ТОП-7 виконавців, яких варто послухати на LvivMozArt | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
ТОП-7 виконавців, яких варто послухати на LvivMozArt
Михайліченко Христина
Цимбалюк Олександр
Линів Оксана
ТОП-7 виконавців, яких варто послухати на LvivMozArt
18 серпня 2017, п'ятниця
Поширити у Facebook

Все ближче до відкриття фестивалю класичної музики LvivMozArt.



Натхненний особистістю Франца Моцарта фест пройде у Львові з 18 по 25 серпня та захопить не тільки академічну музику, але і танець, оперу, перформанс та інші види мистецтва. А локаціями концертів стануть як звичні Філармонія та Оперний театр, так і експериментальні, наприклад, Трамвайне депо початку ХХ століття.

Наскільки різноманітні локації фестивалю, настільки різноманітна й музика та форми її прояву. Якщо вам захочеться вишуканості та класики у звичному помпезному її прояві, - вам необхідно завітати на виступ симфонічного оркестру. Погодьтесь, не дивлячись на те, наскільки прогресивний зараз час, інколи дуже хочеться влаштувати собі невелике свято і виділити хоча б один із днів з-поміж інших, наповнених рутиною і клопотами. Гарна сукня чи костюм, вишуканий глядацький зал та оркестр під керівництвом відомого європейського диригента точно зроблять свою справу. Тому не дивно, що музикознавець Стефанія Олійник, яка погодилася нам порадити ТОП-7 виконавців LvivMozArt, називає концерти, на яких буде диригент Оксана Линів.

1. Оксана Линів. “Не виконавець, однак відомий диригент, яка підкорила Європу, а також арт-директор фестивалю. Вона буде диригувати багатьма концертами фестивалю, але найбільш цікавими, на мою думку, будуе останній – двох молодих оркестрів: українського та німецького. Німецький колектив існує під патронатом берлінської філармонії, і він вперше буде виступати в Україні, тож їх не варто пропускати”, - розказує музикознавець. Нагадаємо, цього року Оксана Линів стала першою жінкою-диригентом оркестру в Опері міста Грац. Тож цей фестиваль стане чудовою нагодою побачити особисто магію того, як великий оркестр, немов живий організм, прокидається від чітких і динамічних рухів тендітної українки.

Для поціновувачів вокальної класики – фестиваль підготував виступи світових оперних зірок. За іронією долі видатні співаки, котрі підкорили найвибагливішу публіку від Відня до Нью-Йорку, отримали визнання найприскіпливіших критиків і чий гастрольний графік розписаний на рік уперед, - це українці.

2. Олександр Цимбалюк. “Талановитий вокаліст, котрий також дуже відомий за кордоном – як у Європі, так і в Америці. Він виступає в Метрополітен-опера та Ла-Скала в Мілані. Олександр родом з Одеси, однак об’їздив, напевне, всі континенти світу з концертами. Цей неповторний бас варто почути наживо”, - радить Стефанія.

Якщо з якихось причин хтось вважає, що співати – нечоловіча справа, знайдіть час для цього концерту. Адже співаків з настільки насиченим, немов міцна кава, басом почути сьогодні можна нечасто: одночасно мужній та ліричний.

3. Зоряна Кушплер. “Оперна співачка, також українка, яка будує успішну кар’єру за кордоном. Зоряна є солісткою Віденської опери. Її разом з Олександром Цимбалюком можна почути на гала-концерті, на котрому вони будуть виконувати найпопулярніші арії і дуети з творів Вольфганга Амадея Моцарта”, - розказує Стефанія. Особливість цієї співачки у тому, що під час свого виступу вона вміє заряджати енергією усіх присутніх – від перших рядів до далеких балконів.

Є і запрошена литовська зірка. Ремарка для дівчат: його приємно не тільки слухати, але і дивитися на нього!

4. Едгарас Монтвідас. “Відомий литовський оперний співак, який, до речі, нагороджений президентом Литви найвищими нагородами та орденами за успішну кар’єру, а також презентацію своєї країни за кордоном. Едгарас розпочав міжнародну кар'єру на сцені Royal Opera House у Лондоні. Постійно виступає у провідних оперних театрах Європи, Японії та США, тож фестиваль LvivMozArt – чудова можливість послухати його в Україні”, - підсумовує музикознавець.

Окремо варто виділити і фортепіанну музику, адже саме до неї сьогодні звертаються по всьому світу як до повноцінного рекласанту. Вона може бути як спокійною та тихою, так і голосною та немов еклектичною, однак вона завжди вивільнює із душі втому та стреси, лишаючи місце для нових життєвих насолод.

5. Христина Михайличенко. “Це молода українська зірка академічної сцени, піаністка, можна сказати, зовсім дитина, адже їй лише нещодавно виповнилося 12 років. Вона буде виконувати твір Моцарта в філармонії. Сама Христина кримчанка, однак у 2014 році її родина переїхала до Києва, і зараз вона тут займається та навчається.

Ця дівчинка - зі справжнім божим даром, талантом: незважаючи на свій вік, вже виступала на сценах від Швейцарії до Америки, вона є лауреатом багатьох конкурсів. Впевнена, що скоро її ім’я стане знаменитим у всьому світі”, - каже музикознавець.

6. Дует ізраїльської піаністки Яри Таль та німецького піаніста Андреаса Ґротгузе. “Вони з 80-х років грають разом, і їхній дует вважають номером один у світі як ансамбль, який грає композиції у чотири руки, тобто, твори, написані для двох піаністів. Яра та Андреас записали понад 30 дисків з лейблом SONY, і один з дисків, власне, буде презентований у Львові. Ця студійна робота – сольна платівка Яри, і в ній є полонези Франца Ксавера Моцарта, які вона дуже радо презентує саме у Львові, в місті, де композитор прожив більшу частину свого життя”, - пояснює Стефанія. Виступи цього дуету ще раз підкреслюють: фортепіанна музика може бути різною і вона ніколи не пізнає меж.

Якщо ж вважаєте, що в академічній музиці ви – стріляний горобець, і бачили та чули якщо не все, то переважну більшість, LvivMozArt запросив для вас особливого гостя. Він уміє створювати мелодії… зі скла.

7. Саша Рекерт. “Саша Рекерт — єдиний сучасний розробник різноманітних скляних інструментів. Завдяки йому, наприклад, ми знаємо як виглядає та звучить історична скляна гармоніка, музичні келихи, евфон, пирофон та його власний винахід — верофон, створений зі скляних труб. Скляна гармоніка, до речі, побудована в такий же спосіб, як у часи Моцарта. Рекерт – і виконавець, і проектувальник: саме завдяки його старанням продовжується традиція «скляної» музики, якій вже більше трьох століть. Він виступатиме з німецьким ансамблем Sinfonia di Vetro, і буде виконувати твори Вольфганга Амадея Моцарта, а також інших композиторів», - каже музикознавець.

Квитки на сайті www.mozart.lviv.ua і по телефону 032 235 77 88


Виконавці: Христина Михайліченко, Олександр Цимбалюк
Диригенти: Оксана Линів
Джерело: http://nv.ua



Інші:

“Київська пектораль” - названі лауреати
Одеській національний філармонійний оркестр запрошує на вечір високої класичної музики
Піаніст з Харкова Юрій Попов зіграв у Луцьку сольний концерт
Завершився БАХ Маратон у Львівській філармонії
Український диригент Кирило Карабиць отримав орден від британського короля
Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах
Вперше у Львові відбудеться лекція про Павла Тичину «Ще до того, як колись» від творців Ти [Романтика]
Розпочався БАХ Маратон у Львівській філармонії
VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія «ГРА»
Симфонічний оркестр презентував концертну програму для захисників, ВПО та жителів міста
В Одеській філармонії відбудеться благодійний концерт “Відкрий долоні для добра”
День народження Баха у Львівському органному залі: перелік концертів
85-річчя від дня народження святкує відомий український диригент, народний артист України, професор, ТАРАС МИКИТКА
Близько 70 артистів долучаться до музичного марафону "Вівальді для ЗСУ" в Ужгороді
Ватра 80-х та Піккардійська терція запрошують львів'ян на концерт до дня народження Ігоря Білозіра
У житомирській філармонії відбудеться фестиваль майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера
Олексій Ботвінов готує ювілейний фестиваль Odessa Classics
У Запорізькій філармонії відбудеться найгучніша мистецька подія року
У Києві презентують виставу паперового театру про Ренату Богданську
Мистецькі виші просять скасувати НМТ для вступу: міністр освіти відреагував
Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш, ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері
Реквієм Моцарта та українська класика нескорених
Львівська філармонія запрошує на БАХ Маратон
Експериментальна вистава “Косачка” повертається на сцену: 17.03 та 20.03 в Києві і Хмельницькому
Концерт "Стежками Довбуша" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
Лауреатам Шевченківської премії 2024 вручили нагороди: відбулась урочиста церемонія
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Театр Франка під час благодійної вистави "Конотопська відьма" зібрав для ЗСУ понад 2,3 млн грн
«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»
Український Інститут у Швеціі оголосив перших лауреатів нової преміі для молодих українських піаністів
Головою Наглядової ради УКФ стала Наталя Кривда
В Києві відбудеться прем’єра опери GAIA-24 про підрив Каховської дамби
Концерти при свічках у Львівському органному залі
Прем'єра, на яку чекали 10 років!
12 березня Валерію Матюхіну виповнилось би 75 років
ВИПОВНИЛОСЯ 120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВРЕЙСЬКОГО ОПЕРНОГО СПІВАКА ТА АКТОРА ЙОЗЕФА ШМІДТА
У Львові вшанували пам'ять отця-композитора Михайла Вербицького
Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту
Шевченкіана у Національній філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine