Особистість |
|
|
Афіша
Аудіо
Відео
Записи
Контакти
|
Наталя-Марія Фарина
м. Рівне
заслужена артистка України, вокал
Загальні відомості
Творча біографія
Творчий доробок
Репертуар
Публікації
Наталія Фарина після закінчення Львівської державної консерваторії ім.. М.В.Лисенка по класу сольного співу Хмельницької М.Г. та проф. Логойди М.О., отримавши кваліфікацію „Оперно-концертна співачка, викладач” в 1987 році по направленню Міністерства культури України розпочала свою творчу діяльність в Рівненський обласній філармонії.
В 1989 р. Наталя-Марія Фарина стала учасником ХІІІ Всесоюзного конкурсу ім.. Глінки в м. Рига (Латвія), де була відзначене почесною грамотою та схвальним відгуком Народної артистки СРСР Белли Руденко. В 1994 р. співачка знову стає учасником Міжнародного фестивалю у м. Росток (Німеччина) та в м. Ле-Гавр (Франція).
В 1995 р. виступає з сольною концертною програмою „Ой, піду я межи гори” (в Карпатському розділі) на Міжнародному форумі ЕТНА – 95. А незабаром, у складі тріо „Контрасти” Рівненської обласної філармонії з благодійною метою „Допомога дітям Чорнобиля” виступає з концертами по містах Німеччини де отримали численні схвальні відгуки в провідних часописах. Цього ж року співачка бере участь в телевізійному конкурсі „Классік-прем’єр” №5.
В 1996 р. в рамках культурних зв’язків з українською діаспорою в м. Новий сад (Сербія) виступає з сольною програмою у супроводі дуету баяністів (Ю.Яковенка та В.Сторожука) до 140-річчя з дня народження І.Франка.
В 1997 р. указом Президента України Наталі-Марії Фарині присвоєно почесне звання „Заслужений артист України”.
В 1997 р. Наталя-Марія Фарина створила хоровий колектив на підприємстві ВАТ Рівнегаз, який впродовж років займав перші місця і нагороджений почесними грамотами Укргазу на міжгалузевих конкурсах-фестивалях „Блакитний вогник”.
В 1998 р. стає лауреатом Міжнародного конкурсу „Золоті трембіти” в м. Моршин.
В 1993, 1999, 2001та 2004 роках співачка брала участь у творчих звітах майстрів мистецтв та художніх колективів Рівненщини в Національному Палаці „Україна” в м. Києві.
З 2000 р. Наталя-Марія Фарина є виконавицею, ініціатором та автором проекту щорічного благодійного концерту для дітей-сиріт інтернату при ЗОШ №26 в м. Рівному. В цьому ж році в м. Суми виступила з сольним концертом в рамках міжнародного фестивалю „ORGANUM”.
В 2003 р. на Міжнародному конкурсі вокалістів „Кримська весна” в м. Ялта Наталя-Марія Фарина є членом журі та виступає з сольною програмою „Арії та романси зарубіжних композиторів”.
В 2004 р. в м. Алчевськ (Луганської обл.) співачка брала участь в вокальному фестивалі ім. Івана Алчевського з сольною програмою „Романсова лірика”.
Артисткою створено та виконано творчі програми „Вокальна музика епохи барокко та класицизму”, „Арії з кантат та ораторій”, „Вокальні перлини світової класики”, романси зарубіжних та українських авторів, „Возвращение романса”, „П’янкий романс минулого століття”, „Його величність романс”, „Вокальної музики чарівні звуки”, „Для вишуканих джентльменів і для душі...”, „Відлуння кохання”, „Історії кохання”, „В чарах кохання”, „Я чекаю тебе”, „Вечір вокальної музики” – до 100-річчя утворення Львівської державної консерваторії (м. Львів, зал філармонії), „Від оперети до оперети”, „Пісні ретро”.
В своїх виступах співачка приділяє особливу увагу лірико-романтичній тематиці, де в повній мірі розкривається вся глибина почуттів, тонкий світ переживань і щирий відгук слухачів Рівного, Хмельницького, Житомира, Запоріжжя, Львова, Луганська, Трускавця, Моршина, Києва, Ялти, Сімферополя та інш. міст, де з успіхом відбувались концерти.
Ще одна з граней творчості співачки – з 2003 р. співпрацює у виставах Рівненського академічного музично-драматичного театру в опереті „Сільва”, де співає партію Сільви.
В 2003 та 2007 роках Наталя-Марія Фарина брала участь в міжнародних конференціях „Дошкільна педагогіка в розвитку особистості” та „Культурно-історична концепція розвитку психіки” (присвячена Л.С.Виготському).
В останні роки співачка багато і плідно працює в програмах для дітей шкільного віку, в яких генеральної ідеєю є естетично-просвітницька діяльність: „Міфи стародавньї Греції”, „Мандрівка по країнах світу та континентах” та ін.
Фарина Наталія Петрівна нагороджена почесними грамотами Рівненської облдержадміністрації(1997, 1999), грамота Всеукраїнської музичної спілки (1999, м. Київ), почесною грамотою Міністерства освіти та науки України (2001, м.Ялта); нагороджена дипломом конкурсу „Голос України” редакційною колегією газети Верховної Ради „Голос України” (2002, м.Київ). В 2006 році стала лауреатом мистецької премії ім. Германа Жуковського від Національної музичної спілки.
Наталя-Марія Фарина користується повагою та авторитетом у колег та є наставником творчої молоді, адже вона є доцентом кафедри естрадної музики РДГУ. За роки педагогічної діяльності виховала багатьох виконавців, лауреатів міжнародних конкурсів: Юрій Яремчик, Іванна Процюк, Анастасія Перетягіна та ін.; розробила методичні програми з курсу постановки голосу на кафедрі хорового диригування.
За пропозицією Рівненської облдержадміністрації кандидатура Наталі-Марії Фарини занесена до „Золотої книги України” в 2000 році.
Видала репертуарний збірник для сопрано та хрестоматію „Вокальні орієнтири співака”.
[
За роки творчої праці Наталя-Марія Фарина плідно працює над записами сольних програм. Записано 5 аудіоальбомів та 3 магнітоальбоми. Серед них: „Многая літа вашій родині, многая літа землі України”, „Я чекаю тебе”, „Ретро”, „Україно, матінко мила”, „Живу, співаю і люблю”, „Не забудь”, „Мне так хочеться любить”, „Жінка і спогади”. Записи пісень у виконанні Наталі-Марії Фарини звучать на Українському Національному радіо та телебаченні.
1. 1999 р. – „Многая літа вашій родині, Многая літа землі України” (презентаційний компактдиск, в який увійшли пісні О.Білаша, Б.Янівського, В.Марченка, на слова Т.Голобородько, А.Фіглюка, П.Шкраб’юка та інш., всього – 20 творів, тираж – 1000 примірників).
2. 2001 р. – „Я чекаю тебе” (зарубіжна класика: Дж.Верді, Й.С.Бах-Ш.Гуно, В.Лобос, Й.Штраус, Дж.Керн, Е. Спудер, Н.Рота, та інш., всього – 21 твір, тираж – 1000 примірників)
3. 2003 р. – „Ретро” (В.Баснер, Є.Птічкін, М.Фрадкін, Б.Мокроусов, Т.Хрєнніков, Є.Петербургський, на слова М.Матусовського, Є.Долматовського, І.Альвек, Р.Рождєственського та інш., всього – 18 творів, 2000 - примірників).
4. 2004 р. – „Україно, матінко мила” (українські пісні та дуети з Богданом Косо пудом, у супроводі симфонічного оркестру Львівської філармонії, під керівництвом І.Юзюка, всього – 20 творів, тираж – 500 примірників).
5. 2007 р. – „Живу, співаю і люблю” (романси українських авторів: О.Білаша Б.Янівського, В.Безкоровайного, на слова Л.Костенко, О.Олеся, П.Велесика, В.Крищенка, та класичні твори : Т.Альбіноні, Ф.Шуберт та інш. в сучасному аранжуванні Ю.Дерського, всього – 15 творів, тираж – 1000 примірників).
|