Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
20 листопада, середа
Поширити у Facebook

Херсонський театр за один тиждень випустив 2 прем’єрні вистави – «Молочайник» О. Гриценко у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі та «Станція, або розклад бажань» О. Вітра в безпечному місці у Херсоні.

«Добре, коли ти не один у полі, а є друзі і підтримка. Саме завдяки друзям ми змогли реалізувати наші останні творчі проєкти – виставу за пʼєсою Оксани Гриценко «Молочайник», премʼєра якої відбулась в Миколаєві на сцені академічного художнього драматичного театру і з фінансовою підтримкою УКФ та ФОПу.

Виставу створювали по крихтах – спочатку на майданчику філіалу університету культури, декорації виготовляли виробничі цехи в Херсоні, а збирали до купи вже в Миколаєві. Відзначилась і творча команда проєкту на чолі з Євгенієм Резніченком. Ведуча актриса театру грала з температурою 40, але глядач навіть не здогадувався про те, що відбувалось за кулісами.

Виставу сприйняли глядачі різних вікових категорій, а театр в надскладних умовах виконав свою мистецьку місію і не розчарував своїх поціновувачів.

Паралельно тривала робота у співпраці з «Фестивальним центром», який знайшов кошти і спродюсував вихід ще однієї театральної події вже безпосередньо в Херсоні – вистави за п’єсою Олександра Вітра «Станція, або розклад бажань». Цю роботу в короткий термін випускала творча команда на чолі з Іриною Корольовою. Команді вдалось перетворити скромний простір укриття у вишуканий інтерʼєр загадкового місця дії, де і відбувались колізії театральної драми.

Завдяки друзям, зʼявилась ще одна цікава робота, яка гідно зайняла місце в репертуарі театру на радість херсонцям які з нетерпінням чекають нових прем’єр у нашому прифронтовому місті», – каже директор театру, народний артист України Олександр Книга.

Над останньою працювала режисерка, заслужена діячка мистецтв України Ірина Корольова. Музичне оформлення робив заслужений діяч мистецтв України Олексій Пономарьов.

«Мені хотілося, по-перше, знайти п'єсу сучасного українського драматурга, де головний сюжет не був би напряму пов'язаний із війною чи окупацією. По-друге, я прагнула, щоб цей матеріал реалізовувався з актрисами, які знаходяться саме у Херсоні і в силу обставин не мають можливості активно займатися професійною діяльністю. По-третє, мені хотілося підняти у виставі теми, що можуть зацікавити глядача іншим поглядом на людське життя, мрії та бажання», – говорить режисерка.

Дія відбувається на загадковій станції, де переплітаються сміх і сльози, меланхолічна пісня та яскравий танець, детективне розслідування й романтичні мрії. Вистава про трьох жінок, які запрошують глядачів відчути, що відбувається з людиною, яка опиняється перед важким вибором, вирішальним для її майбутнього.

«Працювати з повністю жіночою творчою командою – складно! Бо «жіноче царство» – це емоції! І вони різні, і їх іноді так багато! А тут і режисер – жінка, тож... буває, що від «любові до ненависті» не один крок, а півкроку! І сльози, і крики, і розчарування, і обійми… Сподіваюся, що переміг професіоналізм», – додає Ірина Корольова.

Роль Олі виконує заслужена артистка України Тетяна Проворова. Їй імпонує цілеспрямованість героїні. «Вона намагається будувати своє майбутнє, прагне до кращого життя для себе, хоче вчитися, отримати якісну освіту та хорошу професію, жити комфортно. Вона не лінується і розуміє, що це вимагає багато енергії, але не боїться витрачати свої ресурси, бо усвідомлює, для чого це робить».

Іра – це Ольга Крилова. Хто був на виставі – саме вона ходила в гламурній сукні та запалювала своїми танцями. «Вистава може допомогти людям замислитися про свої мрії та давні бажання. Можливо саме давні, дитячі бажання можуть зробити тебе щасливішим, можливо вони – сенс твого життя? Мені дуже подобається, що ця вистава - не про егоїзм. Вона про те, що коли ти робиш когось щасливим, ти сам стаєш щасливішим».

Керівниця станції Тетяна – це акторка херсонського театру Олена асько. «Моя героїня не полишає спроб знайти дорогу до себе, повернутися до справжнього життя, відчути справжні бажання душі. Коли вона знайомиться з молодими дівчатами, то хоче, щоб вони не повторили її шлях, а вчасно дещо змінили в своєму світогляді і житті. Допомагає їм усвідомлювати, що деякі їхні бажання, це зовсім не те, що може зробити їх щасливими. Гроші, подарунки, посади – це не завжди істинні бажання душі. Людина може розміняти своє життя на яскравий непотріб, не відкривши свою справжню місію, свої таланти».

Це спільний проєкт «Фестивального центру» в співпраці з неймовірним колективом Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. Вистава «Станція, або розклад бажань» реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні.

Прем’єра відбулась в Херсоні, другий показ – у Миколаєві в ДОФі.


















Інші:

Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
IMG_1843.JPG