|
Оперна прима Вікторія Лук’янець у Вінниці: «Я готувала ці пісні у розпал трагічних подій, у мене голос тремтів»
12 березня 2014, середа
Поширити у Facebook
Тендітна жінка з надзвичайним кришталевим сопрано на вінницькій сцені не просто заспівала твори кращих українських композиторів на слова великого поета Тараса Шевченка, але й запевнила «Я відчуваю душею: все буде добре!»
Одним з найяскравіших концертів 13-го Форуму молодої музики «Барви музики ХХ сторіччя», присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, став виступ української оперної співачки зі світовим ім’ям, примадонна віденської опери, Вікторії Лук’янець. Під орудою Володимира Сивохіпа на сцену Вінницької обласної філармонії вийшов Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. В цей вечір вони продемонстрували високу художню вартість українських солоспівів Миколи Лисенка, Яківа Степового та Мирослава Скорика та дивовижну органічну єдність слів та музики.
Кожне слово з відомих пісень співачка направду переживала, без того не лився би її голос то журливо, то солодко, то розпачливо, то безтурботно. «Я старалась як могла душу вкласти в кожне слово, – зізнається співачка. - Намагалась донести інтонацією всі емоції, вкладені у твір і, сподіваюсь, мені це вдалося».
Відома солістка приїхала подарувати вінничанам свій чудовий голос, підтримати українців, які вже майже чотири місяці живуть у постійному стресі, адже вшанування ювілею Шевченка відбувається через призму подій в Україні. Шевченко став зрозумілішим і доступнішим для багатьох зараз, його поезія ожила по-іншому у звуках музики і голосів.
Після концерту Володимир Сивохіп, диригент та керівник оркестру львівської філармонії, розповів про підготовку спільного з Вікторією Лук’янець невеличкого турне. «З пані Вікторією ми два роки тому готували велику програму солоспівів по творах Миколи Лисенко до його ювілею. Саме тоді ми задумали створити цю програму на тексти Тараса Шевченка. Окрім Вінниці, ми виконаємо її у Хмельницькому, потім буде Івано-Франківськ, і знову повернемось до Львова».
Щодо повернення зараз до української класики він каже так: «Багато пісень на тексти Шевченка ми сприймаємо як народні, але, якщо глибше зануритись у його тексти, розумієш, що це про Україну, якою вона була тоді і якою вона є тепер. Шевченко завжди буде актуальним, назавжди лишаючись символом України». І додає: «Після повернення до Львова ми плануємо викласти записи цього концерту у соціальні мережі, адже справжньої української музики в інтернеті так мало!»
Через деякий час після неймовірної овації та співу на біс «Садок вишневий коло хати» Вікторія Лук’янець спілкується з вінничанами.
Чи важко було готувати цей концерт-присвяту Тарасові Шевченку?
Було важко. Коли я готувала ці пісні, тоді був саме розпал трагічних подій у Києві, й у мене голос тремтів. Уявіть, як було співати «Ой три шляхи широкії»… Я б так хотіла поїхати з цією програмою по всіх містах, хочу щоб всі-всі люди почули та осмислили кожний рядок Кобзаря. У цих словах - вся філософія нашого народу, наш генетичний код.
Чи не боялись ви їхати з Австрії в Україну?
Я зовсім не боялась. Моя мати переживала, чи не відмінять концерти, чи купують люди квитки, а я їй казала «Мамо, я полечу, якщо не у філармонії, то просто на площі заспіваю людям». Зараз, по очах людей у залі, я бачила, як важливо їм чути цю справжню українську пісню. Адже це рідне, материнське, це та українська ідилія, якої ми прагнемо. Це те, що про Україну знає світ, і мусить знати, що ми - найбільш миролюбний народ у світі. І в світлі всіх цих напружених подій я хочу сказати всім: «Не треба боятися! Треба вірити, молитися, і все у нас буде добре!»
У Вінниці тривають концерти 13-го Форуму молодої музики. Під патронатом Вінницької міської ради та Володимира Гройсмана, в рамках мистецького проекту «Кольори Шевченківської долі», відбудуться ще концерти Київської муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. М. Ревуцького та заслуженої артистки України Ірини Швець з Академічним камерним оркестром «Арката».
Виконавці: Вікторія Лук'янець
Концертна організація: Вінницька обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Вінницької обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Форум молодої музики "Барви музики ХХ сторіччя"
Джерело: vinnitsaok.com.ua
|