за її межами.

Можливо, саме тому в 2012 році ми вийшли за межі цього проекту, відтворивши досвід нашої роботи останніх років у головному проекті року – "Гала WEEKEND"!

 "Гала WEEKEND"

Проте, підсовуючи нашу роботу ще на етапі підготовки до проекту "Гала WEEKEND " нами було прийнято рішення про "консервацію" Циклу Music-review WEEKEND. Задля того, щоб замкнути коло виконавців, а атмосферу камерного музикування у затишній залі галереї "АртХол" залишилася у пам'яті саме на цьому найвищому рівні!

Music-review WEEKENDЦикл Music-review WEEKEND, на протязі свого існування, став не просто результатом співпраці з Фондом сприяння розвитку мистецтв на чолі з його директором Юрієм Круліковським.

Моя найщиріша подяка Юрію за чуйність і турботу, ініціативність і організаційну підтримку на протязі усього життя Циклу. Бо саме це надавало ході мистецьких подій необхідної злагодженості.

Новий 2013 рік несе багато нових проектів і зрозуміло, що ті ідеї та завдання які були покладені у Цикл Music-review WEEKEND ми будемо презентувати вже у нових формах та локаціях. Проте його головна суть – справжнього діалогу між слухачем та виконавцем буде збережена.

Про "Гала WEEKEND"

 "Гала WEEKEND"Проект "Гала WEEKEND", який символічно співпав з проведення фінальної частини "Євро-2012" – став чи не найкращим представленням високої культури Україні і її талантів в очах численних іноземних гостей які завітали до нашої Держави, і небезпідставно отримав характеристику "Усі зірки класичної музики України".

Важливо, що всі без виключення музиканти були учасниками славнозвісного Циклу Music-review WEEKEND протягом трьох сезонів.

Звичайно ж наважитися сказати про участь всіх зірок, можливо, не доречно, але впевнений, що за кількістю музикантів – особистостей з великої літери цей проект-концерт вже увійшов в історію музичної України.

Адже почути наживо плеяду музикантів які вже за життя стали живою історією – це був дійсно унікальний момент. Це, насамперед композитори Мирослав Скорик і Валентин Сильвестров та піаніст Євген Ржанов.

Диригент Володимир Сіренко. Фото: Сергій ПірієвЗаповнена вщент зала Національній філармонії протягом трьох годин зустрічала кожного виконавця не просто гучними оваціями. Найголовніше, що кожен з музикантів створив неперевершений діалог зі слухачем – а це прерогатива саме камерного музикування, що досить важко відтворити на головній академічній сцені України.

Окрема подяка Почесному президенту Фонду сприяння розвитку мистецтв Анатолію Толстоухову за значний вклад у процес підготовки події, Генеральному директору Національної філармонії України Дмитру Остапенку в багатьох питаннях організаційного характеру і художньому керівнику Володимиру Лукашеву у дружній підтримці, особливо в численних режесерсько-творчих питаннях.

Ваш досвід є прикладом організації заходів найвищого рівня і особливо радію, що цю ідею ми відтворили на головній класичній сцені Столиці України разом з Вами.

Щасливий, що цей мистецький захід отримав всебічну підтримку від столичних ЗМІ. І вже зовсім скоро ми побачимо весь цей захід на одному зі світових відео ресурсів.

Квартет народних інструментів "Лабіринт". Фото: Сергій Пірієв Піаніст Геннадій Дем’янчук . Фото: Сергій Пірієв

Про Уікенд Ювілярів

Композитор Валентин Сильвестрову. Фото: Сергій ПірієвМи живемо в унікальний історичний момент. І про події, що відбуваються поряд нас – впевнений, що будемо згадувати ще багато десятиліть.

Адже поки Ми пам'ятаємо – Світ нас визнає і особливо нашу історію, наших героїв, які змінили світ.

Історично світ пам'ятає і дбає про культуру і її творців. Адже саме мітці – це золотий, платиновий скарб Держави. І наша культура багата Талантами – нашою Гордістю!

У 2012 році відбулася ціла низка авторських концертів присвячених ювілеям стовпів сучасної композиторської школи України: Композиторам Валентину Сильвестрову і Євгену Станковичу виповнилося 75 і 70 років відповідно!

І грудневі авторські вечори за участю цілої плеяди молодої генерації талантів України і провідних камерних оркестрів столиці, які стали героями двох історичних концертів певною мірою підбили підсумки творчої ходи ювілейних заходів легендарних митців України.

Висловлюю подяку всім учасникам цих концертів, а також особисто відзначу яскраву і сердечну оркестрів "Київська Камерата" (диригент Валерій Матюхін) і "Київські солісти" (диригент Володимир Сіренко).

Без вашої особистого переживання і переосмислення ці концерти не набули б такої музичної ваги і не отримали б дійсно найвищої оцінки саме від композиторів – ювілярів і вдячної публіки, яка прислухалася до кожної ноти заповненої вщент зали Національної академії мистецтв України.

Ювілейний творчій вечір до 70-річчя з Дня народження композитора Євгена Станковича. Фото: Сергій Пірієв

Моя сердечна подяка Подяка Президенту НАМУ Андрію Чебикіну, Академіку Михайлу Чембержі, Світлані Сухомлиновій, а також Юрію Чекану (за влучність слова і думки), Радмілі Станкович (за всебічну увагу на всіх етапах підготовки), Ігорю Щербакову (за турботу і опіку у наріжних питаннях), і звичайно ж композиторам – Євгену Федоровичу і Валентину Васильовичу. Я надзвичайно щасливий був мати честь організувати ці концерти, про які неодноразово чув епітети "сердечність", "відкритість", "історичність"!

Про інформаційну підтримку

У період проведення нами Проекту "Гала WEEKEND", Циклу концертів камерної музики Music-review WEEKEND та інших мистецьких проектів у 2012 році, які об’єднали видатних особистостей сучасності у форматі камерного музикування – вкотре усвідомлюю не тільки значний інтерес, а й протягом останніх років навіть певну опіку з боку столичних ЗМІ у численних публікація – анонсах, статтях, інтерв’ю, репортажах. Більшість з Вас я бачу рідше аніж чую і читаю, але сподіваюся, що у цьому році простих проводів для зустрічей буде більше!


Особлива подяка телеканалу «КДТРК» (пані Галині У.-Г.. – за всебічну увагу, професіоналізм і особливі поради), телеканалу «Культура» ( пану Михайлу Ш. за постійну увагу і всебічну допомогу), телеканалу «ICTV» (пані Олені Ф. – за чуйність), Радіо «Промінь» (пану Роману К. – за відвертість і надійність), Радіо «Голос Києва» (пану Миколі П. – щирість і дружні настанови), також друкованим виданням: Журналу «Музика» / газеті «Культура і життя» (пані Ользі Г. – за неоціненну широку підтримку, увагу і турботу), газеті «День» (пані Тетяні П. – за потрібну об'єктивність), газеті «Известия в Украине» (пані Ліліані. Ф. – за влучність слова і думки), газеті «Вечірній Київ» (пану Олександру К. – за всебічну підтримку, дружні слова і щирість), Агенції ПРО (пані Ірині П. – за багаторічний творчий енергетичний запал і підтримку).

А ще Любові М., Юлії Б. – Без Вас, друзі мої, і концерт – не концерт, і подія не подія!

Про Портал Music-review Ukraine
Портал "Music-review Ukraine"
У 2012 році Портал "Music-review Ukraine" вийшов за межі лише висвітлення найцікавіших подій, допомоги у подоланні інформаційного вакууму між світом класичної музики і поціновувачами високого мистецтва в Україні і відомостей про її представників і процеси для всіх не байдужих у збережені і розвитку українського виконавства і культури.

В 2012 році ми отримали колосальний досвід в організації значних мистецьких подій в столиці. Сподіваюся, що орієнтуючись на світові взірці організації подібних проектів – ми продовжимо робити це і надалі з постійним примноженням якості вже не тільки в Києві, а й за його межами. Впевнений, що партнери "Music-review Ukraine", які обрали шлях розвитку як професійного, так і творчого – отримають нові шляхи для демонстрації своєї діяльності на найвищому рівні: саме таку мету ми і ставимо для себе!

Дужє скоро я розкажу на яких саме процесах ми зосередимо нашу увага у цьому році. Впевнений, що саме спільними зусиллями ми маємо шанс на якісну еволюції і презентацію нашої музичної культури у Світі. Адже Україна багата талантами!

Я дякую всій команді Music-review Ukraine. Без Вашої відданості і цілеспрямованості ми б не змогли реалізувати і частини запланованих ідей і проектів. Вірю, що у цьому році на нас чекає не менш захопливі речі, які будуть цікаві і важливі як професіоналам – так і шанувальникам академічної музики.

Дорогі друзі, партнери, колеги!

Вітаю Вас з Новим Роком і Різдвом Христовим. Піднімаючи келих з найщирішими побажаннями хочу сказати, що в нашому житті можливо все! Вірте у себе, у свої сили.

Бажаю Вам Міцного Здоров'я для здійснення найзаповітніших мрій, Творчого Натхнення і Гармонії в сім`ях і серці, і Вдачі примноженої усілякими Успіхами!

З повагою,Олександр Пірієв


Автор: Олександр Пірієв
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Квартет ім. М. Лисенка, Квартет народних інструментів "Лабіринт", Академічний камерний хор "Хрещатик", Національний ансамбль солістів "Київська камерата", Національний камерний ансамбль "Київські солісти", Київський квартет саксофоністів
Виконавці: Євген Ржанов, Олег Полянський, Геннадій Дем’янчук, Олександр Пірієв, Роман Рєпка, Дмитро Таванець, Олег Безбородько, Юрій Кот, Мирослава Которович, Кирило Шарапов, Дмитро Демидов, Ганна Нужа, Ярослав Мигаль, Юрій Погорецький, Роман Юсипей, Катерина Коврик, Євген Гаврилюк, Сергій Бедусенко, Богдана Стельмашенко, Тарас Осадчий, Тамара Ходакова
Диригенти: Володимир Сіренко, Валерій Матюхін
Композитори:Валентин Сильвестров, Вікторія Польова, Василь Пилипчак, Сергій Бедусенко, Ганна Гаврилець, Леся Дичко, Мирослав Скорик, Євген Станкович, Богдана Фроляк, Ігор Щербаков, Кармелла Цепколенко
Музикознавці: Ніна Дика, Маріанна Копиця-Карабиць, Леся Олійник, Галина Степанченко, Юрій Чекан, Ольга Голинська
Діячі мистецтв: Володимир Лукашев
Концертна організація: Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Зал Національної академії мистецтв України, Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України, Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв
Майстер: Ігор Гонтар





Інші:

ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
121216_026.jpg