|
Своє 75-річчя легендарний Мирослав Скорик відзначає грандіозним святом музики
10 вересня 2013, вівторок
Поширити у Facebook
Своє 75-річчя легендарний Мирослав Скорик відзначає грандіозним святом музики, яке так і назвали "Дні музики Мирослава Скорика".
На деяких концертах - композитор сам буде за роялем.
Сьогодні він спілкувався з пресою і робив останні зауваження музикантам.
З репетиції повернулась Ольга Скотникова.
Репетиція "поеми" Мирослава Скорика зібрала глядачів не менше, ніж його концерт.
Сам автор скромно стежив за оркестром. Цьогоріч легенді сучасної української музики - 75.
Він народився влітку, а восени зробив своїм шанувальникам подарунок - "Дні музики Мирослава Скорика". Міжнародний фестиваль. Справжня розкіш: кілька днів хорошої музики і найкращих виконавців. Музика - це все його життя. Варто лише згадати - він племінник Соломії Крушельницької і учень Дмитра Кабалевського. Якщо цього не знати, а лише сказати, що Скорик автор музики до стрічки "Тіні забутих предків" та "Мелодії"- вже буде досить для історії музики. Сам автор каже: музика така ж непередбачувана, як діти.
Мирослав Скорик, композитор:
- Діти. А що з них вийде - ніхто не знає. Я також не думав, що "Мелодія" здобуде таку популярність. І то ніхто не може знати, чому та чи інша мелодія чи твір того чи іншого композитора. Можливо, я трохи потрудився...
Надавати людських рис біблійним персонажам у таких жанрах як опера - рідкісна здатність, кажуть диригенти. 13 вересня у столичній опері буде "Мойсей" Мирослава Скорика - за пультом стоятиме диригент з Азербайджану.
Фархраддін Керімов, диригент азербайджанської Державної філармонії ім. М. Магомаєва:
- Самое главное, что там не чувствуется никакого культа Моисея. Он живой человек. Хоть по легенде он прожил 120 лет и 40 лет ходил в пустыне...
Опера "Мойсей" відкриває "Дні музики Мирослава Скорика", а сам фестиваль - унікальна можливість почути і самого композитора.
Олександр Пірієв, артдиректор фестивалю"Дні музики М. Скорика":
- Фактично це 6 оркестрів, це кращі концентрі зали нашої країни: Національна опера, Національна філармонія, велика зала консерваторії імені Чайковського...
Сьогодні Мирослав Скорик визнає: для "Тіней забутих предків" його надихала народна музика і Карпати, а сьогодні - він просто багато цікавиться самим життям. А жити намагається за біблійними заповітами.
Автор: Ольга Скотникова, Юрій Анісімов
Колективи: Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко
Диригенти: Валерій Матюхін, Фахраддін Керімов
Композитори:Мирослав Скорик
Діячі мистецтв: Олександр Пірієв
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль «Дні музики Мирослава Скорика»
Джерело: Перший Національний
|